Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Nowa seria Q od LG

Nowa seria Q od LG wprowadza kluczowe funkcje flagowych modeli oraz nowoczesne wzornictwo do smartfonów klasy średniej.

LG wprowadza na rynek globalny najnowszy smartfon LG Q6 otwierający nową serię Q. Jest to pierwszy smartfon, po flagowym LG G6, wyposażony w wyświetlacz Full Vision i skierowany do masowego odbiorcy. Trend bezramkowych smartfonów został zapoczątkowany przez LG i zdominował tegoroczne oferty modeli z klasy premium u wielu producentów.

Smartfony z serii Q oferować będą kluczowe i innowacyjne funkcje dostępne w modelach klasy premium przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.

Najnowszy model otwierający serię Q – LG Q6 wyróżnia się innowacjami zaczerpniętymi z flagowca LG G6 i charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją z wyświetlaczem Full Vision oraz zminimalizowanymi ramkami wokół ekranu.

W skład globalnej rodziny Q wchodzą także smartfony Q6, Q6+ oraz Q6α. Każdy z trzech modeli skierowany jest do innej grupy użytkowników, mającej inne wymagania co do wielkości pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej. Model Q6+ wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci ROM, podstawowy model Q6 ma 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM, natomiast najtańszy model Q6α jest oferowany z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci ROM.

W smartfonie zastosowano wyjątkowy wyświetlacz Full Vision o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości FullHD+ i formacie 18:9, gwarantujący lepsze wrażenia podczas gier oraz oglądania filmów, jak i wydajną pracę wielozadaniową. Bezramkową konstrukcję smartfona zaprojektowano w tak, by uzyskać możliwie największą powierzchnię wyświetlacza, a jednocześnie zapobiec przypadkowym dotknięciom ekranu podczas użytkowania. Ponadto, ze względu na minimalistyczny design LG Q6 świetnie się prezentuje.

Urządzenie zachwyca brakiem uwypuklenia obiektywu aparatu i zaokrągloną konstrukcją, która idealnie wpisuje się w kształt wyświetlacza. Smartfon Q6, otoczony stylową metalową ramką, cechuje się zarówno lekkością, jak i wytrzymałością dającą poczucie bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania.

Oprócz designu, smartfon LG Q6, oferuje wyjątkowy komfort użytkowania. Został zaprojektowany na podstawie badań nad ergonomią przeprowadzonych podczas prac nad modelem G6, dzięki czemu doskonale układa się w dłoni, co pozwala z łatwością obsługiwać go jedną ręką.
Innym rozwiązaniem zwiększającym komfort użytkowników jest opracowana przez LG funkcja rozpoznawania twarzy, pozwalająca na szybsze i łatwiejsze odblokowanie smartfona Q6 niż w przypadku innych konkurencyjnych rozwiązań wykorzystujących tego typu funkcjonalność na rynku.

Zgodnie z oczekiwaniami LG Q6 kontynuuje tradycję LG w dziedzinie znakomitej optyki. Zastosowano w nim aparat do zdjęć selfie z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 100 stopni, dzięki któremu można z łatwością sfotografować dużą grupę osób. Udoskonalony interfejs aparatu UX 6.0 w pełni wykorzystuje zalety ekranu Full Vision w formacie 18:9 i jest wyposażony między innymi w tryb Square Camera pozwalający na łatwe „udostępnianie kwadratowych zdjęć” lub komponowanie kolaży z kilku kwadratowych zdjęć, które doskonale sprawdzą się w mediach społecznościowych.

Smartfon LG Q6 cechuje się także wzmocnioną wytrzymałością, gdyż metalową ramkę otaczającą obudowę wykonano z wytrzymałego stopu aluminium z serii 7000, który stosowany jest między innymi w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Urządzenie zostało poddane 20 rygorystycznym testom baterii opracowanym przez LG, w tym badaniom odporności na wysoką temperaturę, mechaniczne przebicie oraz uderzenia w warunkach surowszych niż wymagane przez międzynarodowe normy.Smartfon LG Q6 wyposażono w funkcje znane z modeli premium. Łączy znakomitą wydajność z atrakcyjną ceną. Takie połączenie jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ stale przyglądamy się, w jaki sposób konsumenci z całego świata korzystają ze smartfonów. Wprowadzając serię Q chcemy zapewnić jeszcze szerszej grupie Klientów dostęp do funkcji klasy premium i tym samym do lepszych wrażeń podczas użytkowania.powiedział  Juno Cho, prezes firmy LG Electronics oraz działu Mobile Communications

Seria Q dołączy do portfolio smartfonów LG, w którym aktualnie znajdują się: seria V, seria G, seria X oraz seria K. Seria V przeznaczona jest dla najbardziej wymagających użytkowników i charakteryzuje się bezkompromisowością w podejściu do wyposażenia i wrażeń multimedialnych. Seria G to flagowe smartfony klasy premium przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, szukających najwyższej jakości podzespołów, designu i zaawansowanej technologii. Kolejna rodzina smartfonów to modele z serii X, które kładą nacisk na poszczególne cechy o kluczowym znaczeniu dla użytkownika takie jak bateria czy aparat. Seria K to smartfony oferujące nowoczesny design i najlepszą w swojej klasie wydajność, które są świetnym wyborem dla konsumentów szukających urządzeń z szerokimi możliwościami w przystępnej cenie.

Smartfon LG Q6 zostanie wprowadzony do sprzedaży w kluczowych krajach Azji w lipcu, po czym  trafi do sprzedaży w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Ameryce Północnej. Smartfon będzie dostępny w Polsce w 3 kwartale br. w szerokiej palecie kolorystycznej.

Lokalną cenę smartfonu LG Q6 poznamy bliżej daty startu oficjalnej sprzedaży w Polsce na rynku detalicznym i operatorskim.

Podstawowe dane techniczne:*

Chipset:  Platforma Qualcomm® Snapdragon™ 435

Wyświetlacz:  Full Vision 5,5-cala 18:9 FHD+ (2160 x 1080 / 442 piksele na cal)

Pamięć: 3GB pamięci RAM/ 32GB pamięci ROM + gniazdo kart microSD

Aparat: Tylny 13MP/ Przedni 5MP szerokokątny 100°

Bateria: 3000 mAh (wbudowana)

System operacyjny: Android 7.1.1 Nougat

Wymiary: 142,5 x 69,3 x 8,1mm Masa: 149 g

Sieć komórkowa: LTE Advanced do 300Mbps/3G/ 2G

Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2/ NFC/ USB Typu B 2.0

Kolory Q6: czarny/ platynowy/ biały / złoty

Inne: Rozpoznawanie twarzy / Tryb kwadratowy / Steady Record (stabilizacja obrazu podczas filmowania) / radio FM

*Dane techniczne mogą różnić się w zależności od kraju sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *