Technologia - Promocje

Nowa seria urządzeń do druku cyfrowego od Konica Minolta

Firma Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania kolorem w czasie rzeczywistym.
 

 
Opcjonalny moduł IQ-501 pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty związane z produkcją. Narzędzie służy między innymi do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych, a także dostosowania poziomu gradacji i skali szarości.
Seria C3070/3080 umożliwia drukowanie 81 stron na minutę w kolorze, nawet na najbardziej wymagających podłożach, takich jak arkusze powlekane o gramaturze do 350 g/m2 i maksymalnej długości do 1300 mm. Podajniki są w stanie pomieścić 15 390 arkuszy papieru, co znacznie ułatwia automatyczny druk dwustronny. Skanowanie w kolorze odbywa się z szybkością 240 obrazów na minutę, a dzięki funkcji wykrywania podwójnych wciągnięć można zapobiec przetwarzaniu dwóch kartek jednocześnie.
Nowy podajnik na arkusze o długości do 762 mm pozwala na efektywne drukowanie banerów – na przykład okładek książek czy trójdzielnych kalendarzy. W stosunku do poprzedniej serii zwiększono również szybkość produkcji kopert. Do dyspozycji użytkowników jest wiele możliwości obróbki końcowej prac, takich jak: dziurkowanie, tworzenie broszur, opraw klejonych czy automatyczne bindowanie kołowe.
– Zastosowanie inteligentnego modułu IQ-501 w urządzeniach Accurio Press C3070/C3080 pozwala ograniczyć czas, który operator musiałby poświęcić każdorazowo przed wypuszczeniem zlecenia do druku. Skanowanie wydruków w czasie rzeczywistym oraz ich kalibracja podczas drukowania to czynniki, które pomagają w utrzymaniu wysokiej jakości, stabilności kolorystycznej oraz pozwalają zredukować koszty produkcyjne. Nowa seria Accurio Press C3070/C3080 w połączniu z inteligentnym modułem IQ-501 stanowi konkurencyjne rozwiązanie na rynku urządzeń przeznaczonych do cyfrowego druku produkcyjnego, dając nowe perspektywy biznesowemówi Michał Wiśniewski, Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *