MediaPolsatZapowiedzi TV

Nowy program “Dziki Tabun” na Polsat Viasat Nature

Dolinę Nemiah – dziewicze pustkowie na zachodnim wybrzeżu Kanady – zamieszkuje nieuchwytne
i majestatyczne stado dzikich koni. Zwierzęta żyły tu od wieków, lecz ostatnio wzrost ich populacji powoduje, że muszą walczyć między sobą o przetrwanie. Nowa seria „Dziki Tabun”, która będzie miała swoją premierę w sobotę, 6 listopada o 19:00 na kanale Polsat Viasat Nature, podąża za grupą rdzennych mieszkańców Kanady, potomków osadników oraz doświadczonych treserów koni – wszyscy jednoczą się w misji ratowania wspaniałego stada dzikich mustangów.

 

Wraz z elitarną drużyną kowbojów, Pierwszy Naród Xeni Gwet’in* podejmuje wyzwanie przywrócenia populacji do zrównoważonego poziomu. Celem jest schwytanie i wyszkolenie części najlepszych koni z Nemiah, które potem zostaną wysłane za granicę lub będą pracować w dolinie. Tropienie tych szlachetnych stworzeń nie jest łatwym zadaniem. Są to jedne z najmądrzejszych, najsilniejszych i najrzadszych koni na naszej planecie. Każdy dzień jest przygodą, a zarazem ostatecznym sprawdzianem umiejętności i determinacji jeźdźca. To dzika jazda, która wymaga bezgranicznej odwagi i stalowych nerwów.

Już w 1. odcinku serii widz będzie świadkiem zapierających dech w piersiach wydarzeń. Nieoczekiwany mróz skuwa lodem dno doliny, co zmusza ekipę do nagłej zmiany planów, która pozwoli im dogonić stado. Świeżo upieczony kowboj Lares popełnia kosztowny błąd, natomiast Howardowi udaje się złapać jednego z najbardziej legendarnych koni doliny. Tymczasem strażnicy parku zauważają ranną klacz pozostawioną samą w lesie, a Roy opracowuje specjalny plan podania penicyliny dzikiemu koniowi rasy Qayus ważącemu ponad 270 kg. Jakiś czas później, Hawkridge przelicza swoje możliwości, próbując wytrenować upartego Palomino. W miarę rozwoju akcji, w kolejnych odcinkach widzowie będą mogli śledzić przejmujący wyścig z czasem, którego celem będzie uratowanie osieroconego źrebaka, znalezionego osamotnionego na wzgórzu Konni Lake. Jeźdźcy Xeni Gwet’in wezmą udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu podczas corocznego Williams Lake Stampede. Seria zakończy się mrożącym krew w żyłach pościgiem po zboczu góry, w którym stawką jest zdobycie miana najlepszego z najlepszych.

„Dziki tabun” to szalona jazda, która wymaga bezgranicznej odwagi, stalowych nerwów i miłości do pościgów, a to wszystko podczas niesamowitej misji ratowania stada dzikich mustangów.

Premiera na Polsat Viasat Nature w sobotę, 6 listopada o 19:00. Emisja kolejnych odcinków w soboty o 19:00

Poznajcie zespół:

Wódz Jimmy Lulua – młody i charyzmatyczny, jest przywódcą Pierwszego Narodu Xeni Gwet’in – jednego z sześciu grup, które tworzą Rząd Narodowy Tsilhquot’in. Jest silnym wodzem, który dba
o rozwój i ochronę tradycji swojego plemienia.

Howard Lulua – starszy brat Jimmy’ego. Cichy i spokojny, najbardziej wytrwały ze wszystkich. Howard jest również uczestnikiem wyścigów górskich – uświęconej tradycji Xeni Gwet’in – i jako były mistrz jest gotowy na powrót.

Mike „Hawk” Hawkridge – dorastał na ranczu w północnej części Williams Lake i przybył do doliny Nemiah w latach 90. Jest prawdziwym zaklinaczem koni. Jego łagodna i opiekuńcza natura pozwala mu nawiązać świetny kontakt ze zwierzętami i dać im nowe życie, przemieniając je z dzikich ogierów w zaufanych pracowników i towarzyszy.

Emery Phillips – były mistrz w ujeżdżaniu mustangów i byków na rodeo. W dolinie Nemiah jego umiejętności uznawane są za legendarne, a dorównuje im jedynie jego błyskotliwy dowcip. Spokojnej i pewnej postawy Emery’ego nie należy mylić z samozachwytem.

Michael Lares – nowicjusz. Wie, że musi się jeszcze wiele nauczyć, ale z pasją dąży do tego, by jego początkujące ranczo odniosło sukces. Cała jego rodzina – żona Nicole oraz nastoletnie dzieci Lara i Dylan – nauczyła się ży w dziczy i rozkoszować pięknem otaczającej ich przyrody.

Amanda Lulua – poznała Howarda na rodeo 12 lat temu i od tamtej pory są nierozłączni. Jest też uczestniczką wyścigów i uwielbia ścigać się z mężem ramię w ramię.

Roy Mulvahill – ma 70 lat i jest prawdziwą legendą w dolinie Nemiah. Przez dziesięciolecia prowadził tam ranczo. Nie ma nikogo, kto miałby większe doświadczenie z tamtejszymi końmi niż on. Howard i wódz Jimmy dorastali z Royem, a teraz liczą na to, że przygotuje on kolejne pokolenie jeźdźców i treserów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *