Nowa data premiery serialu „Fotograf śmierci” na kanale Epic Drama!

Serial „Fotograf śmieci” dostępny na kanale Epic Drama ma nową datą premiery, która odbędzie sięw środę, 21 października o 21:30. W rozszerzeniu również zapowiedzi października.

 

Fotograf śmierci

Premiera: środa, 21 października, godz. 21.30

Dublin, 1880 rok. Aparaty fotograficzne stają się coraz tańsze i w całym kraju jak grzyby po deszczu wyrastają studia fotograficzne. Jednak fotografia pośmiertna, czyli portrety zmarłych ludzi, powoli zanika. Słynny fotograf zmarłych Brock Blennerhasset próbuje jednak ożywić swoją działalność. Niedawno miał wypadek i zmuszony jest skorzystać z pomocy swojej bratanicy Nancy Vickers i nowego asystenta Conalla Molloya. Choć początek współpracy tej trójki nie wróżył dobrze, biznes zaczyna się rozwijać. Wkrótce jednak okazuje się, że na tym niszowym rynku działa ktoś złowrogi i śmiertelnie niebezpieczny. Prowadzący śledztwo detektyw Frederick Regan podejrzewa, że zabójca zarabia na zdjęciach zmarłych ludzi. Kiedy liczba zgonów zaczyna niebezpiecznie wzrastać, Blennerhasset, Molloy i Vickers muszą powstrzymać mordercę, który nie tylko chce zniszczyć im biznes, ale także zrujnować życie.

Najciekawsze informacje:

Aktorzy odtwarzający główne role w tym serialu, tacy jak Michael Smiley, Kerr Logan i Eileen O’Higgins, są nam dobrze znani zarówno z telewizji, jak i kina. Pojawili się w takich serialach jak „Gra o tron”, „Czarne lustro” i Luther” oraz filmach „Maria, królowa Szkotów”, „Brooklyn”, „Kochanice króla” i „To już jest koniec”.

Duchy z Enfield

Premiera: codziennie, od soboty, 31 października, godz. 21.30

Filmowa adaptacja książki Guya Lyona Playfaira „This House is Haunted”. Ten mrożący krew w żyłach serial oparty jest na przerażających, prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w pozornie zwykłym domu w 1977 roku. Główną bohaterką jest 11-letnia dziewczynka Janet Hodgson, którą straszą i nękają nadprzyrodzone moce czające się w każdym pokoju… Tak przynajmniej twierdzi dziewczynka i chce, aby inni jej uwierzyli. Wierzy jej niezwykle serdeczna badaczka Maurice Grosse, która zrobi wszystko, aby małą Janet chronić przed mrocznymi siłami.

Najciekawsze informacje:

Ekipa serialu dostała w 2006 roku nominacje do nagrody BAFTA w kategorii najlepszego miniserialu i najlepszej aktorki drugoplanowej (Eleanor Worthington-Cox). W serialu zobaczyć możemy lubianych brytyjskich aktorów, takich jak Timothy Spall, którego znamy z filmów o Harrym Potterze oraz obrazów „Jak zostać królem” i „Pan Turner”.

Panna Scarlet i komisarz

Kontynuacja, od wtorku, 6 października, godz. 21.30

Serial, którego akcja rozgrywa się w Londynie w latach 50. XIX w. — a więc w czasach Kuby Rozpruwacza — opowiada o przygodach odważnej i niezależnej Elizy Scarlet. Obdarzona dociekliwym umysłem Eliza zawsze interesowała się bardziej prowadzeniem agencji detektywistycznej odziedziczonej po zmarłym ojcu, niż tym, aby zachowywać się „w sposób przystający damie”. Nic jednak nie przygotowało jej na wszystkie niebezpieczeństwa, którym musiała stawić czoła w tej trudnej pracy…

Najciekawsze informacje:

Wcielająca się w postać Elizy Scarlet aktorka Kate Phillips była wcześniej znana z serialu „W komnatach Wolf Hall”, również emitowanego na kanale Epic Drama. Później zagrała także znakomitą rolę w wysoko ocenianym serialu „Peaky Blinders”. Stuarta Martina (komisarz Wellington) znamy z kolei z „Jamestown”, a Ansu Kabia (Moses) wcielał się w postać Eddiego Knighta w serii „Świat w ogniu: Początki”.

Borys Godunow

Ostatni odcinek, środa, 7 października, godz. 21.30

XVI wiek, Moskwa. Śmierć prawowitego spadkobiercy kończy rządy starożytnej dynastii. Zaczyna się brutalna walka o władzę. Wygrywa ją Borys Godunow — i to on zostaje nowym carem. Tajemnica jego dojścia do władzy, spiski szlachty, fałszywy pretendent do tronu i zagłada rodu Godunowów: wszystko to znajdziemy w tej ciekawej serii opisującej losy najbardziej zagadkowego cara w historii Rosji.

Najciekawsze informacje:

Pierwsza seria „Borysa Godunowa” otrzymała w Rosji w 2019 r. szereg nominacji do nagród APKiT — między innymi dla najlepszego aktora drugoplanowego (Sergiej Makowieckij), najlepszego scenografa (Ewgenij Kachanow i Anna Łazarewa), a także za najlepsze kostiumy i makijaż (Anastasia Esadze).

W cieniu

Kontynuacja, od czwartku, 1 października, godz. 21.30

W latach pięćdziesiątych XX wieku najgorętszym miejscem zimnej wojny nie był Waszyngton ani Moskwa, lecz Helsinki, gdzie KGB i CIA walczyły o kontrolę nad Finlandią — małym, skandynawskim krajem wciśniętym między potęgi Wschodu i Zachodu. W miarę narastania napięć pomiędzy mocarstwami tajna fińska grupa agentów „Pięść” walczy o utrzymanie niezależności swojej ojczyzny i o jedność we własnych szeregach. Zbliżają się fińskie wybory prezydenckie; w miarę jak najnowsza członkini grupy zaczyna odkrywać prawdę o swojej przeszłości, osobista i zawodowa stawka staje się coraz wyższa. Szybko okazuje się, że od działań „Pięści” zależy przyszłość Finlandii.

Najciekawsze informacje:

Ten obiecujący serial odcisnął znaczące piętno na fińskiej telewizji. Duet reżyserów — Antti-Jussi Annila i Alli Haapasalo — oraz odtwórczyni głównej roli Emmi Parviainen otrzymali nominacje do nagród Golden Venla (fińskiego odpowiednika nagród Emmy) za 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *