Zapowiedzi TV

Obłędna sobota w telewizji TLC

Zaskakuje, wprawia w osłupienie, zapiera dech – jednym słowem – doprowadza do obłędu. Takiej soboty w telewizji TLC jeszcze nie było! „One wolą młodszych”, „Poród inny niż wszystkie”, „Chirurg – rzeźnik” czy „Testerzy leków” – to tylko niektóre z propozycji, które będzie można oglądać w ostatnią sobotę października. Myślisz, że nic już nie jest w stanie Cię zadziwić? Włącz telewizję TLC już 27 października.

 

 

Nie od dziś wiadomo, że telewizja TLC przełamuje tabu. Tym razem nie będzie inaczej! Już o godzinie 10:00 w programie „One wolą młodszych” poznamy kobiety, które preferują dużo młodszych partnerów. 76-letnia Hattie  nie wyobraża sobie randki z równolatkiem, a 56-letnia Jude nieoczekiwanie zakochuje się w chłopaku swojej… córki. Czy znaczna różnica wieku stanowi dla nich problem? Wręcz przeciwnie! Jak na ich upodobania reaguje otoczenie? Innym tematem, który od lat budzi wiele emocji jest poród. Zdecydowanie obowiązuje tu zasada – ile ludzi, tyle opinii. Widzowie telewizji TLC przekonają się o tym, oglądając program „Porody inne niż wszystkie” (godzina 11.00), w którym znana brytyjska prezenterka, filantropka, była modelka i mama – Katie Piper spotka z się z przyszłymi rodzicami, aby porozmawiać o różnych metodach rodzenia dzieci.  Jak wyobraża sobie poród instruktorka jogi czy sztangistka? Tak… że zwykłemu „śmiertelnikowi” może nie starczyć do tego wyobraźni.

Trudno również uwierzyć w prawdziwość historii, która nie dość, że naprawdę się wydarzyła to jeszcze wstrząsnęła całym światem. Na jej podstawie powstał dokument „Chirurg – rzeźnik” (godzina 15.00), który  przedstawia historię Iana Patersona – brytyjskiego chirurga skazanego na 15 lat więzienia za przeprowadzanie nieudolnych operacji i okaleczanie pacjentów. Bohater dokumentu przez ponad 10 lat wykorzystywał swoją pozycję lekarza i bawił się ludzkim życiem i zdrowiem. Wykonał setki niepotrzebnych operacji na bezbronnych i ufających mu pacjentach. Zgodnie z opinią prokuratora, lekarzem kierowała bezwzględna chęć odniesienia finansowych korzyści i zyskania renomy rozchwytywanego specjalisty. Trudno w to uwierzyć? A jednak! Podobne emocje zagwarantuje widzom kolejny warty uwagi dokument – „Testerzy leków” (emitowany o godz. 16:00). Dokument ten pokazuje jedną z tych historii, które zapisały się na kartach Wielkiej Brytanii, jako katastrofa medyczna. W 2006 r., ośmiu zdrowych mężczyzn poddało się badaniu klinicznemu nowego leku na białaczkę, wcześniej pozytywnie testowanego na zwierzętach. To miała być wyłącznie rutynowa próba kliniczna, która okazała się dramatyczną walką o życie przebadanych mężczyzn. Ten wstrząsający dokument zmusza do przemyśleń i pokazuje tragiczne wydarzenia z perspektywy lekarzy, którzy ratowali ludzi biorących udział w badaniu.

Wobec kolejnej propozycji programowej telewizji TLC również nie sposób pozostać obojętnym. W nowym odcinku programu „Szokujące”, poznamy historię Jacka, znanego przez większość swojego życia, jako Jola. Bohater filmu starał się realizować w życiu jako kobieta. Wziął ślub, urodził dzieci. Jednak to nie było to, co dało mu szczęście i poczucie spełnienia. Zaczął nadużywać alkoholu, uciekł się do próby samobójczej. Dopiero syn namówił go do zmiany płci. Jak udało mu się odnaleźć w świecie, w którym jeszcze do niedawna tata był jego mamą?

Sobotni maraton szokujących programów zakończy o godzinie 21:00 program „Szalone Tokio” widziane oczami Agnieszki Woźniak-Starak. Znana prezenterka stanie się przewodnikiem po niezwykłej japońskiej stolicy. Pokaże nieznane dotąd oblicze jej mieszkańców oraz niebanalne atrakcje tego miasta. To wielomilionowa metropolia, która może przygnieść, ale i zachwycić. Jak będzie w przypadku Agnieszki?

Ostatnia sobota października zapowiada się w TLC wyjątkowo… obłędnie. Zapraszamy do oglądania programów, o których nie da się zapomnieć. A co obłędnego znajdziecie na antenie TLC w ostatnią sobotę listopada? Przekonacie się już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *