Nowości weekendowe w TVP VOD

W najbliższy weekend TVP VOD zaprasza do obejrzenia m.in. drugiego sezonu superprodukcji kostiumowej „Wszystko dla pań”, zrealizowanego z rozmachem „Makbeta”, serialu biograficznego „Urodzona gwiazda”, pierwszego odcinka cyklu dokumentalnego „Geniusze i marzyciele”.

 

W ramach kolekcji Kostiumowy piątek w TVP VOD dostępny jest m.in. „Makbet” – widowiskowa ekranizacja tragedii Williama Shakespeare’a z porywającym gwiazdorskim duetem w rolach głównych: Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard. Obraz Justina Kurzela to nie tylko ponadczasowa opowieść o władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie – to trzymający w napięciu thriller ze sporą ilością odniesień do współczesnych superprodukcji.

Miłośników serialu „Wszystko dla pań” ucieszy drugi sezon. Inspirowana powieścią Emila Zoli historia drogi na szczyt młodej Szkotki Denise, rozgrywająca się w scenerii wiktoriańskiego przepychu „The Paradise” – pierwszego domu handlowego w Wielkiej Brytanii, zyskała olbrzymie grono widzów.

Nie zawiedzie obsypana nagrodami „Samotnia” – serial zrealizowany na podstawie powieści Charlesa Dickensa, ze zjawiskową Gillian Anderson i debiutującą na telewizyjnym ekranie Carey Mulligan. Osią „Samotni” jest ciągnąca się przez wiele lat sprawa sądowa o ustanowienie spadkobiercy Johna Jarndyce’a, bogatego właściciela posiadłości. Jego kolejni potomkowie czekają na rozstrzygnięcie sądu, uzależniając swój los od fortuny, którą mają nadzieję odziedziczyć…

We „Władcy Paryża” Vincent Cassel wciela się w jedną z najbarwniejszych postaci w historii Francji – legendarnego awanturnika i skazańca, późniejszego detektywa – Eugène-François Vidocqa. Film przyciąga wysmakowanym obrazem, bogactwem kostiumów i scenografią.

„Urodzona gwiazda” to pełna muzyki fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z Polski artystka w latach 50. XX wieku wyjeżdża do Leningradu studiować psychologię. Wkrótce zaczyna ekscytującą przygodę ze sceną…

W ramach kolekcji Wolna sobota TVP VOD zaprasza do obejrzenia m.in. obsypanej nagrodami komedii Kena Loacha „Whisky dla aniołów”. Śledzimy historię chłopaka z kryminalną przeszłością, który wykorzystuje talent do rozpoznawania smaków whisky, aby odmienić swój los. Reżyser wyśmienicie połączył obserwację społeczną z podnoszącym na duchu przesłaniem i sporą dawką humoru.

Nie zabraknie emocji w „Amerykańskiej sielance”, z Ewanem McGregorem, który jest odtwórcą głównej roli, a także reżyserem filmu. Wciągająca historia szczęśliwej amerykańskiej rodziny z córką podejrzaną o dokonanie zamachu terrorystycznego. Obok McGregora na uwagę zasługuje wybitna kreacja Dakoty Fanning. Intrygujące wątki ze wspaniale oddanym klimatem lat 60-tych.

„Geniusze i marzyciele” to nowy, niezwykle interesujący cykl dokumentalny, na który składa się 11. filmów. Poświęcone są niezwykłym naukowcom i wynalazcom, którzy działali w pierwszej połowie XX wieku, przyczyniając się do rozwoju cywilizacji w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii i medycynie. Ręczna kamera filmowa, kamizelka kuloodporna, podstawy produkcji mikroprocesorów, oznaczenie grup krwi, walkie-talkie czy kolorowa fotografia, to tylko kilka przykładów ich dokonań. Na vod.tvp.pl dostępny jest pierwszy odcinek cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *