Ofensywa Morawieckiego, kłopoty Macierewicza i gry sądowe. Co w nowym „Wprost”?
Nowe projekty ustaw, ważne deklaracje i obietnica, że teraz w państwie będzie inaczej. Czy będzie? Jedno jest pewne: nie obiecywał tego jeszcze nikt z takim CV. W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” – ofensywa Morawieckiego. O czym jeszcze piszemy w nowym numerze?
W nowym „Wprost” także o nowych kłopotach Antoniego Macierewicza. Funkcjonariusze SKW podejrzewali tłumaczkę jego raportu z likwidacji WSI o związki z KGB. Teraz okazuje się, że major, która badała tę sprawę, została zdegradowana przez ludzi szefa MON. Więcej w tekście Anny Gielewskiej.
Z kolei Eliza Olczyk i Joanna Miziołek skupiają się na grach sądowych. Prezydent zawetuje czy nie zawetuje – to pytanie zadawali sobie wszyscy obserwatorzy prac nad prezydenckimi ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.
Ponadto w numerze:
- Tylko przewodnicząca. Katarzyna Lubnauer jeszcze nie zdążyła się nacieszyć liderowaniem w Nowoczesnej, a już usłyszała od posła swojej partii, że jest tylko przewodniczącą. Tekst Elizy Olczyk i Joanny Miziołek.
- Czas na nową konstytucję. – Siła państwa bierze się z siły obywateli, a nie rządu – uważa Robert Gwiazdowski i przekonuje do zmiany konstytucji. Rozmawiał redaktor naczelny „Wprost” Jacek Pochłopień.
- Myśliwi wchodzą do szkół. Aby ocieplić wizerunek łowiectwa, myśliwi odwiedzają przedszkola i szkoły w całym kraju, organizując lekcje przyrodniczo-łowieckie. Tekst Agaty Jankowskiej.
- Solidarność z bohaterką. Chuligani, którzy zaatakowali legendę opozycji demokratycznej, nieświadomie uruchomili lawinę solidarności. I połączyli działaczy katolickich, lewicowych, środowiska LGBT i prawosławnych – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
- Profesor oczerniał i demoralizował? Dotarliśmy do zeznań świadków w sprawie o nękanie pracowników przez byłego szefa Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Więcej w tekście Artura Grabka.
- Człowiek, który łapał hakerów. – Kryptowaluty dają przestępcom to, czego potrzebują najbardziej, czyli anonimowość. Z tymi pieniędzmi można zrobić wszystko. Kupować narkotyki, treści pedofilskie, finansować terroryzm, sponsorować prostytucję – mówi w pierwszym wywiadzie bez kominiarki Szymon Wira, były oficer Centralnego Biura Śledczego Policji. Rozmawiał Szymon Krawiec.
- Od manii do patologii. Grzegorz Sadowski w swoim tekście przekonuje, że nie da się uciec od pieniądza cyfrowego. Nie oznacza to jednak, że przestępczość z wykorzystaniem walut cyfrowych można bagatelizować.
- Daleko od średniej. Podawana przez GUS średnia płaca Polaków jest jak świnka morska – ani to świnka, ani morska. O co dokładnie chodzi? Wyjaśnia Karol Wasilewski.
- Zabić Świętego Mikołaja. Jakub Mielnik alarmuje, że islamiści zapowiadają krwawe Boże Narodzenie. Po upadku kalifatu w Syrii i Iraku ryzyko kolejnych ataków jest większe niż kiedykolwiek.
- Głośne dni. Oglądamy wszyscy ten sam film, ale u każdego budzi on inne emocje – o obsypanym nagrodami na ostatnim festiwalu w Gdyni filmie „Cicha Noc” opowiada jego gwiazda Dawid Ogrodnik. Rozmawiał Dawid Muszyński.
Te oraz wiele innych materiałów na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost”, które 4 grudnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.