Technologia - Promocje

Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR

Firma Nikon daje profesjonalistom specjalizującym się w fotografii sportowej, przyrodniczej i podróżniczej narzędzia niezbędne do wykonywania lepszych zdjęć z ręki za sprawą teleobiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR. Szybszy tryb AF w połączeniu z trybem redukcji drgań SPORT VR pozwala doskonale uchwycić cenne momenty akcji bez utraty ostrości. Lżejsza, odporna na warunki pogodowe konstrukcja sprawdzi się doskonale w każdych warunkach.
https://download.poczta.onet.pl/37147863/eyJtZSI6ImdldFRodW1iIiwiYSI6W3sibSI6MTEyNzYxMzI4MSwicCI6IjIuNCIsInMiOiI4MDB4NjAwIn1dfQ%3D%3D/AF-P%20NIKKOR%2070%E2%80%93300%20mm%20ED%20VR.png

Od wyrazu twarzy zwycięzcy aż po wzbijające się do lotu ptaki – najnowsze wcielenie tego pełnoklatkowego teleobiektywu zmiennoogniskowego pozwala rejestrować wyjątkowe zdjęcia i filmy. Jak można się spodziewać po obiektywie AF-P NIKKOR, ten model jest wyposażony w silnik krokowy firmy Nikon, który pozwala ustawić ostrość niezwykle szybko i cicho. System redukcji drgań (VR) działa teraz szybciej, ciszej i wydajniej. Dodatkowo obiektyw jest wyposażony w tryb redukcji drgań SPORT VR znany z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon. Tryb redukcji drgań SPORT VR, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród fotografów specjalizujących się w rejestrowaniu dynamicznych scen, umożliwia niezawodne śledzenie szybko poruszających się obiektów – także tych, które poruszają się w nieprzewidywalny sposób. Kolejną funkcją zapożyczoną z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon jest elektromagnetyczna przysłona zapewniająca precyzyjne wartości ekspozycji podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. Jeszcze jednym walorem tego obiektywu są przełączniki trybów A/M i M/A, dzięki którym sterowanie ręcznym ustawianiem ostrości jest niezwykle proste – wystarczy obrót pierścienia ustawiania ostrości obiektywu. Tryb M/A to preferowane przez fotografów sportowych rozwiązanie umożliwiające eliminację opóźnień przełączania. Tryb ustawiania ostrości A/M charakteryzuje się mniejszą czułością, która ogranicza ryzyko niezamierzonego przełączenia z ustawienia automatycznego do manualnego.

Dirk Jasper, kierownik ds. marketingu produktu w firmie Nikon Europe, powiedział: „Nowy obiektyw AF-P 70–300 mm oferuje szereg możliwości w zakresie fotografowania przy długiej ogniskowej bez użycia statywu. Firma Nikon od dawna włącza technologie sprawdzone w profesjonalnych obiektywach do tańszych rozwiązań. Nowy obiektyw zmiennoogniskowy stanowi tego najnowszy przykład. Profesjonalne funkcje, takie jak redukcja drgań SPORT VR i ręczne ustawianie ostrości M/A, rewolucjonizują fotografowanie w trudnych warunkach”.

Najważniejsze zmiany – nowe funkcje obiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR

Większa elastyczność: ten obiektyw o zmiennej ogniskowej 70–300 mm (105–450 mm w przypadku użycia z lustrzanką cyfrową Nikon formatu DX) charakteryzuje się minimalną odległością zdjęciową wynoszącą 1,2 m w całym zakresie ogniskowych oraz maksymalną skalą odwzorowania 0,25x.
Silnik krokowy AF-P: umożliwia ultraciche i ultraszybkie ustawianie ostrości. Dzięki niemu na rejestrowanym materiale wideo praktycznie nie słychać hałasu silnika.
Zaawansowany system redukcji drgań (VR): umożliwia fotografowanie z zastosowaniem czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 4,5 stopnia¹.
Tryb redukcji drgań SPORT VR: zapewnia stabilniejszy obraz w wizjerze, co przydaje się podczas fotografowania wyjątkowo szybkiej akcji, a także podczas panoramowania.
Konstrukcja odporna na warunki pogodowe: każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody.
Dziewięciolamelkowa przysłona elektromagnetyczna: gwarantuje stabilne automatyczne ustalanie ekspozycji nawet podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. Przysłona o okrągłym otworze umożliwia uzyskanie naturalnego efektu rozmycia tła.
Niezwykła kontrola: przełączniki trybu ustawiania ostrości A/M i M/A. Pierścień ustawiania ostrości oraz pierścień zoomu pokryto antypoślizgowym materiałem, który umożliwia pewny chwyt.

¹ Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *