Nowy cel AMD – 30-krotnie lepsza efektywność energetyczna do 2025 roku oraz 26 raport odpowiedzialności korporacyjnej AMD

Firma AMD ogłosiła dziś obranie nowego celu – do 2025 roku AMD 30-krotnie zwiększy efektywność energetyczną aplikacji AI i HPC (superkomputerowych), które będą działać w oparciu o systemy z procesorami AMD EPYC i akceleratorami AMD Instinct.

 

Cel ten aż o 150% przekracza trend branżowy w zakresie poprawy efektywności w tych obszarach w porównaniu do poprzednich 5 lat. Jest to tym samym inicjatywa, dzięki której zaoszczędzona zostanie potężna ilość energii elektrycznej, a koszt energetyczny pojedynczego obliczenia spadnie o 97% w ciągu 5 lat.

„Biorąc pod uwagę to, jak komputeryzacja staje się wszechobecna – od brzegu, przez rdzeń, po chmurę, AMD zajęło odważne stanowisko na temat efektywności energetycznej swoich procesorów, tym razem w zakresie zastosowań dot. sztucznej inteligencji i superkomputerów, które korzystają z akceleracji sprzętowej.powiedział Addison Snell, dyrektor generalny Intersect360 Research. — Przyszłe ulepszenia są coraz trudniejsze, a postępy w imię Prawa Moore’a znacznie spowolniły. 30-krotne zwiększenie efektywności energetycznej w ciągu 5 lat to będzie imponujące osiągnięcie techniczne, które odpowiednio zademonstruje siłę technologii AMD oraz nacisk firmy na zrównoważony rozwój środowiskowy.”

„Cel w zakresie efektywności energetycznej, jaki obrało AMD dla akcelerowanych systemów używanych do trenowania sztucznej inteligencji i superkomputerów, bazuje w pełni na współczesnych procesach, reprezentatywnym zachowaniu aplikacji i dokładnej metodologii testowej.”powiedział Dr Jonathan Koomey, prezes Koomey Analytics.

Inicjatywa ta jest częścią nowych założeń firmy, które zostały nakreślone przy okazji najnowszego, opublikowanego także dziś raportu korporacyjnej odpowiedzialności (to już 26 doroczny raport AMD). Poza zrealizowanymi założeniami z lat poprzednich i priorytetami na kolejne lata – do 2025, a nawet 2030 roku – tegoroczny raport przedstawia 4 kluczowe obszary, w jakich firma planuje podejmować dalsze działania: cyfrowy wpływ, zarządzanie środowiskowe, odpowiedzialność za łańcuch dostaw oraz różnorodność, przynależność i integracja.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *