MediaTVP

Ogłoszono nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2021

Kapituły powołane przez Telewizję Polską, Polskie Radio, Polską Agencję Prasową i Audytorium 17 wyłoniły nominowanych do Nagród Mediów Publicznych w czterech kategoriach: Obraz, Muzyka, Słowo i Idea. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

 

W 2019 r. Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa podjęły współpracę, aby po jedenastu latach przerwy, w nowej odsłonie przywrócić ideę przyznawania Nagród Mediów Publicznych osobom ważnym dla rozwoju kultury narodowej. W tym roku do grona organizatorów dołączyło Audytorium 17, zrzeszające siedemnaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

Organizatorami i fundatorami Nagród Mediów Publicznych w każdej z kategorii są poszczególne media: TVP – „Obraz”, Polskie Radio – „Muzyka”, PAP – „Słowo” i Audytorium 17 – „Idea” . Naszym celem w ramach kapituły jest wyrażenie poparcia dla tych polskich twórców, którzy swoją działalnością służą wzmocnieniu i promowaniu wspólnoty narodowej i spójności społecznej. Przez ostatnich trzydzieści lat, niestety mieliśmy w Polsce do czynienia z dominacją komercyjnego podejścia do kultury. Premiowano skandal, wyszydzanie tych, którzy nie mogą się bronić, drwinę ze wzniosłych ideałów. Powstała swoista antykultura. Nagrody Mediów Publicznych są znakiem przełamania tej antykultury i powrotu do wartości. – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej . Przewodniczącym Kapituły Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Obraz” został Jacek Kurski – Prezes Zarządu TVP S.A. W Kapitule zasiedli również: Maciej Łopiński – Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP S.A, Przemysław Babiarz – dziennikarz i komentator sportowy TVP S.A.; Adam Bujak – polski artysta fotografik i Jarosław Olechowski – Redaktor Naczelny Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP S.A.

Do Nagrody Mediów Publicznych 2021 w kategorii „Obraz” nominowano:

Elżbietę Jaworowicz – za inspirowanie działań umożliwiających ludziom skuteczną walkę o swoje prawa i racje oraz za budowanie więzi z widzem; Kalinę Cyz – za stworzenie unikatowej jakości przekazu XVIII Konkursu Chopinowskiego na antenach TVP 1, TVP Kultura i TVP Kultura 2, którego nowoczesne techniki realizacyjne współgrały z poszanowaniem muzyki i krytyczną refleksją oraz popularyzację najważniejszego wydarzenia muzycznego; Miłosza Kłeczka – za program „Kasta”, za stawanie w obronie pokrzywdzonych.

Lista laureatów zostanie ogłoszona 29 listopada podczas uroczystej gali, która odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *