Od połowy kwietnia BBC wchodzi na antenę Biełsatu

Już od 16 kwietnia widzowie Biełsatu będą mogli oglądać rosyjskojęzyczne materiały stworzone przez korespondentów brytyjskiej stacji telewizyjnej.
 

 
Emisję materiału poprzedzi komentarz prezentera, łączącego się drogą satelitarną z londyńskiego Broadcasting House. Blok informacji BBC będzie częścią emitowanego na żywo rosyjskojęzycznego serwisu Biełsatu „Wot Tak”. Jest on nadawany codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 19.30 białoruskiego czasu. Program skierowany jest do głównie widzów w krajach b. ZSRR.
– Cieszymy się, mogąc dostarczać nasze informacje audytorium Biełsatu. BBC jest powszechnie znane z rzetelnego, niezależnego i bezstronnego dziennikarstwa, które, jak sądzę, spotka się z dużym zainteresowaniem widzów na Białorusimówi Artyom Liss, wydawca BBC World Service na Europę.
Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV zacieśnienie współpracy z BBC uważa za wyraz uznania brytyjskich partnerów dla dorobku dziennikarzy Biełsatu, którzy swoją pracę na Białorusi i w Rosji wykonują w bardzo trudnych warunkach.
– To wspaniałe, że możemy rozpocząć współpracę z tak uznaną firmą, jak BBC i w jeszcze lepszy sposób zaspokajać potrzeby informacyjne naszych widzów na Białorusi i w sąsiednich krajachmówi szefowa jedynego niezależnego kanału TV na Białorusi.
Międzynarodowe serwisy informacyjne BBC powstają w 39 wersjach językowych. Za pośrednictwem radia, telewizji i internetu trafiają tygodniowo do 346 milionów widzów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *