„Ojciec Mateusz”: Seryjny zabójca w Sandomierzu

Zostaje zamordowana Małgorzata Wojnicz. Kobieta była przykryta czerwonym tiulem. Policjanci szybko ustalają podobne przypadki w okolicy. Kobylicka z Dziubakiem rozmawiają z rodzicami Małgorzaty. Okazuje się, że zerwał z nią chłopak, Cezary Horecki. Dochodzenie ujawnia, że Małgorzata miała romans ze swoim szefem. Mieli się niedługo pobrać.

 

 

Natalia (Kinga Preis) dowiaduje się z plotek w kolejce, że do Sandomierza przybył tajemniczy nieznajomy. Podobno nie opuszcza domu, zakupy przywozi mu kurier. Dom jest ogrodzony szczelnym płotem. Natalia wracając z zakupów przechodzi obok posesji Winklera (Paweł Królikowski), o którym rozmawiały kobiety w sklepie. Furtka jest lekko uchylona, więc Natalia postanawia się rozejrzeć po terenie. Zauważa wykopany dół i unoszący sie z niego dym. Przerażona wycofuje się z posesji, ale w tym momencie wpada na Winklera. Poczatkowo dość sztywno rozmawiają, ale kiedy okazuje się, że Winkler jest międzynarodowym kucharzem, obawy Natalii topnieją. Natalia jest zafascynowana kulinarną erudycją Winklera.

Umawiają  się na wspólne gotowanie. Spotkanie Natalia utrzymuje w tajemnicy przed domownikami plebanii. Następnego dnia gotuje z Winklerem w jego domu. Nowy znajomy sugestywnie opowiada o smakach i zapachach. Niemal randkowa atmosfera pryska, gdy Natalia znajduje czerwony tiul w kredensie, z którego wyjmuje podkładki pod talerze. Sytuacja robi sie groźna. Natalia wzywa na pomoc księdza Mateusza (Artur Żmijewski).

Na komendzie zjawia się naczelnik Morus wraz z  psychologiem śledczym, Grzegorzem Marcelem. Marcel (Sławomir Głazek) przedstawia profil psychologiczny seryjnego zabójcy.
W okolicach Sandomierza zostaje napadnięta kolejna kobieta. Droga do zabójcy Małgorzaty wiedzie  przez złamane serce…

Odc. „Pasja” w czwartek o 20.30 w TVP 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *