Prasa - Ksiązka

Nowy magazyn Forbes

W czwartek (25 października) w sprzedaży pojawi się magazyn Forbes (11/2018) z okładkowym rankingiem Lista 100. Największe Polskie Firmy Prywatne oraz specjalnym wydaniem magazynu – Forbes Historia. Biznesowa Historia Odrodzonej Polski.

 

 

To już trzecia edycja cieszącego się uznaniem rankingu Lista 100. Największe Polskie Formy Prywatne.

W odróżnieniu od Listy 100 Najbogatszych Polaków, Forbes koncentruje się na wycenie wartości samych przedsiębiorstw, na drugi plan odkładając strukturę właścicielską. W tym roku wartość wszystkich firm, które znalazły się w zestawieniu wynosi 247,1 miliarda złotych i jest o 6 procent wyższa, niż przed rokiem. Waga samego tylko Cyfrowego Polsatu, lidera rankingu, to aż 10 proc. całej listy.

– Niekwestionowanym bohaterem Listy jest CD Projekt, spółka, która jest o włos od zyskania miana największego polskiego sukcesu dekady, a Adam Kiciński, prezes dewelopera gier tłumaczy w obszernym wywiadzie, jak można osiągnąć sukces na skomplikowanym konkurencyjnym rynku elektronicznej rozrywki. W porównaniu z edycją z 2017 roku widać dokładnie, jak wiele wielkiego spustoszenia wśród polskich firm prywatnych i ich wartości (pozycji w zestawieniu) dokonały chwiejne nastroje inwestorów giełdowych. Nie ma w tegorocznym zestawieniu LiveChata, Stelmetu, Medicalgorithmics i kilku innych gwiazd poprzedniej listy. Nie ma również Idea Banku i Getin Noble Banku z grupy Leszka Czarneckiego. Zabrakło Solarisa, Emperii i Kopeksu – które z kolei zostały przejęte przez polskich i zagranicznych inwestorów mówi Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbes Polska.

W najnowszym wydaniu magazynu Forbes pojawi się również rozmowa z Rafałem Milczarskim, prezesem LOT, a także analiza zjawiska, jakim są polskie seriale – w Polsce coraz śmielej zaczynają przebijać się produkcje z wyższej, ambitnej półki, a rynek opowieści w odcinkach to miliony złotych i dwucyfrowa dynamika wzrostu rok do roku.

Do magazynu Forbes dołączony zostanie Forbes Historia. Biznesowa Historia Odrodzonej Polski. To 128-stronicowa publikacja poświęcona ludziom (przedsiębiorcom i ekonomistom), którzy współtworzyli siłę niepodległej Polski.

Najnowsze wydanie magazynu Forbes liczy ponad 350 stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *