Nowe rozporządzenie KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała 28 września 2017 r. nowe rozporządzenie w sprawie sposobów utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów.

 

Zastąpi ono dotychczas obowiązujące Rozporządzenie KRRiT z  6 lipca 2000 r. (Dz.U. Nr 65, poz. 786).  Utrwalanie przekazów jest obowiązkiem ustawowym nałożonym na nadawców; rejestrowane i przechowywane treści umożliwiają regulatorowi wykonywanie zadań kontrolnych.

Nowa regulacja wprowadza m.in. obowiązek utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów w postaci plików cyfrowych. Nadawcy zostali również zobowiązani do umieszczania w utrwalanych i przechowywanych materiałach informacji o rzeczywistym czasie emisji (tzw. zegara elektronicznego). Ponadto, z  Rozporządzenia usunięto  katalog nośników, na których nadawcy mają przekazywać regulatorowi utrwalone materiały poermisyjne.

Powyższe Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 28 września 2017 r. wchodzi w życie 13 października 2017 r.

link do Rozporzadzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *