Od 2 czerwca nowa odsłona Red Carpet TV

Po roku działalności Red Carpet TV zmienia swoje oblicze. Stacja przechodzi rebranding zarówno w warstwie graficznej, jaki i programowej. Dostarczy widzom aktualności ze świata showbiznesu i popkultury w nowoczesnej, dynamicznej formie.

 

 

Nowe elementy oprawy grafcznej będą punktem wyjścia nowej strategii programowej kanału. Odświeżona ramówka zostanie podzielona na cztery pasma tematyczne RED NOW, RED POP, RED Classic, RED LIVE.

Red Carpet TV planuje wprowadzić do ramówki 5 nowych formatów, które będziemy mogli oglądać na antenie od 2 czerwca. Pierwszy z nich, magazyn „Week” przybliży widzom najważniejsze wydarzenia showbiznezowe i kulturalne mijającego tygodnia. Z kolei program „Zobacz” będzie prawdziwą gratką dla miłośników flmów i seriali, którzy czują się przytłoczeni liczbą nowych produkcji. Redakcja wyselekcjonuje dla nich najważniejsze informacje i zarekomenduje najciekawsze premiery. Format będzie emitowany także w skróconej wersji pod nazwą „Zobacz! Flesz”.

 

Nowy logotyp Red Carpet TV

 

Nowa oferta programowa Red Carpet to również dwa cykle biograficzne: „Skąd ja cię znam” i „Ikony”. Pierwszy z nich to seria odkrywającą nieznane kulisy sławy gwiazd, które mają właśnie swoje 5 minut. Postaci, które zaczęły wspinać się na same szczyty popularności, ale których początki kariery mogą wydawać się mgliste. W programie zostaną przypomniane ich wcześniejsze dokonania, epizodyczne role czy występy w reklamach. Z kolei cykl „Ikony” przedstawi twórców, którzy zyskali status kultowych. Nazwiska, które na trwałe zapisały się w historii showbiznesu i kultury. Poznamy biografie niezapomnianych aktorów, wyjątkowych muzyków, błyskotliwych pisarzy, genialnych twórców, kultowych artystów oraz najwybitniejszych postaci mediów.

Red Carpet nie rezygnuje przy tym z emitowania kultowych filmów i seriali, które na stałe wpisały się w ofertę kanału. Produkcje, których oferta będzie stale poszerzana, obejrzymy w paśmie RED Classic. To propozycja dla miłośników historii kina i telewizji, chcących poznać lub przypomnieć sobie dokonania twórców, którzy wpłynęli na obecny kształt popkultury. W kolejnych etapach Red Carpet planuje wprowadzić programy z udziałem gwiazd, formaty o tematyce muzycznej, a także transmisje live z najważniejszych wydarzeń showbiznesowych w kraju i na świecie.

Za doradztwo strategiczne związane z rebrandingiem kanału, projekt nowej identyfikacji wizualnej oraz nazwy pasm odpowiada CIA Content Impact Agency. Za sprzedaż czasu antenowego odpowiada TVN Media.

 

 

„Week”

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń showbiznesowych i kulturalnych tygodnia w programie
„Week”, nowości w ramówce Red Carpet.

Ekipa programu będzie zawsze tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego i wartego uwagi. Kamera „Week” zagości na eventach, będzie zaglądać za kulisy wielkich wydarzeń, najważniejszych premier filmowych i teatralnych, nie ominie pokazów mody i planów filmowych. Reporterzy Red Carpet porozmawiają z najbardziej rozchwytywanymi nazwiskami sezonu i z tymi, o których będzie już wkrótce głośno.

Dzięki programowi widzowie zobaczą świat show biznesu od kuchni oraz będą mogli przyjrzeć się kulisom produkcji telewizyjnych. Nie zabraknie też aktualnych tematów, które przykuwają szczególną uwagę opinii publicznej. Prowadząca Daria Pacańska zrelacjonuje, jak się bawi środowisko showbiznesowe i wraz z zaproszonymi gośćmi skomentuje najważniejsze wydarzenia popkulturalne tygodnia, a redaktor Mateusz Michalski zapowie, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w nadchodzących dniach.

„WEEK” to program dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami polskiego i światowego showbiznesu.

„Zobacz”

Wystrzałowa oprawa, dynamiczna forma i konkretna dawka filmowej oraz serialowej wiedzy – tak
w skrócie można opisać magazyn „Zobacz”, nowość w ramówce Red Carpet.

„Zobacz” to magazyn, dzięki któremu poznasz najważniejsze wiadomości ze świata kina oraz telewizji zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Prowadząca Karolina Szymańska przygotuje relacje z premier filmowych i porozmawia z twórcami najważniejszych krajowych produkcji. W programie podejrzymy też co słychać na festiwalach filmowych oraz zajrzymy na plany zdjęciowe.

Ważnym elementem magazynu będzie prezentacja aktualnych rankingów filmowych czyli box offce. Które filmy zarobiły najwięcej na świecie? Czasami wybory widzów mogą zaskoczyć.

W programie „Zobacz” będziesz mógł też liczyć na rekomendacje najlepszych flmów i seriali. Dowiesz się jakie są najciekawsze premiery kinowe oraz co warto zobaczyć w telewizji i na platformach streamingowych. Redakcja Red Carpet zadba, żebyś nie przegapił żadnej gorącej nowości!

Zobacz! najważniejsze newsy ze świata kina.
Zobacz! relacje z premier filmowych.
Zobacz! jakich filmów i seriali nie możesz przegapić.
Zobacz! jak powstawały największe filmowe hity.
Zobacz ! najświeższe wyniki box offce.
Zobacz! i bądź na bieżąco ze światem filmu i telewizji!

„Skąd ja cię znam”

Każda wielka kariera musi mieć swój początek, czasem okryty względną chwałą, często bardzo wstydliwy lub zabawny. Nie zawsze na tyle wyrazisty, by zapaść nam na stałe w pamięć, ale sukcesywnie podbudowujący nurtujące, nie dające spokoju pytanie: skąd ja cię znam?

Red Carpet przedstawia serię odkrywającą nieznane kulisy sławy wschodzących gwiazd. Postaci, które zaczęły wspinać się na same szczyty popularności, ale których początki kariery mogą się wydawać mgliste, nieopisane, niemal nieistniejące w kontekście ich dzisiejszych triumfów.

Księżna Sussex, Meghan Markle, która od najmłodszych lat wiązała przyszłość z aktorstwem. Święcący kolejne sukcesy Dawid Podsiadło rozpoczynający karierę od porażki w eliminacjach pierwszej polskiej edycji X Factora. W końcu Rafał Zawierucha, dziś wielka nadzieja rodzimego kina, z rolą w filmie samego Quentina Tarantino, a przecież jeszcze do niedawna aktor głębokiego drugiego planu, który błyszczeć mógł raczej na deskach teatralnych.

My odkrywamy te historie na nowo, przybliżając i analizując historię debiutów wschodzących gwiazd kultury i show-biznesu. Wnikliwie pokazujemy żmudną i często bardzo krętą drogę na szczyt, odkrywając w ich historiach nowe konteksty. Konteksty genezy, świtu i narodzin gwiazd, tak niesamowicie kluczowe dla tego, kim się stali.

„Ikony”

Legendy, których historie rozpalają nasze serca do dzisiaj. Postacie, których twórczość osiągnęła miano ponadczasowej. Twarze rozpoznawalne przez miliony osób w Polsce i na świecie – ikony.

Red Carpet zaprasza na cykl prezentujący biografie najwybitniejszych przedstawicieli świata kultury i sztuki. Opowieści o ludziach, których życie oraz twórczość wzbudza miłość, zachwyt, namiętność, a czasem nawet gniew i kontrowersje.

Niezapomniani aktorzy, wyjątkowi muzycy, błyskotliwi pisarze, genialni twórcy, kultowi artyści oraz najwybitniejsze postacie mediów. Czołowi przedstawiciele barwnego i różnorodnego świata kultury i sztuki.

Zanurzcie się z nami w świat kina i odkryjcie sekrety Marilyn Monroe, Marlona Brando i Audrey Hepburn. Zobaczcie, co stoi za ogromnymi sukcesami Stevena Spielberga, Quentina Tarantino i Martina Scorsese. Odkryjcie na nowo dźwięki kultowych przebojów The Beatles, Madonny i Elvisa Presleya. Poznajcie kulisy sławy Beyonce, Michaela Jacksona i Lady Gagi. Zagłębmy się wspólnie
w tajemnice Księżnej Diany, Davida Lettermana i Oprah Winfrey. Poznajmy przypadki Pabla Picasso, Fridy Kahlo i Charlesa Bukowskiego. Nie zapominając przy tym o rodzimych ikonach, spójrzmy ponownie na życie Andrzeja Wajdy, Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Cybulskiego, Wisławy Szymborskiej, Kory i całej bogatej galerii kultowych postaci, dobitnie ukazujących obftość oraz różnorodność polskiej kultury.

Red Carpet TV zaprasza na emocjonującą i przenikliwą serię, która na nowo odkryje oraz przybliży historie największych ikon światowej oraz polskiej kultury i sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *