O życiu bez barier, wsparciu i domowej pielęgnacji w drugim numerze kwartalnika „Opiekun”

Dziś - we wtorek, 6 lutego br. na rynku pojawił się drugi numer kwartalnika „Opiekun” - pisma skierowanego do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. W wydaniu czytelnicy znajdą m.in. rozmowę z Anną Dymną o pracy z niepełnosprawnymi oraz raport dotyczący prywatnych domów opieki.

 

Ponadto w numerze znajdzie się również wademekum opieki nad osobą poruszającą się na wózku, m.in. jak wybrać wózek, jak dostosować do niego pomieszczenia i jak wybudować dla niego podjazd. Czytelnicy dowiedzą się, jak dbać o osobę cierpiącą na inkontynencję, jak wybrać najwygodniejszą protezę zębową i jak pielęgnować osobę leżącą bez użycia wody. Redakcja podpowie, kiedy wybrać tzw. "osiedle senioralne", czyli lokum stworzone z myślą o osobach w podeszłym wieku, gdzie szukać grup wsparcia dla opiekunów, jak wybrać telefon komórkowy dla seniora i jak uzyskać rentę dla osób niezdolnych do pracy.

W wydaniu pojawią się również rozmowy: z dr Anną Torbus o opiece geriatrycznej i z dr Elżbietą Szwałkiewicz o trudnych rozmowach z bliskimi, a także obszerny list czytelnika chorego na stwardnienie zanikowe boczne na temat relacji z osobami, które się nim opiekują.

Kwartalnik w cenie 9,99 zł i w objętości 116 stron będzie dostępny na rynku przez trzy miesiące. Partnerem tytułu jest firma SENI.

Wydanie wspiera promocja w telewizji (TVS, Romance TV), w radiu (radiostacje Agory), w kinach sieci Helios oraz w punktach sprzedaży prasy. Kreację kampanii przygotował Dział marketingu pionu Czasopisma Agory.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.