Nowe wydanie magazynu “Forbes Women Polska” (wideo)

Jutro w sprzedaży ukaże się nowe – wyjątkowe – wydanie magazynu „Forbes Women Polska”. Lutowy „Forbes Women Polska” to zapewne pierwsza w historii polskiej prasy biznesowej okładka i tekst o liderkach biznesu, które w pracy otwarcie mówią o swojej nieheteronormatywnej orientacji. W wywiadzie dla magazynu są pytane o to, jak i dlaczego dokonały coming outu w pracy, czy i jaki miało to wpływ na ich karierę. Na czym polega podwójny szklany sufit? Jak możliwość otwartego mówienia o sobie wpływa na pracowników i firmę – czy to kwestia etyczna, czy biznesowa, jak w praktyce firmy w Polsce realizują politykę D&I wobec grup LGBT+.

 

– Czy to będzie dobry rok? Mimo przeciwności odpowiadam twierdząco. Bo kiedy myślę o spotkaniach i rozmowach z bohaterkami naszego okładkowego tekstu, przypominają mi się słynne słowa Michelle Obamy, która opowiadała o swoich córkach i o rasistach w Ameryce. „Zdałam sobie sprawę, że muszę je nauczyć, że język nienawiści i pogardy, który słyszą, nie reprezentuje prawdziwego ducha naszego kraju, że nie możemy się zniżać do ich poziomu”. Zaraz potem padły słowa: „When they go low, we go high” – kiedy oni schodzą nisko, my się wznosimy. Podobnie jak była pierwsza dama USA nasze bohaterki w czasach nagonki, szczucia i poniżania ludzi stają się wzorami dla innych, choćby dla dzieciaków z zawstydzających dla Polski „stref wolnych”. Zostawiam Was więc ze słowami Michelle Obamy. Oby były naszym wspólnym mottem na ten nowy rok pisze Aleksandra Karasińska, redaktorka naczelna Forbes Women Polska w swoim wstępniaku w najnowszym wydaniu magazynu.

W nowym wydaniu znalazły się także:

– lista „Forbes Women” 23 na 2023, czyli tekst o liderkach, które warto obserwować w ciągu najbliższych miesięcy,

– tekst o planach i prognozach odbudowy Ukrainy,

– artykuł nt. #MeToo w polskim sporcie,

– tekst o Polkach w medycynie i tym, że zderzają się ze szklanym sufitem.

 

 

Podcast Forbes Women: https://www.forbes.pl/forbeswomen/podcast-forbes-women-liderki-biznesu-lesbijki-byc-soba-w-pracy/pd0vh9b

Najnowsze wydanie Forbes Women Polska będzie dostępne w sprzedaży od czwartku, 8 lutego w cenie 19,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *