PolecaneSieci kablowe

Nowe programy na platformie AVIOS

AVIOS został pierwszą w Polsce plaƞormą IPTV, która udostępniła program TVP World. Stacja nadaje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Prócz relacji z wydarzeń na granicy w ramówce ma nie zabraknąć również publicystyki i rozmów z ekspertami.

 

– W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznej podkreśla na łamach tvp.info Mateusz Matyszkowicz, wiceprezes TVP.

Ponadto ofertę AVIOS uzupełniły właśnie dwa atrakcyjne programy regionalne – TV Dami i Lubelska TV. Dzięki temu stacje te poszerzyły swój zasięg w całym kraju. To efekt polityki wrocławskiego operatora IPTV, który stawia na promocję małych ojczyzn i patriotyzmu lokalnego w mediach.

TV Dami to weteran branży, jeden z najstarszych i obecnie największych programów lokalnych w Polsce. Działa od 1992 roku w Radomiu. Przygotowuje informacje, reportaże i reklamy, w tym także na antenę ogólnopolską.

Lubelska TV działa od grudnia 2000 r. w Kraśniku. Emituje informacje, programy z obszarów kultury, sportu, wydarzeń społecznych i gospodarczych oraz prezentacje działań lokalnych organizacji samorządowych.

– Wierzymy w ideę małych ojczyzn i chcemy naszą infrastrukturą wspierać regionymówi Paweł Paluchowski, prezes zarządu AVIOS Sp. z o. o. – Po transformacji systemowej wolne media w Polsce najlepiej rozkwitły właśnie na poziomach lokalnym i regionalnym. Wiele takich stacji telewizyjnych i radiowych nieustannie się od tego czasu profesjonalizowało, więc ich oferta programowa jest dziś atrakcyjna również dla osób z innych części kraju, zwłaszcza w zakresie promocji rodzimej turystyki. Mówiąc wprost, na takich „małych”, lokalnych kanałach często otrzymujemy bardziej wartościowy content niż na niejednym kanale o zasięgu ogólnopolskim.

Na liście programów regionalnych dostępnych na plaƞormie wrocławskiego operatora są również: TVK (Ziemia Kłodzka), RTvG (powiat gorlicki), TVC (województwo łódzkie i północna część województwa śląskiego), TV Regionalna (Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy), TVT (Górny Śląsk) oraz Echo24 (Wrocław i Dolny Śląsk). Ponadto odbiorcy IPTV AVIOS mają dostęp do wszystkich szesnastu programów regionalnych Telewizji Polskiej (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław).

– Nie tylko wciąż poszukujemy kolejnych interesujących stacji, ale rozpoczęliśmy też aktywną współpracę z twórcami contentu wideo w Internecie, zwłaszcza vlogerami zajmującymi się turystyką i promocją regionów. podsumowuje Paluchowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *