Od dziś w Biełsacie wiadomości i reportaże BBC

W poniedziałek 16 kwietnia po raz pierwszy na antenie Biełsatu pojawią się informacje i reportaże przygotowane przez brytyjskich kolegów z BBC.
 

 
Od 19:30 czasu białoruskiego (18:30 polskiego) w programie „Wot tak” od poniedziałku do piątku będziemy pokazywać wiadomości i reportaże BBC z najnowszymi informacjami ze świata, ale ze szczególnym uwzględnieniem tego, co dzieje się w państwach na obszarze byłego ZSRR.
Bardzo się cieszymy, że możemy podzielić się naszymi informacjami z widzami Biełsatu. BBC to rzetelne, niezależne i bezstronne dziennikarstwo, które jak sądzę, spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów na Białorusimówi Artyom Liss, redaktor naczelny BBC World Service w Europie.
Dyrektor Biełsatu, Agnieszka Romaszewska-Guzy uważa zaś, że jeszcze ściślejsza współpraca z BBC to uznanie przez brytyjskich partnerów osiągnięć naszych dziennikarzy, którzy pracują na Białorusi i w Rosji w bardzo trudnych warunkach.
– To wspaniale, że zaczynamy pracować z tak znaną firmą i będziemy mogli lepiej sprostać informacyjnym potrzebom naszych widzów na Białorusi i w sąsiednich państwach mówi Romaszewska.
Międzynarodowe serwisy informacyjne BBC są przygotowywane w 39 językach. Co tydzień poprzez radio, telewizję i internet materiały BBC docierają do 346 mln odbiorców z całego świata.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *