Nowy program o modzie w stylu „slow”, „Kreacje z odzysku” w Polsat Cafe

Nowy program o modzie w stylu „slow” od 19 września na antenie Polsat Cafe. Prowadzący, Tomasz Jacyków i Davina Reeves-Ciara zdradzą tajniki, jak ubrać się modnie i tanio, a przy tym nie zagracić swojej szafy. W programie uczestniczki przejdą metamorfozę nie tylko zewnętrzną, ale również zajrzą w głąb siebie. Jakie będą tego skutki?

 

Program, w którym stylista gwiazd, Tomasz Jacyków pokazuje jak w second-handzie wybrać ubrania dobrych marek, jak je zestawić i na co zwracać uwagę podczas poszukiwań. Zanim jednak do tego dojdzie, z każdą z kandydatek porozmawia nie kto inny jak Davina Reeves-Ciara – modelka, Miss Nowego Jorku 2010, aktorka znana chociażby z serialu „Żmijowisko”, prezenterka konkursów piękności, instruktorka jogi i konsultantka terapeutycznego żywienia. Nikt tak jak ona nie zna kobiecej duszy, pogoni za piękną sylwetką i chęci, aby zawsze wyglądać zjawiskowo łącząc jednocześnie życie w zgodzie z własnym rytmem. „Kreacje z odzysku” to program, który wspaniale wpasowuje się w trend slow fashion, czyli świadomego podejścia do mody i ubrań. Pokazuje, jak nie poddawać się impulsywnym zakupom, które rujnują domowy budżet i niszczą środowisko. Jak dobrze zorganizować swoją szafę i wyrwać się z błędnego koła szybko zmieniającej się mody.

– Tak, jak fast foody zabiły fantastyczną domową kuchnię, tak fast fashion zabiło modę i kreację w ludziach. Jest hulaj dusza. Nakupimy szmat i ich nie ubieramy. Ludzie kupują ubrania i ich nie zakładają ani razu, tylko wyrzucają i to potem wraca do Bangladeszu. To jest bez sensu. Niszczymy planetę naszą bezmyślnością i konsumpcją. Ubrania należy używać. Sukienkę nosimy, pożyczamy koleżance, oddajemy do pralni lub delikatnie pierzemy i zestawiamy w różnych konfiguracjach. Jeśli będzie dobrej jakości to będzie nam służyć przez lata. Na tym polegają „Kreacje z odzysku” – pokazujemy jak nosić ubrania, jak je wybraćmówi Tomasz Jacyków. – Na pytanie jak kupować i jaki jest patent na lumpeksy odpowiadam, że po pierwsze: nie wstydzić się wchodzić do nich! Być dumnym, że się tam kupuje. Nie dlatego, że nie mamy pieniędzy, tylko dlatego, że mamy olej w głowie. Ratujmy planetę, póki czas i zacznijmy od siebie!dodaje.

Program „Kreacje z odzysku” pokazuje również, co można zrobić, aby minimalizować negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska oraz zmian klimatycznych, m.in. takich jak globalne ocieplenie. Przemysł odzieżowy jako znaczący konsument energii i emitent CO2 jest w duży stopniu odpowiedzialny za zmiany klimatyczne na naszej planecie. Program ma również inspirować i edukować kobiety w kontekście zmiany zachowań konsumenckich i ograniczenia zakupów w tzw. sieciówkach.

„Kreacje z odzysku” w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Cafe

 

The one and only Davina Reeves 🌺Poznajcie naszą fantastyczną prowadzącą nowy program Kreacje z Odzysku – Davina Reevers Therapeutic Mama🌻 Premiera już jutro o 11:00 ♻️

Opublikowany przez Polsat Cafe Piątek, 18 września 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *