Nowy wrześniowy Playboy w kioskach

Polecać wam wrześniowe wydanie PLAYBOYA to jak wyważać otwarte drzwi. Wierzymy, żę będzie to wasz ulubiony numer spośród dotychczasowych, jakie stworzyliśmy w nowym składzie redakcyjnym. Zresztą przekonajcie się sami – oto słowo wstępne naczelnej i pełen spis treści.

 

 

Nie wiem, jak się z Wami witać. „Parafianie” było Robertowe. „Urlopowicze” we wrześniowym wydaniu też brzmi jak wyraz płonnych nadziei, że wciąż leżycie gdzieś na plaży i się opalacie. Gdy natomiast gdzieś przypadkiem usłyszę lub przeczytam zwrot „kochani”, nóż mi się w kieszeni otwiera. Kombinowanie nigdy nie wychodzi mi na dobre, więc może postawię na prostotę.

Znów nieco inny – i pod kątem tematyki, i ze względu na estetykę. Numer jednak szalenie dla mnie ważny, bo czuję, że powoli zaczynam to rozgryzać, wiecie? Rozgryzać, co ja właściwie chcę w tym PLAYBOYU zrobić. Nie chcę zmieniać jego DNA, to brand ponadczasowy, i za to wszyscy go cenimy, ale równocześnie pragnę nadać mu pewnej świeżości i zadbać, by był wyzwalający. Dlatego cel jest jasny: chcę, by kobiety na łamach PLAYBOYA pokazywały się dokładnie w taki sposób, w jaki tego chcą. Nie mniej, nie więcej.

Dziś na okładce Agata Biernat, prawdziwa kobieta-żyleta, żywy dowód na to, że udział w konkursie piękności nie jest niczym uwłaczającym, jeśli tego właśnie chcemy, i że nie chodzi w nim bynajmniej jedynie o piękno zewnętrzne – Agata, gdy ją poznałam, zrobiła na mnie piorunujące wrażenie ze względu na swoją wewnętrzną siłę. Odzwierciedlenie tego zobaczycie w sesji, w której nasza Miss Polonia wystąpiła z końmi uratowanymi przed Fundację Pegasus, do której wsparcia gorąco Was zachęcam. W końcu walka o wolność już z założenia jest niezwykle trudna, dlatego nie warto toczyć jej w pojedynkę, prawda?

Tematycznie w tym numerze nieco poszaleliśmy, co zaowocowało wieloma artykułami o odmiennych stanach świadomości. Szereg niewygodnych pytań zadaliśmy twórcy kanału na YouTube „Wiem co ćpiem”, jest też artykuł o psychodelikach – i ich często pozytywnym wpływie, a w kontrze duży wywiad o uzależnieniach z Robertem Rutkowskim. Wszystkie te materiały u nas w redakcji zaowocowały gorącą dyskusją na temat zasadności zalegalizowania niektórych używek i wprowadzenia ewentualnych ograniczeń w dostępie do innych, dziś całkowicie legalnych.

Mówi się, że w życiu najważniejszy jest umiar, ale też, że od przybytku głowa nie boli. My w PLAYBOYU jesteśmy gdzieś pomiędzy – folgujemy zasadzie, że życie jest za krótkie, by zrezygnować z wypróbowania wszystkiego, co ma do zaoferowania.

red. nacz. Anna Mierzejewska

#Gra wstępna

6 kroków w chmury. Miejsca, wydarzenia, klocki (s. 8)
Gadżety. Tutaj nie ma „sezonu ogórkowego” (s. 12)
20 pytań. Andrzej Grabowski nie tylko o polityce (s. 14)
Dowcipy. Seks z Bradem Pittem i wódka z królikiem (s. 16)
Komiks miesiąca. Psychoanaliza Janka Kozy (s. 17)
Kosmetyki. Dobre rzeczy dla męskiego zarostu (s. 20)
Stylowy facet. Co nosić, żeby wyglądać (s. 22)
Niewygodne pytania. Czy Mestosław wie, co ćpie? (s. 24)
Recenzje. Kulturalne nowości okiem Playboya (s. 26)
Miss Polonia. Najpiękniejsza Polka świata – Agata Biernat nago! (s. 30)

#Seks

Telewizja. Coraz trudniej odróżnić seriale od porno (s. 44)
Aplikacje. Mądre, śmieszne, głupie, ale wszystkie kręcą się wokół seksu (s. 48)
Wirtualny romans. Trudne podrywanie w epoce smartfonów (s. 52)
Komiks. Niedzielne uwodzenie – gorący komiks autorstwa Sarah Maxwell (s. 56)
Playmate. Anna Maria Olbrycht, a za nią Warszawa (s. 62)

#Misja

Wywiad Playboya. Margaret – tym razem na poważnie (s. 76)
Sport. Po 52 latach polscy koszykarze wracają na mistrzostwa świata! (s. 82)
Profil. Joe Rogan – Od walk MMA na szczyt mediów – i dalej (s. 86)
Reflektor. Nadchodzi czas dobrych psychodelików? (s. 90)
Kontrowersje. Z Robertem Rutkowskim o przyjemnościach i uzależnieniach (s. 94)
Rozmowa. KęKę – raper, który zmienił swoje życie (s. 100)
Kino. Nienakręcone kultowe filmy (s. 104)
Motoryzacja. Jak powstają samochody? (s. 110)
Pictorial. Weekend na działce z Moniką Wiśniewską (s. 116)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *