Oficjalnie: Nickelodeon HD przekształci się w Nicktoons

Już wkrótce Viacom International Media Networks Polska wprowadzi nową markę do swojego portfolio. Na początku 2018 roku kontent stacji Nickelodeon HD zostanie poszerzony i wzmocniony pod nazwą Nicktoons. Oferta programowa marki skoncentruje się wyłącznie na serialach animowanych, w tym najpopularniejszych i najzabawniejszych animacjach Nickelodeon, w jakości HD.

 

Nicktoons to 24-godzinny kanał w jakości HD, skierowany przede wszystkim do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W ofercie programowej stacji znajdą się wyłącznie animacje, w tym najpopularniejsze i najzabawniejsze seriale animowane, o przygodach ulubionych bohaterów Nickelodeon. Nicktoons jest obecnie dostępny na 24 rynkach na całym świecie, obejmując swoim zasięgiem niemal 90 milionów gospodarstw domowych. W Polsce marka Nicktoons zadebiutuje  w pierwszych miesiącach 2018 roku jako nowa nazwa kanału telewizyjnego nadawanego dotychczas pod marką Nickelodeon HD.

- VIMN jako lider wśród nadawców kanałów dziecięcych w Polsce konsekwentnie dywersyfikuje swoją ofertę wedle oczekiwań naszych widzów. Nicktoons to marka, która będzie wzmocnieniem portfolio kanałów dziecięcych Viacom International Media Networks Polska. Przekształcenie Nickelodeon HD w Nicktoons umożliwi nam dostarczenie naszym młodym widzom jeszcze większej ilości znakomitych animacji z udziałem ulubionych bohaterów Nickelodeon, w jakości HD, przez 24 godziny na dobęmówi Daniel Reszka,  ‎Vice President, Youth & Emerging Brands CEE - ‎Viacom International Media Networks Polska.

Viacom International Media Networks Polska jest liderem wśród nadawców kanałów dla dzieci w Polsce. Stacje dziecięce z portfolio VIMN zanotowały w 2017 roku (dane od 1 stycznia do 30 listopada) SHR w wysokości 14,3% w grupie docelowej 4-12. W ofercie znajdują się obecnie: skierowany do najmłodszych widzów (2-6 lat) Nick Jr., Nickelodeon
(4-15 lat) oraz Nickelodeon HD (4 – 12 lat).

Viacom International Media Networks w Polsce posiada w swoim portfolio kanały telewizyjne Nickelodeon, Nickelodeon HD, Nick Jr., MTV, VH1, VIVA, Comedy Central, Comedy Central Family oraz Paramount Channel HD. Dopełnieniem linearnej oferty są aplikacje (m.in. MTV Play i Nickelodeon Play) oraz witryny internetowe oferujące łącznie ponad 700 godzin treści wideo, 100 gier i 50 000 teledysków. Globalnie spółka jest częścią koncernu Viacom.

Zobacz także

1 Komentarz

  1. Czy jeśli nickelodeon hd był programem gwarantowany to zmiana jest podstawą do wypowiedzenia umowy?