Internet & Gry - Reklama

Odeszli.pl – serwis ze wspomnieniami zmarłych osób oraz poradnikami

Serwis, który pozwala wspomnieć wyjątkowych ludzi i pielęgnować pamięć o nich, a jednocześnie poradnik, pomagający uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby po bliskich – to Odeszli.pl, nowe miejsce w sieci przygotowane przez zespół „Gazety Wyborczej” i  Wyborcza.pl. Od 28 lipca 2020 r. serwis jest dostępny w tradycyjnej i mobilnej wersji.

 

Odeszli.pl jest wyjątkowym miejscem, w którym można się zatrzymać i wspomnieć znane zmarłe osoby. Przygotowaliśmy również poradniki, które pomogą naszym użytkownikom uporządkować swoje życie na wypadek śmierci oraz przejść przez okres żałoby. To trudne, ale bardzo istotne i poszukiwane przez czytelników tematy, dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, tworząc swoiste kompendiummówi Joanna Kozieł, dyrektor ds. rozwoju biznesu w „Gazecie Wyborczej”.

Na Odeszli.pl internauci mogą znaleźć wspomnienia znanych osób, m.in. ze świata kultury, sportu czy nauki. Strony im poświęcone – Miejsca Pamięci przedstawiają ich sylwetki i dokonania, opisane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, a także zdjęcia wykonane m.in. przez fotoreporterów Agencji Gazeta. Jako pierwsze wyświetlane są wspomnienia niedawno zmarłych osób; opisy innych postaci pomaga znaleźć specjalna wyszukiwarka.

Drugą, równie istotną częścią Odeszli.pljest Poradnik z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi 3 zagadnień. W sekcji Zanim się pożegnasz można znaleźć teksty poświęcone m.in. temu, czy i kiedy myślimy o śmierci, a także czynionym przez niektórych przygotowaniom, jak np. spisywaniu testamentu. Ostatnia droga to praktyczna sekcja, która będzie pomocna osobom szukającym informacji m.in. o organizacji pogrzebu, także w czasie pandemii, czy możliwości otrzymania zasiłku pogrzebowego. Natomiast w sekcji Życie po stracie dostępne są porady np. jak radzić sobie po odejściu bliskiej osoby i jak rozmawiać o śmierci z dziećmi.

– Szczególnym sposobem na utrzymanie więzi z bliską osobą, która od nas odeszła, jest pamięć o niej, dlatego już niedługo każdy będzie mógł stworzyć Miejsce Pamięci bliskich zmarłych i dzięki temu wracać do wspomnień i pięknych chwil z nimi. Rozwijając Odeszli.pl, będziemy też regularnie rozszerzać część redakcyjną z poradnikami, aby nieść konkretną pomoc naszym odbiorcom w trudnych chwilach – dodaje Joanna Kozieł.

W serwisie Odeszli.pl, działającym w ramach Wyborcza.pl, ale dostępnym dla wszystkich internautów, są wyświetlane nieliczne, subtelne reklamy. Serwis ma delikatną kolorystykę, a we wspomnieniach o zmarłych będzie można dopasować tło zgodnie z zainteresowaniami czy zawodem zmarłej osoby.

Projekt przygotował dział rozwoju produktu „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, a za strategię produktową, koncepcję UX oraz projekt graficzny wraz z brandingiem serwisu odpowiadała Agencja Artegence.

Serwis jest dostępny w sieci w wersji tradycyjnej i mobilnej od 28 lipca br. https://odeszli.pl

Start Odeszli.pl będą wspierać: autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej” i jej magazynów, zwłaszcza „Ale Historii”, oraz na Wyborcza.pl, a także promocja w internecie i stacjach radiowych. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Serwis ma też swój profil na Facebooku – https://www.facebook.com/odeszlipl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *