MediaZapowiedzi TV

Nowy kabaretowy rejs od 4 marca w Kino Polska

Adam Małczyk i Michał Pałubski z Formacji Chatelet zabiorą widzów Kino Polska w Nowy kabaretowy rejs. Już 4 marca stacja rozpocznie emisję premierowego programu rozrywkowego, wyreżyserowanego przez Beatę Harasimowicz. Nowy kabaretowy rejs to produkcja własna Kino Polska. W każdy poniedziałek od 18:00 będzie można obejrzeć po dwa odcinki programu.

 

Nowy kabaretowy rejs to zupełnie nowa produkcja, która kontynuuje kabaretowy cykl na antenie Kino Polska. Prowadzący program Adam Małczyk i Michał Pałubski z Formacji Chatelet, specjalnie na tę okazję, zmienią się w prawdziwych arystokratów. Jako hrabia i milord, płynąc ekskluzywnym statkiem, będą żywo dyskutować na różne tematy i zapraszać widzów na występy kabaretów.

Nowy kabaretowy rejs zaprezentuje m.in. laureata Grand Prix PAKI z 2003 roku i zdobywcę pierwszej Telekamery Tele Tygodnia przyznanej kabaretowi – lubelskie trio Ani Mru-Mru; zdobywcę 1. miejsca w Konkursie Młodych Twórców Kabaretowych – Debiuty na VII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku – grupę Paranienormalni z Jeleniej Góry; laureata PAKI – duet FiFa-RaFA oraz prawdziwych mistrzów i żywą legendę sceny – Kabaret pod Wyrwigroszem. Ponadto w programie wystąpią takie kabarety, jak: JurkiZachodniCzesuaf i Kałasznikof.

– Warto było dożyć takiej chwili, po 25 latach działalności, żeby móc wreszcie brać udział w tak przyjemnych i komfortowych projektach. Na planie wszyscy byliśmy zrelaksowani, nie mieliśmy tremy, to po prostu bardzo rodzinne show. W dodatku nagrywaliśmy w teatrze, a to specyficzne miejsce z absolutnie unikalnym klimatem. Uwielbiamy spotkania, podczas których widz jest na wyciągnięcie ręki  to nasze naturalne środowisko – mówi Wojciech Kamiński z kabaretu Jurki.

Tomasz Łupak z kabaretu Zachodni, zapytany o to, za co najbardziej lubi kabaret, odpowiada tak: – Kabaret łączy wiele dziedzin. Stoi na pograniczu estrady, teatru, piosenki. Może być pantomimiczny, muzyczny, literacki, opierający się na parodii. Nie ma szkoły uczącej tej formy sztuki, przecież żaden z wielkich kabareciarzy nie studiował na takim kierunku. Można mieć różne wykształcenie, ale robić kabaret i być gwiazdą estrady. Poczucie humoru to coś nieuchwytnego i za to lubię tę formę wyrazu.

Program Nowy kabaretowy rejs składa się z ośmiu 45-minutowych odcinków. W pierwszych dwóch odsłonach zobaczymy: grupę Paranienormalni, która wpadnie z „Wizytą domową”, kabaret Ani Mru-Mru, która zabierze widzów do „Sanatorium” i spróbuje zrobić „Podkop”, kwartet Jurki z występem „Jasełkowy Armagedon”, formację Zachodni w skeczach „Jagody” i „Przedszkole”, duet FiFa-RaFa w gagu „Lewandowscy” oraz Kabaret pod Wyrwigroszem prezentujący „Kryśkę”.

Nowy kabaretowy rejs wyprodukowała dla Kino Polska firma Gate sp. z o.o.

Nowy kabaretowy rejs:
premiera w Kino Polska:
poniedziałek, 4 marca / 18:00 (odc. 1 i 2)
emisja premierowych odcinków:
każdy poniedziałek / 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *