Nowe telewizory Philips OLED 805/855 z procesorem P5 czwartej generacji i sztuczną inteligencją

Philips przedstawia nowe telewizory OLED 805 oraz OLED 855, których sercem jest procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji. Oba modele są wyposażone w 3-stronny system Ambilight, Smart TV na bazie Android 9 oraz wielogłośnikowy system dźwiękowy o mocy 50W. Nowe telewizory zostaną wprowadzone do sprzedaży w maju 2020 roku.

 

 

 

 

 

Rok 2019 r. był dla telewizorów Philips pełen sukcesów, a modele OLED tej marki zostały wyróżnione około 80 razy, zarówno w przeglądach, jak i konkursach branżowych. Wszystkie recenzje i nagrody potwierdziły, że Philips znajduje się na pozycji rynkowego lidera w obszarze jakości obrazu, przede wszystkim dzięki wprowadzeniu nowego procesora P5 trzeciej generacji.

W tym roku marka Philips idzie o krok dalej. W najbliższych miesiącach w sprzedaży pojawią się nowe modele OLED 805/855 wyposażone w procesor P5 czwartej generacji, który zachowuje wydajność i wszystkie zalety poprzedniej wersji, rozszerzając je o funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki temu obraz zyska nowy, jeszcze lepszy wymiar.

Stworzona przez Phillips funkcjonalność procesora P5 czwartej generacji opiera się na potencjale sztucznej inteligencji. Wykorzystuje sieci neuronowe i uczenie maszynowe do analizy milionów klipów testujących jakość obrazu, które są przechowywane w bazie danych tworzonej przez zespół programistów Phillips TV (obecnie TP Vision) przez ostatnie 30 lat. Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję nie tylko do uzyskania jeszcze lepszych parametrów w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (źródło, kolor, kontrast, ruch i ostrość), ale także zapewnia lepszą równowagę między nimi. Analizując wszystkie elementy treści, klatka po klatce, procesor P5 czwartej generacji uzyskuje znacznie bardziej realistyczny i naturalny obraz, który stanowi doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistych obiektów.

Eksperci TP Vision zajmujący się jakością obrazu określają ogólne parametry, według których treści są grupowane przez oprogramowanie na pięć kategorii: krajobraz/przyroda, odcienie skóry, sport/ruch, czerń/kontrast oraz animacja. Sztuczna inteligencja wybiera prawidłową kategorię i analizuje wszystkie pięć filarów jakości obrazu, aby określić optymalny poziom równowagi między nimi i uzyskać najbardziej naturalny i realistyczny obraz.

Philips to jedna z niewielu marek, która obsługuje wszystkie główne standardy HDR, umożliwiając konsumentom dostęp do największej możliwej grupy treści w tej jakości. Wyposażony w sztuczną inteligencję procesor P5 czwartej generacji oferuje lepszą jakość klipów wspierających technologię HDR, zarówno dla źródeł HDR10, jak i HDR10+. Uzyskuje też lepsze przetwarzanie dynamicznej zawartości HDR w formacie Dolby Vision za pomocą specjalnego trybu Dolby Bright. Nowe modele – podobnie jak wcześniejsze z tej serii – są wyposażone w technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality oferującą ulepszoną funkcję wykrywania refleksów, lepszą klasyfikację partii obrazów oraz system odwrotnej kompresji. Rozwiązanie to poprzez przekształcanie treści SDR w prawdziwy obraz HDR pozwala uzyskać lepszy kontrast, wyraźniejsze wrażenie głębi i bardziej realistyczne odwzorowanie, a także większą ostrość oraz naturalniejsze i dokładniejsze odcienie skóry.

Oba modele charakteryzują się też nowym designem – wyjątkowo cienką obudową, bezkrawędziowym ekranem i wysokiej jakości metalowym wykończeniem w ciemnym chromie.  Philips OLED 805 posiada podstawę fazowaną, zaś model OLED 855 wyposażono w centralną nogę ustawioną pod kątem do mebla, na którym stoi. W obu przypadkach podstawy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem. Ciekawą nowością jest także bardzo elegancki pilot – w obu modelach posiada on gustowne, podświetlane przyciski w metalizowanym wykończeniu, a także boki i tył pokryty pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą szkockiej marki Muirhead.

Nowe modele telewizorów Phillips OLED 805 w rozmiarze 55” i 65” oraz OLED 855 w rozmiarze 55” zostaną wprowadzone do sprzedaży w połowie 2020 roku.

Jedna myśl na temat “Nowe telewizory Philips OLED 805/855 z procesorem P5 czwartej generacji i sztuczną inteligencją

  • 11 marca 2020 o 22:52
    Permalink

    Mam trochę starszy telewizor Philipsa i właśnie miałem wymieniać na coś nowszego i większego. Poczekam jeszcze trochę do premiery i być może wybiorę któryś z tych modeli.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *