Technologia - Promocje

Nowy głośnik Sony z wbudowanym asystentem Google

Nowy głośnik Sony: zrównoważone brzmienie o wysokiej jakości, obsługa poleceniami głosowymi i wbudowany asystent Google.

  • Wbudowany asystent Google: oszczędność czasu dzięki możliwości zadawania pytań i głosowego sterowania odtwarzaniem
  • Emisja dźwięku pod kątem 360°: zrównoważone brzmienie w całym pokoju
  • Nadzorowanie urządzeń IOT i zarządzanie nimi
  • Pasująca do każdego pomieszczenia, odporna na zachlapanie obudowa z wygodnym wskazaniem zegara

LF-S50G to nowy głośnik firmy Sony, który można obsługiwać poleceniami głosowymi. To nieduże, stylowo wyglądające urządzenie jest nie tylko źródłem dźwięku o wysokiej jakości, lecz także informacji z Internetu.

Głośnik emituje dźwięk we wszystkich kierunkach i jest pomyślany jako centralny element cyfrowego domu. Wbudowany asystent Google przypomina osobistego asystenta: można go poprosić o odtworzenie ulubionego utworu, a nawet zadawać mu pytania.

Obsługa poleceniami głosowymi

Teraz nie ma już potrzeby chwytania za pilot lub stukania w ekran telefonu: wystarczy po prostu zadać pytanie. Po wypowiedzeniu frazy „Ok Google” głośnik uaktywni się i umożliwi nastawienie budzika albo sprawdzenie, jaki jest ruch na drodze do pracy, o której godzinie odlatuje samolot itp. W taki sam sposób można zarządzać kalendarzem spotkań i listą spraw do załatwienia, dowiedzieć się, jaka ma być jutro pogoda, czy zapoznać się ze skrótem wiadomości.

Możliwości głośnika S50G nie ograniczają się do bezproblemowej współpracy z podobnymi urządzeniami w celu słuchania tej samej muzyki w różnych pomieszczeniach — asystent Google pomoże też w obsłudze poleceniami głosowymi wielu innych urządzeń smart, które wykorzystują do pracy kompatybilne platformy: wbudowany Chromecast, Nest, Philips Hue czy IFTTT. Dzięki temu można więc będzie na przykład nastawić w pokoju idealną temperaturę lub stonować oświetlenie.
Wypowiadając proste polecenia głosowe, można także poprosić asystenta Google o odtwarzanie muzyki, podcastów bądź radia z serwisu Spotify, Google Play Music, Pandora, TuneIn czy iHeartRadio.

Emisja dźwięku we wszystkie strony

Zastosowany w głośniku bezprzewodowym S50G dwudrożny, pionowy system emitujący dźwięk we wszystkich kierunkach pozwala wypełnić dźwiękami każdy typowy pokój. Naturalny bas i jednakowa jakość dźwięku w całym pomieszczeniu są efektem połączenia szeregu elementów: pełnozakresowego głośnika wyraźnie reprodukującego głos i tony wysokie, dedykowanego subwoofera służącego do reprodukcji basu, wytłumionego kanału bass reflex, którego zadaniem jest zapewnienie neutralnych tonów niskich mimo małych wymiarów głośnika, oraz dwustopniowego dyfuzora o wszechkierunkowej charakterystyce, powodującego rozchodzenie się dźwięku we wszystkie strony. O uzyskaniu wysokiej jakości brzmienia decyduje montaż tych kluczowych podzespołów, przy którym firma Sony wykorzystuje własne doświadczenie w technologii audio.

Niepowtarzalna funkcjonalność

Sterowany głosem model S50G zaprojektowano tak, by pozostawał on w harmonii z wyglądem każdego pomieszczenia. Dotyczy to również kuchni: głośnik jest odporny na zachlapanie wodą zgodnie z wymogami dla klasy ochrony IPX3, a hydrofobowa powłoka pozwala utrzymać go w czystości nawet na blacie roboczym. Równie dobrze prezentuje się w sypialni, gdzie wskazanie zegara[1] pozwala jednym rzutem oka sprawdzić aktualną godzinę.

Dzięki technologiom Bluetooth i NFC głośnik S50G pozwala podłączać urządzenia jednym dotknięciem — i odtwarzać muzykę z telefonów komórkowych z systemem Android lub iOS.
Zwarta, walcowata obudowa jest dostępna w dwóch kolorach (czarnym i białym). Pokrywa ją materiał z fakturą, otaczający boki i chromowaną podstawę. Górna część urządzenia umożliwia obsługę gestami takich funkcji, jak: włączanie odtwarzania, pomijanie utworów czy regulacja głośności.

Daty rozpoczęcia działania serwisów i warunki świadczenia usług mogą zależeć od kraju.
Głośnik LF-S50G będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji od grudnia 2017 r. w cenie około 230 EUR / 200 GBP. Ostateczne ceny będą zależały od sprzedawcy.

[1]Wskazanie zegara może być włączone lub wyłączone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *