Nowa funkcja Amazon Alexy w telewizorach Philips

Włączanie telewizora, zmiana kanałów wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych? Już niebawem, dzięki nowej „umiejętności” Amazon Alexa sterowanie głosem nowymi telewizorami Philips Smart TV z funkcją Voice Control będzie jak najbardziej możliwe.
 

 
Philips TV rozszerza swoją ofertę telewizorów z technologią Smart TV o modele kompatybilne z asystentką Alexa od Amazon.

  • Philips TV opracował nową „umiejętność” Amazon Alexy noszącą nazwę „Philips Smart TV Voice Control”
  • Nowa funkcja Alexy umożliwi głosowe sterowanie telewizorami Philips z systemem Android za pośrednictwem urządzeń z Alexą
  • Umiejętność będą obsługiwać wszystkie tegoroczne modele telewizorów Philips z systemem Android oraz ubiegłoroczne modele z procesorem przetwarzania obrazu P5
  • Funkcja Alexy pojawi się w najnowszej wersji oprogramowania – Android O, którego możemy spodziewać się pod koniec tego roku
  • W dniu premiery aktualizacji Alexa będzie obsługiwać języki angielski i niemiecki

Wkrótce wystarczy, że wydamy komendę „Alexa, włącz telewizor” czy „Alexa, przełącz telewizor na BBC” (na początku w języku angielskim lub niemieckim). Komendami głosowymi będzie można także regulować ustawienie głośności telewizora, przełączać źródło sygnału wejściowego i sterować odtwarzaniem multimediów.
Aby móc korzystać z funkcji Philips Smart TV Voice Control, potrzebne będzie urządzenie obsługujące asystentkę Alexa, na przykład Amazon Echo lub Echo Spot, a następnie sparować je z aplikacją z Alexą w telewizorze Philips.
Nowa umiejętność Alexy pojawi się najnowszej wersji O systemu Android TV, która zostanie udostępniona pod koniec tego roku. Funkcja będzie obsługiwana przez wszystkie modele telewizorów Philips z systemem Android z 2018 r. oraz telewizory z systemem Android z technologią P5 z oferty z 2017 r.
W menu głównym telewizorów Philips z Androidem kompatybilnych z Amazon Alexa pojawi się kanał „How to…”, w którym użytkownicy znajdą filmik instruktażowy pokazujący, jak włączyć nową funkcję.
Po jej włączeniu będziemy mogli sterować telewizorem, wydając Alexie następujące komendy:
WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE TELEWIZORA
„Alexa, turn on TV”
„Alexa, turn off TV”
ZMIANA KANAŁU
„Alexa, change channel to 15 on TV”
„Alexa, switch to BBC on TV”
REGULACJA GŁOŚNOŚCI
„Alexa, set volume to 15 on TV”
„Alexa, lower down the volume on TV”
„Alexa, mute the TV.”
„Alexa, unmute the TV.”
WYBÓR ŹRÓDŁA SYGNAŁU
„Alexa, switch input to Blu-ray on TV”
„Alexa, switch input to HDMI 1 on TV”
STEROWANIE ODTWARZANIEM
„Alexa, pause on TV”
„Alexa, fast forward on TV”
„Alexa, rewind on TV”
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *