Oficjalnie: NBCUniversal International Networks uruchomiło wersję HD kanału SCI FI

15 stycznia NBCUniversal International Networks (NBCUIN) uruchomiło wersję HD kanału SCI FI, jedynej stacji telewizyjnej poświęconej tematyce science fiction w Polsce. SCI FI HD dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu, największej polskiej platformy satelitarnej, będzie dostarczał najlepszą rozrywkę spod znaku sci-fi wszystkim pasjonatom gatunku – od teraz w doskonałej jakości high definition.

Start kanału SCI FI w HD oznacza, że od poniedziałku całe portfolio NBCUIN w Polsce dostępne jest w rozdzielczości high definition. Pozostałe stacje nadawcy to skupiony na tematyce kryminału i sensacji kanał 13 Ulica oraz popkulturowy E! Entertainment Television – obie wersje HD kanałów ruszyły w 2016 roku i można je znaleźć w Cyfrowym Polsacie.

„Uruchomienie SCI FI HD w Polsce oznacza, że od teraz widzowie mają dostęp do pełnego portfolio NBCUIN – SCI FI, 13 Ulica oraz E! – w doskonałej jakości HD,” powiedziała Katharina Behrends, MD, Central & Eastern Europe, NBCU International. „Jako jedyny kanał poświęcony tematyce science fiction i fantasy na polskim rynku, SCI FI jest ulubionym miejscem spotkań fanów gatunku, o czym świadczy 60% wzrost udziału oglądalności od 2014¹. Start wersji HD kanału oraz niedawna zmiana oprawy graficznej stacji potwierdzają, że pragniemy dostarczać widzom najlepsze wrażenia wizualne wraz z mocnym programmingiem w 2018 roku oraz ciekawymi materiałami digital i social-media”.

„Naszym klientom chcemy dostarczać najlepszą rozrywkę. Regularnie rozszerzamy ofertę kanałów HD. Stacje z portfolio NBCUniversal są bardzo lubiane przez widzów, a jeszcze lepsza jakość SCI FI może tylko zwiększyć zadowolenie naszych abonentów z oferty nadawcy i naszych usług”powiedział Tomasz Grzymała, Kierownik Działu Oferty Telewizja, Cyfrowy Polsat S.A.

Nowości programowe kanału SCI FI w 2018 roku zapoczątkuje premiera czwartego sezonu serialu Bibliotekarze, która odbędzie się już w tym miesiącu. W marcu Magicy – najlepiej oglądany serial kanału w 2017 roku² – wracają w trzecim sezonie produkcji. Ponadto SCI FI zafunduje widzom najlepsze filmowe hity w specjalnie przygotowanych dla nich cyklach filmowych jak Starcie gigantów, Weekend z Parkiem Jurajskim czy Przeklęte noce.

Kanały z portfolio NBCUIN w Cyfrowym Polsacie można oglądać na następujących pozycjach: SCI FI HD – 50, 13 Ulica HD – 51 oraz E! HD – 99.

Wersja SD kanału SCI FI będzie dostępna w Polsce do 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *