MediaTVPZapowiedzi TV

„Ojciec Mateusz”: Co nas czeka wiosną w Sandomierzu?

Fala zbrodni znów przetoczy się przez Sandomierz z potężną siłą. Kłopoty z prawem nie ominą również czołowych bohaterów naszego serialu.

W kolejnych odsłonach kryminalnych zobaczymy między innymi: kradzież drogocennych ikon i intrygującą wizytę pary hipisów koczujących w ogrodzie plebanii, wybuch petardy na placu zabaw, trupa w szafie, krwawą zemstę na lokalnym artyście, aferę łapówkarską w ośrodku szkoleniowym dla kierowców, zamach na życie prezesa koła łowieckiego i morderstwo z molestowanie w tle.

Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski) niezmiennie wierzy, że motywy ludzkich uczynków nie zawsze są tak oczywiste jak późniejsze policyjne zarzuty. Ten obdarzony niezwykłą intuicją detektyw w sutannie będzie jak zawsze podporą dla sandomierskiej policji oraz wzorowym duszpasterzem dla wszystkich mieszkańców Sandomierza.

Prawdziwą niespodzianką 19. sezonu będą rozbudowane wątki obyczajowe związane z życiem i relacjami naszych ulubionych bohaterów z plebanii i komisariatu. Zdradzamy kilka z nich:

Babcia Lucyna (Aleksandra Górska) zaskoczy mieszkańców plebanii swoją hipisowską i filmową przeszłością. Będzie też nauczać młodsze pokolenie dziewcząt jak sobie radzić z namolnymi adoratorami i zabawi się w… łowczynię duchów.

Natalia (Kinga Preis) i Pluskwa (Eryk Lubos) będą myśleli o przyszłości – być może wspólnej. Umizgi Pluskwy, uniki Natalii i na odwrót będą bawić widzów przez kilka kolejnych odcinków.

Nutka zazdrości wkradnie się w związek Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka) i Wojtka Schillera (Jakub Wesołowski).

W życiu dwóch policjantów: inspektora Oresta Możejki (Piotr Polk) i posterunkowego Przemka Gibalskiego (Rafał Cieszyński) pojawią się dzieci. Zdesperowany Antek Dziubak będzie usilnie szukał w Sandomierzu narzeczonej „na niby” – tylko po to, by jego ukochana mamusia dała mu wreszcie spokój. Pod zarzutem zabójstwa do aresztu trafi Basia Noculowa (Ewa Konstancja Bułhak), a załamany sytuacją Mietek Nocul (Michał Piela) uzmysłowi sobie jak bardzo ją kocha. Największym zaskoczeniem okaże się jednak surrealistyczny sen Pluskwy, ale o tym ani słowa.

W odcinkach 239-251 gościnnie wystąpią miedzy innymi: Magdalena Zawadzka, Hanna Śleszyńska, Jowita Budnik, Zdzisław Wardejn, Zbigniew Suszyński, Mirosław Zbrojewicz, Weronika Humaj, Karolina Piechota, Tomasz Sapryk, Modest Ruciński, Wojciech Kalarus, Anna Samusionek, Edyta Herbuś, Klaudia Halejcio, Ewa Bukowska, Łukasz Garlicki, Jan Janga-Tomaszewski, Marek Barbasiewicz, Henryk Talar, Robert Moskwa, Henryk Gołębiewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *