Technologia - Promocje

Nowe potężne produkty z rodzin AMD Ryzen i AMD Radeon dla notebooków i komputerów stacjonarnych

W trakcie dzisiejszej wirtualnej konferencji AMD 2022 Product Premiere, prezes i dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su wraz z innymi dyrektorami AMD przedstawiła nowe produkty, które zapewniają wiodącą wydajność i możliwości w grach, programach produktywnych i aplikacjach służących tworzeniu treści cyfrowych.

 

 Przedstawiono aż 30 nowych produktów AMD, w tym:

  • 20 nowych modeli procesorów AMD Ryzen serii 6000 – skonstruowane w oparciu o 6-nanometrowe rdzenie „Zen 3+” i wbudowany układ graficzny na bazie architektury AMD RDNA 2 będą oferowane w ramach dwóch serii:
    • Ryzen 6000U, które stanowią idealne połączenie wydajności i efektywności energetycznej dla smukłych i lekkich laptopów;
    • Ryzen 6000H, które są przeznaczone dla wydajnych laptopów dla graczy i twórców.
  • AMD Ryzen 7 5800X3D – to pierwszy procesor AMD Ryzen z technologią AMD 3D V-Cache™ i jednocześnie najszybszy na świecie procesor dla graczy zapewniający średnio o 5% wyższą niż konkurencja wydajność w szeregu grach w rozdzielczości 1080p.
  • 5 nowych mobilnych układów graficznych AMD Radeon serii RX 6000M i nowa seria RX 6000S – powiększona rodzina AMD Radeon RX 6000M zapewnia znakomitą wydajność w grach dla następnej generacji laptopów. Z kolei nowa seria RX 6000S została zoptymalizowana dla jak najlepszej efektywności energetycznej i wydajności dla rozgrywki na smukłych i lekkich laptopach dla graczy.
  • Karty graficzne AMD Radeon RX 6500 XT i RX 6400 zaprojektowano tak, aby jeszcze więcej graczy mogło skorzystać na niewiarygodnie wciągającej rozgrywce w 1080p w popularnych grach AAA i tytułach esportowych.
  • AMD Software – nadchodząca wersja Adrenalin Edition będzie zawierać AMD Radeon Super Resolution, czyli nową funkcję skalującą obraz na poziomie sterownika, która umożliwi granie ze zwiększoną płynnością przy wysokiej jakości obrazu w tysiącach gier.
  • Ulepszony standard AMD Advantage i inteligentne technologie AMD – wśród dodanych technologii są AMD SmartShift Max, AMD SmartShift Eco i AMD Smart Access Graphics, które zapewniają laptopom w standardzie AMD Advantage jeszcze większą wydajność i dłuższe działanie na baterii. Ponadto na 2022 rok zapowiedziano 20 nowych modeli laptopów AMD Advantage

Firma AMD ponadto przedstawiła pierwsze informacje o następnej generacji procesorów na bazie 5-nanometrowych rdzeni „Zen 4” i o nowej platformie Socket AM5, która zapewni niezrównaną wydajność procesorów począwszy od drugiej połowy 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *