MediaTVPZapowiedzi TV

Nowa jakość serialu „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”

Już 12 marca o godz. 22.15 w TVP1 widzowie zobaczą pierwszy odcinek zrekonstruowanej cyfrowo sagi „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Po 36 latach od premiery serialu w reżyserii Jerzego Sztwiertni Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP dokonał digitalizacji serialu połączonej z rekonstrukcją obrazu i dźwięku.

„Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” to wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca, na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski, walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w Poznańskiem w okresie od 1815 do 1918. Film, choć ma fikcyjne wątki fabularne, oparty jest na faktach i przedstawia losy autentycznych historycznych postaci.

Dzięki digitalizacji przeprowadzonej przez Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP widzowie zobaczą serial w najwyższej jakości. W TVP kończą się także prace nad rewitalizacją popularnych seriali kryminalnych „Ekstradycja”, i „Na kłopoty…Bednarski” a także nad serialem sensacyjnym „Pogranicze w ogniu”.

W zbiorach Telewizji Polskiej znajduje się ok. 126 000 materiałów filmowych i 43 000 nagrań dźwiękowych, co stanowi największe archiwum materiałów telewizyjnych i filmowych w Polsce.
Projekt „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.” obejmuje: 836 tytułów z wybranych gatunków: filmy, seriale, dokumenty z czego 210 pozycji będzie poddane pełnej rekonstrukcji cyfrowej. Jest to przekrój twórczości wielu znaczących postaci kina polskiego i najcenniejszych realizacji począwszy od 1962 r. do 2007 r.

„Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” od 12 marca (poniedziałek) o godz. 22.15 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *