MediaZapowiedzi TV

Nowe seriale dla całej rodziny w Romance TV

W listopadzie stacja Romance TV zaprasza na hitowe seriale: premierę drugiego sezonu „Fritzie – niebo musi poczekać” o losach chorej na raka nauczycielki, która nie poddaje się przeciwnościom losu, serial familijny „Zwierzyniec doktor Mertens” o sympatycznej doktor weterynarii, która w swojej pracy z ZOO doświadcza wielu wzruszających, ale i niebezpiecznych sytuacji, oraz „Diagnozę Betty” – serial medyczny z uwielbianą przez widzów Anniną Helenthal w roli głównej. Listopad w Romance TV to wieczory pełne emocji historie filmowych do oglądania dla całej rodziny.

 

We środy, od 10 listopada o godz. 20.00 Romance TV wyemituje drugi sezon nowego serialu obyczajowego „Fritizie – niebo musi zaczekać”. W tym sezonie Fritizie zaczyna chemioterapię, odchodzi od męża i przeżywa namiętną miłość do Milosa, która okaże się równie wielka, co krótkotrwała. Czy uda jej się pogodzić ze Stefanem? Z kolei w dni powszednie, od 18 listopada o godz. 21.55 stacja pokaże serial familijny „Zwierzyniec doktor Mertens” o sympatycznej doktor weterynarii w miejscowym ZOO, która z poświęceniem opiekuje się zwierzęcymi pacjentami, niezależnie od tego, czy jest to śmiertelnie chory pingwin, czy niedożywiony mały lampart. Dzikie zwierzęta są nieobliczalne, a jej praca pełna niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo emocji dostarcza jej rodzina – mąż i dzieci.

Ostatnim hitem listopada w Romance TV jest uwielbiany przez widzów i emitowany na specjalne życzenie serial medyczny „Diagnoza Betty” o przygodach przebojowej pielęgniarki, w rolę której wciela się Annina Helenthal. Będzie pokazywany w dni powszednie, od 26 listopada o godz. 21.55.

Fritzie – niebo musi zaczekać: Drugie życie (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Das zweite Leben, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 10 listopada o godz. 20:00

Fritzie budzi się po udanej operacji. Czuwają przy niej Stefan i Flo, mąż i syn. Fritzie musi się teraz zmierzyć z utratą piersi i niepewną prognozą na wyleczenie. Nie chce niepokoić Stefana i Flo, więc przemilcza fakt, że ciągle nie ma 100% gwarancji na pokonanie choroby. Poza tym ciężarna dziewczyna Flo, Hanna, potrzebuje teraz pomocy i wsparcia Fritzie. Znika i nie dopuszcza do siebie ani Flo, ani Fritize. Mieszka sama i unika kontaktów ze swoimi rozwiedzionymi rodzicami. Fritzie nie ma innego wyjścia: musi zaingerować w jej życie.

Fritzie – niebo musi zaczekać: Marzenia nie czekają (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Träume warten nicht, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 10 listopada o godz. 20:55

Podczas swojej pierwszej chemoterapii Fritzie poznaje Melanie, tryskającą życiem pacjentkę onkologiczną. Dzięki niej Fritzie zadaje sobie pytanie, dlaczego zachorowała na raka. Fritzie próbuje odgadnąć przyczyny swojej choroby, a dyrektorka szkoły, Selma, goni do pracy szkolny zespół muzyczny kierowany przez stażystkę Josy. Szkoła Selmy ma wystąpić w finale Międzynarodowego Konkursu Zespołów Szkolnych w Londynie! Niepewna siebie Josy czuje ogromną presję. Fritzie przypuszcza, że jej chorobę mogły wywołać zbyt częste kompromisy i odsuwanie „na później” życiowych marzeń. Co na przykład stało się z jej planem opłynięcia kuli ziemskiej?

Fritzie – niebo musi zaczekać: Kwestia postawy (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Eine Frage der Haltung, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 17 listopada o godz. 20:00

Fritzie użala się nad swoim zmienionym ciałem. Nie czuje się już kobietą i unika fizycznej bliskości Stefana. Melania podsuwa Fritzie pomysł. A może by spróbować czegoś nowego? Fritzie – pogrążona w swoich zmartwieniach – ośmiesza przed całą klasą nową uczennicę, Bibi. Bibi będzie potrzebować finansowego wsparcia na opłacenie klasowej wycieczki. To woda na młyn Luny, która podejrzewa Bibi o kradzież swoich sneakersów. Bibi jest wściekła na Fritzie. Wstydzi się swojego ubóstwa. Nie chce być uważana za klasową biedaczkę. Postanawia sprzedać na szkolnym bazarze swoją nową kurtkę.

Fritzie – niebo musi zaczekać: Wielkie oczekiwania (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Große Erwartungen, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 17 listopada o godz. 20:55

Fritzie i Stefan cieszą się odzyskaną wzajemną bliskością i snują plany na przyszłość. Stefan jest nawet gotów ukończyć dla Fritzie kurs sternika jachtowego. Fritzie nie może jednak zapomnieć o przygodzie z Milosem. Silne działanie uboczne chemoterapii nadweręża jej siły. Fritzie ma ciągłe zawroty głowy. Selma bezskutecznie szuka wsparcia Fritzie. Świadomy swojej władzy ojciec Nilsa Zöhringa wywiera presję na Selmie. Jest niezadowolony ze słabych ocen syna. Pan Zöhring, wbrew Selmie, doprowadza do sprawdzenia zasadności ocen przez rzeczoznawcę w szkole imienia Rosalind Franklin. Gdyby Selmę wspierała Fritzie, wszystko udałoby się lepiej.

Fritzie – niebo musi zaczekać: Przymiarka (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Probeliegen, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 24 listopada o godz. 20:00

Fritzie nie chce już walczyć ze swoją miłością do Milosa. Chce przeżyć coś nowego. Bo kto wie, ile czasu jej jeszcze zostało? Stefanowi jest bardzo trudno dać Fritzie wolną rękę, ale z miłości do niej zaciska zęby i się na to godzi. Flo wpada we wściekłość, kiedy dowiaduje się o ich umowie. Fritzie nie może sobie na wszystko pozwalać tylko dlatego, że jest chora! Fritzie po raz pierwszy beztrosko kocha się z Milosem i planuje kolejne przedsięwzięcia. Ponieważ nie musi mieć wyrzutów sumienia, tym bardziej delektuje się swoją przygodą. Jednak Selma się martwi. Czy mimo wszystko Fritzie podejmie takie ryzyko? Może przecież rozbić swoje małżeństwo i stracić rodzinę.

Fritzie – niebo musi zaczekać: Zmiana kursu (Sezon 2)
Fritzie – Der Himmel muss warten – Kurswechsel, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 24 listopada o godz. 20:55

Fritzie jest na dnie. Stefan odsuwa się od niej i przeprowadza do swojego kumpla, Andiego. Flo zaszywa się u Zoe. Fritzie wypadają włosy. Wspaniała przygoda już nie pomaga. Na szczęście są jeszcze Selma i Melanie. Pożegnanie z włosami staje się rytuałem wzmacniającym ich przyjaźń. Melanie udowadnia Fritzie, że można żyć chodząc w peruce. Selma pomaga Fritzie choć trochę uporządkować jej życie. Fritzie wyprostowuje swoje relacje Milosem. To, że odnalazła się jej obrączka, Fritzie traktuje jak znak i chce pogodzić się ze Stefanem. Jednak to wcale nie jest takie proste.

Zwierzyniec doktor Mertens: Mierz wysoko!
Tierärztin Dr. Mertens – Hoch hinaus, Niemcy, 2021
Premiera: czwartek, 18 listopada o godz. 21:55

Dr Susanne Mertens i jej partner życiowy, dr Christoph Lentz, od 2 lat znów są razem, snują plany na przyszłość i są szczęśliwi. Jak tylko ich adopcyjna córka Luisa wyprowadzi się z domu rodzinnego, przeniosą się na 6 miesięcy na Borneo. Susanne chciałaby się zaangażować w projekt pomocowy dotyczący orangutanów. Christoph chciałby pracować w pobliskim szpitalu jako lekarz. Ale zanim do tego dojdzie, dni powszednie w domu Mertensów stają tak ekscytujące jak nigdy wcześniej.

Zwierzyniec doktor Mertens: Wściekłość
Tierärztin Dr. Mertens – Wut im Bauch, Niemcy, 2021
Premiera: piątek, 19 listopada o godz. 21:55

Syn Susanne, Jonas, jest zdruzgotany. Podobno biologicznym ojcem dwojaczków jest były partner Marie, a nie on! Susanne chciałaby mu pomóc, ale Jonas się na to nie godzi. Konflikt Susanne i Luisy zaostrza się. Susanne zauważa swoją córkę wśród demonstrujących przeciwko budowie kolejki górskiej przed ZOO. Sytuacja się pogarsza, kiedy będący na służbie Jonas, chce odebrać młodej obrończyni praw zwierząt pojemnik ze sprayem i lekko ją rani.

Zwierzyniec doktor Mertens: Do odważnych świat należy
Tierärztin Dr. Mertens – Wer wagt, gewinn, Niemcy, 2021
Premiera: poniedziałek, 22 listopada o godz. 21:55

W domu Mertensów nie wszystko dobrze się układa. Luisa prowokuje Susanne, kiedy tylko może. Jonas cierpi, ponieważ nie widuje swoich dzieci. A do tego u Susanne pojawiają się coraz wyraźniejsze oznaki menopauzy, która zaczęła się dość wcześnie również u Charlotte.

Zwierzyniec doktor Mertens: Bez kompromisów
Tierärztin Dr. Mertens – Keine Kompromisse, Niemcy, 2021
Premiera: wtorek, 23 listopada o godz. 21:55

Dr Susanne Mertens pomaga Jonasowi umówić się na rozmowę z Marie, jego byłą partnerką. Ale Marie nie chce się zgodzić. Żąda nawet, żeby Jonas zrezygnował z wszelkich kontaktów z dziećmi. Interwencja Susanne nic nie zmienia. Zwłaszcza po teście DNA, który wykazał, że Jonas rzeczywiście nie jest biologicznym ojcem dwojaczków.

Zwierzyniec doktor Mertens: Walczymy o zwycięstwo!
Tierärztin Dr. Mertens – Alles auf Sieg, Niemcy, 2021
Premiera: środa, 24 listopada o godz. 21:55

Wiadomość o ciąży wywołuje w Susanne i Christophie chaos emocji. Początkową euforię chłodzą najprzeróżniejsze obawy. Czy są wystarczająco silni i młodzi na dziecko? Co stanie się z ich związkiem, jeśli Susanne znów poroni? Para musi podjąć decyzję. Podczas rozmowy z panią ginekolog muszą się zdeklarować. Czy na pewno chcą tego dziecka?

Zwierzyniec doktor Mertens: Ważne decyzje
Tierärztin Dr. Mertens – Große Entscheidunge, Niemcy, 2021
Premiera: czwartek, 25 listopada o godz. 21:55

Susanne i Christoph czekają w napięciu na wynik badania prenatalnego. Susanne uzmysławia sobie, że w końcu musi powiedzieć o ciąży Jonasowi. Jak jej syn przyjmie wiadomość, że jego matka znów urodzi dziecko, a on boi się, że straci kontakt ze swoimi? W Susanne budzą się silne emocje, kiedy Christoph pyta ją, czy zechce zostać jego żoną.

Diagnoza Betty: Początki
Bettys Diagnose – Neustart Niemcy, 2017
Emisja: piątek, 26 listopada o godz. 21:55

Betty pragnie pomóc Yannickowi w jego związku z Avą, z czego mężczyzna jest nieszczególnie zadowolony. Talula próbuje się dowiedzieć, kim jest nowy kolega, mający dołączyć do ich zespołu. Tymczasem Mira opiekuje się pacjentem, Uwe Spechtem. Diagnozuje u niego rzadką chorobę, nad którą akurat w tej chwili pracuje. Helena von Arnstett nie wierzy w przypadki i ma wątpliwości co do rzetelności badań prowadzonych przez Mirę. Dokładnie je sprawdza i odkrywa pewne nieścisłości.

Diagnoza Betty: Bicie serca
Bettys Diagnose – Herzklopfen, Niemcy, 2017
Emisja: poniedziałek, 29 listopada o godz. 21:55

Hanna i Talula są świadkami wypadku i poznają przy okazji atrakcyjnego mężczyznę, który udziela poszkodowanemu pierwszej pomocy. Hanna jest zaskoczona, gdy nieznajomy jedzie z nią do kliniki. Natomiast Betty jest ciekawa nowego ordynatora, który dzisiaj po raz pierwszy będzie miał dyżur na izbie przyjęć. Ale ma tyle pracy, że nie udaje się jej spotkać z doktorem Sternem. Kiedy w końcu go poznaje, jest niezmierne zaskoczona. A tymczasem Yannick zaprasza Avę na randkę. Jednak dziewczyna unika spotkań. Oliver radzi Yannickowi, żeby nadal walczył o uczucia Avy. W końcu Yannick wymyśla dla niej specjalną niespodziankę.

Diagnoza Betty: Przekraczanie granic
Bettys Diagnose – Grenzüberschreitung, Niemcy, 2017
Emisja: wtorek, 30 listopada o godz. 21:55

Betty wciąż ma problem z tym, że doktor Stern działa według swojego „widzimisię” i jej zdaniem nawet samowolnie, ale za to Hanna odkrywa jego sympatyczną stronę i czuje się trochę „między młotem a kowadłem”. Doktor Lewandowski ma wrażenie, że jest lekceważony pod względem zawodowym, odkąd zredukował swoje stanowisko dla syna. Taluli jest go żal, próbuje więc zrobić mu przyjemność, szykując małą niespodziankę. Niestety, doktor Lewandowski fałszywie ocenia wysyłane przez nią sygnały. Natomiast doktor Mira Köttner dalej walczy o studium badawcze, którym się właśnie zajmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *