Nowy serial „Gabinet numer 5” od września w TV4 (wideo)

„Gabinet numer 5” to kolejna produkcja, którą dla TV4 realizuje ATM Grupa. Ten 13-odcinkowy serial będzie miał premierę 4 września (środa) o godz. 21:30.

 

 

O czym jest „Gabinet numer 5”?

Tytułowy gabinet nr 5 znajduje się w Przychodni Miejskiej w Bolesnej. To typowa polska przychodnia – pełna wkurzonych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów wizyt u specjalistów. „To obrazki z życia lekarzy i pacjentów, jakich nie widzimy zbyt często w polskich serialach”, tłumaczy Monika Galliot Salińska, producentka „Gabinetu numer 5”.

Głównym bohaterem serialu jest lekarz Adam Domański (Tomasz Sobczak), który rozpoczyna właśnie pracę w przychodni w Bolesnej. Szybko daje się poznać jako świetny diagnosta i… bezceremonialnie szczery arogant, budząc konsternację wśród pacjentów i w zespole pracowników placówki.

Sytuację w przychodni i losy bohaterów dodatkowo komplikuje śmierć jednego z pacjentów i morderstwo, które ktoś popełni w mieszkaniu Domańskiego. W przychodni pojawi się policja, która będzie miała przed sobą dwa bardzo skomplikowane śledztwa.

„Jednym z głównych atutów serialu, obok reżyserii i utalentowanych aktorów, jest scenariusz, w którym tajemnica goni tajemnicę, dramatyczne sytuacje przeplatają się z komediowymi, śmiech ze łzami, a ironia z powagą”, mówi Galliot Salińska,.

Aktorzy i twórcy

Występują: Tomasz Sobczak (Adam Domański), Sylwester Maciejewski (dyrektor Żyłka), Marta Król (pediatra Basia), Damian Kulec (ambitny lekarz Mieszko), Anna Szymańczyk (pielęgniarka Ania), Jolanta Niedźwiecka (opryskliwa recepcjonistka Grażyna), Natalia Lesz (Kochanka Domańskiego).
Gościnnie w serialu pojawią się także: Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński i Ryszard Rembiszewski.

Twórcy serialu:
Przemysław Hoffmann, Maciej Prykowski – scenarzyści,
Wojciech Todorow – reżyser,
Monika Galliot Salińska, – producentka i pomysłodawczyni serialu,
a także Elżbieta Szafrańska – producentka.

 

 

Emisja serialu: w każdą środę (od 4 września 2019 roku) o godz. 21:30 na antenie TV4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *