MediaNC+Zapowiedzi TV

Nowy Świat – najmniejsza wieś w powiecie brodnickim zwyciężyła w plebiscycie „Twoje miasto z góry”

Ponad 44 tysiące osób głosowało w plebiscycie „Twoje miasto z góry”, który towarzyszył premierze trzeciego sezonu „Polski z góry”. Zwyciężyła malutka wieś o urokliwej nazwie Nowy Świat, położona w malowniczym Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Oddano na nią 2762 głosy. Jeszcze w tym roku, widzowie Planete+ zobaczą tę krainę dzikiej przyrody w specjalnym odcinku serii.

 

 

Tegoroczne wyniki plebiscytu są rekordowe. Ponad 44 tysiące głosujących i ponad 112 tysięcy oddanych głosów to dowód na to, że z roku na rok plebiscyt „Twoje miasto z góry” cieszy się coraz większą popularnością. Do trzeciej edycji zgłoszonych zostało 686 lokalizacji. Głosy oddane na każdą miejscowość zostały przeliczone proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców, dlatego nawet najmniejsza wieś miała szansę zwyciężyć. W tegorocznej edycji plebiscytu oddano ponad 25 tysięcy głosów więcej, a głosujących było 10 tysięcy więcej niż rok temu. Zwycięska lokalizacja, wieś Nowy Świat i jej okolice, zostanie przedstawiona jeszcze w tym roku w odcinku specjalnym serii. Będzie można go obejrzeć w internecie na stronie programu https://www.planeteplus.pl/polska-z-gory oraz na antenie Planete+.

„Polska z góry” to oryginalna seria Planete+, pierwszy serial dokumentalny, który pokazuje Polskę z lotu ptaka. Dotychczas zrealizowane zostały trzy serie, w których podziwiać można bogactwo natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazły się malownicze miejscowości z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. W trzeciej serii programu kamery odwiedziły m.in. Małopolskę – region UNESCO, Śląsk Cieszyński, Łużyce Górne czy Powiat Tatrzański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *