MediaTVPZapowiedzi TV

Nowości weekendowe w TVP VOD

W najbliższy weekend TVP VOD zaprasza do obejrzenia m.in. drugiego sezonu superprodukcji kostiumowej „Wszystko dla pań”, zrealizowanego z rozmachem „Makbeta”, serialu biograficznego „Urodzona gwiazda”, pierwszego odcinka cyklu dokumentalnego „Geniusze i marzyciele”.

 

W ramach kolekcji Kostiumowy piątek w TVP VOD dostępny jest m.in. „Makbet” – widowiskowa ekranizacja tragedii Williama Shakespeare’a z porywającym gwiazdorskim duetem w rolach głównych: Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard. Obraz Justina Kurzela to nie tylko ponadczasowa opowieść o władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie – to trzymający w napięciu thriller ze sporą ilością odniesień do współczesnych superprodukcji.

Miłośników serialu „Wszystko dla pań” ucieszy drugi sezon. Inspirowana powieścią Emila Zoli historia drogi na szczyt młodej Szkotki Denise, rozgrywająca się w scenerii wiktoriańskiego przepychu „The Paradise” – pierwszego domu handlowego w Wielkiej Brytanii, zyskała olbrzymie grono widzów.

Nie zawiedzie obsypana nagrodami „Samotnia” – serial zrealizowany na podstawie powieści Charlesa Dickensa, ze zjawiskową Gillian Anderson i debiutującą na telewizyjnym ekranie Carey Mulligan. Osią „Samotni” jest ciągnąca się przez wiele lat sprawa sądowa o ustanowienie spadkobiercy Johna Jarndyce’a, bogatego właściciela posiadłości. Jego kolejni potomkowie czekają na rozstrzygnięcie sądu, uzależniając swój los od fortuny, którą mają nadzieję odziedziczyć…

We „Władcy Paryża” Vincent Cassel wciela się w jedną z najbarwniejszych postaci w historii Francji – legendarnego awanturnika i skazańca, późniejszego detektywa – Eugène-François Vidocqa. Film przyciąga wysmakowanym obrazem, bogactwem kostiumów i scenografią.

„Urodzona gwiazda” to pełna muzyki fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z Polski artystka w latach 50. XX wieku wyjeżdża do Leningradu studiować psychologię. Wkrótce zaczyna ekscytującą przygodę ze sceną…

W ramach kolekcji Wolna sobota TVP VOD zaprasza do obejrzenia m.in. obsypanej nagrodami komedii Kena Loacha „Whisky dla aniołów”. Śledzimy historię chłopaka z kryminalną przeszłością, który wykorzystuje talent do rozpoznawania smaków whisky, aby odmienić swój los. Reżyser wyśmienicie połączył obserwację społeczną z podnoszącym na duchu przesłaniem i sporą dawką humoru.

Nie zabraknie emocji w „Amerykańskiej sielance”, z Ewanem McGregorem, który jest odtwórcą głównej roli, a także reżyserem filmu. Wciągająca historia szczęśliwej amerykańskiej rodziny z córką podejrzaną o dokonanie zamachu terrorystycznego. Obok McGregora na uwagę zasługuje wybitna kreacja Dakoty Fanning. Intrygujące wątki ze wspaniale oddanym klimatem lat 60-tych.

„Geniusze i marzyciele” to nowy, niezwykle interesujący cykl dokumentalny, na który składa się 11. filmów. Poświęcone są niezwykłym naukowcom i wynalazcom, którzy działali w pierwszej połowie XX wieku, przyczyniając się do rozwoju cywilizacji w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii i medycynie. Ręczna kamera filmowa, kamizelka kuloodporna, podstawy produkcji mikroprocesorów, oznaczenie grup krwi, walkie-talkie czy kolorowa fotografia, to tylko kilka przykładów ich dokonań. Na vod.tvp.pl dostępny jest pierwszy odcinek cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *