Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

ONE Championsip nie zwalnia tempa! Kolejna gala już w piątek w Fightklubie!

ONE Championship drugą połowę roku rozpoczyna z przytupem, kolejną galą dla miłośników Muay Thai organizowaną na kultowym Lumpinee Boxing Stadium. Całe widowisko ze stolicy Tajlandii w najbliższy piątek 7 lipca o godz. 14.30 w Fightklubie!

 

Łącznie na legendarnym stadionie w Bangkoku zobaczymy 12 pojedynków, wśród nich walkę wieczoru, w której ulubieniec miejscowej publiczności, Pongsiri PK Saenchai, będzie chciał wykorzystać wszystkie swoje największe atuty w starciu ze znakomitym Fabio Reisem. Pierwszy z nich w tym roku prezentuje świetną dyspozycję, stoczył dwie walki na ONE Championship i obie wygrał, pokonując efektownie Ferzana Cicka i Tysona Harrisona. W piątek 32-latek celuje w kolejną wiktorię, która znacząco może przybliżyć go do walki o pas.

O wygraną na ONE Friday Fights 24 łatwo jednak nie będzie. Mający na koncie już 158 profesjonalnych wygranych Pongsiri zmierzy się bowiem z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który doskonale wie, jak walczyć z rywalami z Tajlandii. Reis w ONE Championship ma już na rozpisce m.in. Ferrariego Fairtexa i wielokrotnego mistrza świata Muay Thai, Sangmanee PK Saenchaia i zrobi wszystko, żeby w Bangkoku skompletować swoisty hattrick.

W innej bardzo ciekawie zapowiadającej się konfrontacji były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata ONE, Sinsamut Klinmee, wraca do oktagonu, żeby zmierzyć się w starciu wagi lekkiej z Victorem Teixeirą. Pierwszy z nich wywołał ogromne poruszenie w świecie sportów walki nokautując w 2022 roku legendarnego Nieky’ego Holzkena oraz wschodzącą brytyjską gwiazdę sportów walki, Liama ​​​​Nolana. Zwieńczeniem tych wygranych nie było jednak mistrzowskiego pasa, bo starcie o tytuł w wadze lekkiej Sinsamut przegrał z królem dwóch dywizji, Regianem Eerselą.

W weekend w Bangkoku Taj spróbuje odbić się od ściany i rozpocząć ponowną wspinaczkę na szczyt. Zanim jednak otrzyma kolejną możliwość mistrzowskiej potyczki, najpierw musi uporać się z Teixeirą. A Brazylijczyk na pewno nie będzie najłatwiejszym rywalem. Miesiąc temu udowodnił, że zna swój fach kiedy na Lumpinee znokautował byłego mistrza świata Muay Thai, Kongthailanda Kiatnavyego. Czy w piątek powtórzy ten wynik w pojedynku z kolejnym bardzo wymagającym rywalem?

Gala ONE Friday Fight 24 w piątek 7 lipca o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie! 

Fight Card gali ONE Friday Fights 24:

Fabio Reis vs Pongsiri PK Saenchai

Muangsap Kiatsongrit vs Sibsan Nokkhao KorMor11

Rambong Sor Therapat vs Singdomthong Nokjeanladkrabang

Songfangkhong FA Group vs Denpayak Detpetchsrithong

Rachan Sor Somnuk vs Mahahin Nakbinalaiyon

Aliff Sor Dechapan vs Ratchadej Sor Petjumrat

Sinsamut Klinmee vs Victor Teixeira

Black Panther vs Mohammad Sadeghi

Jaising Sitnayokpunsak vs Amir Abdulmuslimov

Nongam Fairtex vs Lisa Brierley

Isaque Moura vs Georgy Shahruramazanov

Asliddin Eshankulov vs Nadir Aliev

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *