Nowy odtwarzacz Blu-ray™ 4K Ultra HD i amplituner wielokanałowy Sony

Firma Sony wprowadza zestaw urządzeń 4K HDR najwyższej klasy, który pozwala czuć się jak w kinie – bez opuszczania domowego zacisza. Obecna rodzina odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD powiększy się o model UBP-X700. W porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray ten model odznacza się o wiele szerszym zakresem barw, kontrastu i jasności, dzięki czemu uzyskiwany obraz jeszcze wierniej naśladuje rzeczywistość.
 

 

  • Nowy odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD obsługujący formaty HDR10 and Dolby Vision™[1]: obraz HDR wciągający widza w akcję każdego filmu
  • 7.2-kanałowy amplituner 4K z dekoderami Dolby Atmos® i DTS:X™: całkowite otoczenie dźwiękiem
  • Obsługa różnorodnych plików z filmami i muzyką oraz współpraca z wieloma serwisami oferującymi materiały w transmisji strumieniowej

Firma Sony wprowadza zestaw urządzeń 4K HDR najwyższej klasy, który pozwala czuć się jak w kinie – bez opuszczania domowego zacisza. Obecna rodzina odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD powiększy się o model UBP-X700. W porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray ten model odznacza się o wiele szerszym zakresem barw, kontrastu i jasności, dzięki czemu uzyskiwany obraz jeszcze wierniej naśladuje rzeczywistość.
Firma Sony wzbogaca także ofertę swoich cenionych urządzeń do kina domowego: obecnie pojawi się w niej nowy amplituner wielokanałowy STR-DH790. Wyróżnia go elastyczność w konfigurowaniu kanałów dźwięku — maksymalnie 5.1.2 — oraz zgodność z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Urządzenie reprodukuje kinowy dźwięk o dużej mocy, który łatwo jest dostosować do własnych upodobań i środowiska pracy.
Dobrana para
Ponieważ obraz z nośników Blu-ray 4K Ultra HD cechuje się niebywałą szczegółowością, widzowie odnoszą wrażenie, że oglądają rzeczywistą scenę.
Dzięki obsłudze formatów HDR10 i Dolby Vision odtwarzacz X700 optymalizuje przesyłanie obrazu HDR do telewizora, zapewniając niespotykaną dotąd szczegółowość, kolorystykę i jasność. Z formatami HDR10 i Dolby Vision zgodny jest także amplituner DH790.
Połączenie tych urządzeń pozwala osiągnąć nową jakość obrazu i uzyskać naturalny, dobiegający ze wszystkich stron dźwięk — jak w prawdziwym kinie. Amplituner DH790 jest zgodny z systemami Dolby Atmos oraz DTS:X i przystosowany do pracy w konfiguracji 5.1.2-kanałowej, dzięki czemu grzmoty towarzyszące burzy, wyjące w mieście syreny i inne dźwięki słychać wszędzie dokoła, także u góry.
Filmy i nie tylko
Odtwarzacz X700 pozwala oglądać wszystko, co tylko dusza zapragnie. Współpracuje z różnymi serwisami oferującymi strumieniowe przesyłanie obrazu 4K, takimi jakNetflix™, Prime Video™ czy YouTube™, w których na pewno nie zabraknie atrakcyjnych materiałów. Obsługuje też szereg formatów audio i wideo zapewniających wysoką jakość, między innymi MP4, DSD i FLAC.
Łatwe przygotowanie do użycia
Odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD X700 i amplituner wielokanałowy DH790 mają smukłe obudowy o małych wymiarach i z łatwością mieszczą się w każdym mieszkaniu.
Amplituner DH790 jest wyposażony w system automatycznej kalibracji Advanced D.C.A.C (Digital Cinema Auto Calibration), który optymalizuje parametry dźwięku. Po podłączeniu dostarczonego w zestawie mikrofonu system Advanced D.C.A.C emituje serię sygnałów kontrolnych. Pozwalają one określić właściwości pomieszczenia oraz rozmieszczenie głośników i na tej podstawie dobrać poziomy dźwięku w poszczególnych kanałach.
Odtwarzacz UBP-X700 będzie można nabyć od stycznia 2018 r.
Amplituner STR-DH790 trafi do sprzedaży wiosną 2018 r.
[1] Ta funkcja odtwarzacza UBP-X700zostanie wprowadzona w ramach aktualizacji wewnętrznego oprogramowania zaplanowanej na lato 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *