Nowy podcast Grzegorza Sroczyńskiego tylko na Tokfm.pl

We wtorki od 9 kwietnia 2019 r. na Tokfm.pl i w aplikacjach stacji można słuchać nowego podcastu „Ekonomia się chwieje”. Grzegorz Sroczyński, autor znanego niedzielnego programu Radia TOK FM „Świat się chwieje”, będzie zapraszać do swojej audycji ekspertów, zajmujących się współczesną ekonomią.

 

„Ekonomia się chwieje” to podcast o nowych myślach i nurtach w ekonomii – także o tym, jakie z nich są w dyskursie publicznym w Polsce niemal nieobecne. Jak podkreśla autor podcastu, Grzegorz Sroczyński o sprawach gospodarczych wciąż rozmawia się u nas głównie językiem neoliberalizmu, dyskusje o ekonomii są najczęściej oddalone od nowych myśli i wielkich zmian, jakie przyniósł ostatni wielki kryzys 2008 roku.
O tym, co nowego pojawiło się nie tylko w ekonomii jako nauce, ale też w otaczającym nas życiu gospodarczym i społecznym, dziennikarz rozmawia z młodymi polskimi ekonomistami, pracującymi na świetnych polskich i zagranicznych uczelniach. – Jeżeli chcecie lepiej zrozumieć, co dzieje się na świecie i dlaczego dzisiejszy kapitalizm ma tyle problemów – to audycja dla was – mówi Grzegorz Sroczyński.
Gig economy i monopsony – te dość egzotycznie brzmiące określenia to nie pieśń przyszłości, a globalna ekonomiczna rzeczywistość. Monopsonem jest chociażby Uber, ale Amazon czy Microsoft też już można do takich organizmów zaliczyć. O tym m.in. rozmawia Grzegorz Sroczyński z doktorem Pawłem Bukowskim z London School of Economics i grupy eksperckiej „Dobrobyt na pokolenia”.Podcast jest już dostępny dla posiadaczy subskrypcji TOK FM Premium.
Grzegorz Sroczyński to znany dziennikarz i publicysta, od kilku lat związany z Radiem TOK FM. Jest autorem m.in. zbioru wywiadów „Świat się chwieje”; laureat Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego i Grand Press.
Program „Ekonomia się chwieje” dołączył do bogatej oferty podcastów Radia TOK FM dostępnych wyłącznie w sieci. Tego rodzaju materiały audio powstają od marca 2018 r. specjalnie na potrzeby cyfrowej odsłony Radia TOK FM – są udostępniane na Tokfm.pl i w aplikacji mobilnej, a później mogą też trafić na antenę stacji. Część audycji, jak „Lechistan” czy „Nasze wewnętrzne konflikty”, gromadzi tysiące lojalnych słuchaczy.
W ofercie podcastów internetowych Radia TOK FM są obecnie:
  • „Cotygodniowe podsumowanie roku” – podcast ekonomiczno-polityczny Rafała Hirscha. To ranking dziesięciu najważniejszych, zdaniem autora podcastu, wydarzeń ekonomicznych i politycznych mijającego tygodnia, wśród których można znaleźć także sprawy, które umykają nam na co dzień.
  • „Lechistan” – podcast historyczny Adama Balcera i Pawła Sulika. Opisuje alternatywną historię Polski – opowiada o faktach, datach i postaciach, które znamy, jak i o tych, o których słuchacze dowiedzą się po raz pierwszy.
  • „Nasze wewnętrzne konflikty” – podcast psychoterapeutyczno-filozoficzny, w którym Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński rozmawiają na tematy z dziedziny psychologii i psychoterapii
  • „Panoptykon 4.0” – w tym podcaście Katarzyna Szymielewicz, szefowa fundacji „Panoptykon” i laureatka Nagrody Radia TOK FM, omawia szanse i zagrożenia związane z logiką współczesnego świata.
  • „Magazyn miasta” – podcast, w którym Marta Żakowska, Martyna Obarska i Artur Celiński przybliżają problemy mieszkańców miast i zastanawiają się, jak w rozsądny sposób współdziałać na rzecz ich lepszej przyszłości.
  • „Dobra praca” – podcast Zuzanny Piechowicz dla pracowników i nie tylko. Można się z niego dowiedzieć m.in. o tym, kiedy jest czas na zmianę pracy i jak do takiej zmiany się przygotować.
  • „Szkoda czasu na złe seriale” – „nie” nudnym tasiemcom mówią Zuzanna Piechowicz i Anna Piekutowska. W swoim podcaście rozmawiają o tym, które propozycje serialowe naprawdę warto zobaczyć.
  • „Gra o tron – podcast” – pierwszy w polskich mediach podcast o fenomenie kultowego już serialu. W kolejnych odcinkach, nadawanych od marca br., Marta Wawrzyn z serwisu Serialowa.pl wraz z gośćmi opowiada o ciekawostkach związanych z produkcją, najnowszych interpretacjach kolejnych odcinków i domysłach dotyczących dalszego ciągu „Gry o tron”.

Więcej informacji – https://audycje.tokfm.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *