Internet & Gry

OLX z nową kampanią. Tu znajdziesz usługi (wideo)

Trzydziestosekundowy spot z przymrużeniem oka, ale też z oczywistym przekazem skierowanym do odbiorców: na OLX są usługi. Popularny serwis ogłoszeniowy wystartował z kolejną kampanią.

 

– W jakich okolicznościach pytamy o polecanego fachowca od remontów, przeprowadzek, naprawy pralki, czy smartfona? W każdych! W sklepie, na squashu, na rybach, a nawet na porodówce. Tym razem naszą kampanią chcemy przekonać widzów, że już nie muszą pytać, bo odpowiedź jest oczywista: na OLX znajdą wszystkich usługodawców, których potrzebująmówi Paulina Rezmer, PR specialist w OLX.

Za koncepcję kreatywną spotów odpowiedzialna jest agencja 180heartbeats +Jung v Matt, a realizacją zajął się dom produkcyjny F25.

– Przy opracowaniu koncepcji kreatywnej postawiliśmy na to, by uwagę widza przyciągnąć mnemotechniką. Dlatego w spocie powtarzamy sekwencję pytanie-odpowiedź: “Czy znajdę…? Znajdziesz!”wyjaśnia Mikołaj Sadowski, chief creative officer & partner 180heartbeats + Jung v Matt. –  Zależało nam, by odbiorca dobrze zapamiętał, że na OLX znajdzie każdą usługę jaka tylko przyjdzie do głowy.

– Dla F25 była to już kolejna przygoda z OLXem. Praca na planie to ponownie sporo lokacji, liczne przejazdy, a więc wyzwania logistyczne.  W porównaniu z poprzednim projektem różnica była taka, że tym razem mieliśmy tylko dwóch aktorówmówi Marcin Dworucha managing director, producer and partner F25.Kreację rzeczywistości wspieraliśmy tym razem efektami wizualnymi. Wyszło świeżo i dowcipnie.

W kategorii Usługi w serwisie OLX co miesiąc dodawanych jest ponad 100 tys. ogłoszeń (dane OLX, styczeń 2019). Każdego miesiąca odpowiada na nie ok. 400 tys. użytkowników (luty 2019).

 

 

OLX to najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy w Polsce. Już 70 procent użytkowników korzysta z serwisu za pośrednictwem telefonu, wybierając aplikację lub wersję mobilną. Dodają ogłoszenia w takich kategoriach, jak Praca, Dom i Ogród, Motoryzacja, Nieruchomości, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Średnio pojawia się ich aż 130 tys. dziennie!

W grudniu 2018 roku z serwisu skorzystało 13,5 mln użytkowników, którzy wygenerowali 6,5 mld odsłon (PBI/Gemius).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *