One FC: Dreams of Gold w Fightklubie

Wielka walka o mistrzostwo świata w kickboxingu, oba półfinały World Grand Prix oraz intrygująco zapowiadające się starcie Stamp Fairtex z Ashą Roka. Wszystko to już na gali One FC: Dreams of Gold. Na żywo w piątek 16 sierpnia w Fightklubie!

 

 

Największa i najbardziej prestiżowa azjatycka organizacja sportów walki wraca do stolicy Tajlandii. Już 16 sierpnia w Impact Arenie szykuje się wybuchowe show, zwieńczeniem którego powinno być starcie dwóch czołowych kickboxerów na naszej planecie, Petchdama Petchyindee Academy z Iliasem Ennnahachim. Pierwszy z nich bronił tytułu mistrza świata, a lepszego rywala, który chciałby odebrać mu pas ciężko byłoby znaleźć. Holender bowiem to sześciokrotny mistrz globu w kickoboxingu, który do Bangkoku przyjeżdża z jasno określonym celem – wywalczenia kolejnego tytułu. Wyższy od swojego rywala o 10 centymetrów Ennnahachi będzie starał się trzymać przeciwnika na dystans i tym sposobem odnieść zwycięstwo. Na pewno spróbuje „upolować” nokaut, choć eksperci nieco wyżej oceniają szanse reprezentanta Tajlandii. „Baby Shark” w One Championship zadomowił się z przytupem – najpierw wygrał One Super Series, następne w zawodowym debiucie lewym kopnięciem odebrał ochotę do walki Joshowi Tonnie, a po dwóch kolejnych efektownych zwycięstwach otrzymał szansę walki o pas. I wykorzystał ją w 100% wygrywając z Eliasem Mahmoudim. Przed rodzimą publicznością będzie bronił tego tytułu. Czy uda mu się ta sztuka?

Także we własnej hali walczyła będzie w Bangkoku Stamp Fairtex. I jej pojedynek może przejść do historii. 21-letnia Tajka jest bowiem aktualną mistrzynią One Championship w kickboxingu oraz w Muay Thai, a w Impact Arenie powalczy o pas w trzeciej dyscyplinie – mieszanych sztukach walki! Jeśli uda jej się ta sztuka i zdoła pokonać Ashę Roka, dokona rzeczy bezprecedensowej. Wpisze się w annały nie tylko One FC, ale i MMA w skali globalnej. Fairtex w swojej walce będzie zdecydowaną faworytką, mimo tego, że zmierzy się z rywalką noszącą groźnie brzmiący przydomek „Knockout Queen”. Hinduska jest zawodniczką niezwykle zdolną, z olbrzymim potencjałem, czy jednak na tyle groźną, aby zagrodzić Fairtex drogę po trzeci kolejny pas One Championship?

Na tych dwóch walkach emocje podczas gali Dreams of Gold na pewno się nie skończą, ba! powinny zacząć się znacznie wcześniej. Przed dwoma pojedynkami wieczoru odbędą się bowiem jeszcze dwa półfinały World Grand Prix w kickboxingu w wadze piórkowej. W pierwszym z nich rękawice skrzyżują Samy Sana z Dżabarem Askerowem, a w drugim Skomin’ Jo Nattawut zmierzy się z legendarnym Giorgio Petrosyanem. Która dwójka z te stawki zdoła przebić się do wielkiego finału turnieju i zachowa szansę walki o okrągły milion dolarów, który przypadnie w udziale triumfatorowi całej serii?

Main card gali One FC: Dreams of Gold:

Petchdam Petchyindee Academy (Tajlandia) vs Ilias Ennnahachi (Holandia)

Smokin Jo’ Nattawut (Tajlandia) vs Giorgio Petrosyan (Włochy)

Stamp Fairtex (Tajlandia) vs Asha Roka (Indie)

Samy Sana (Francja) vs Dżabar Askerow (Rosja)

Alex Silva (Brazylia) vs Stefer Rahardian (Indonezja)

Muangthai Pk. Saenchaimuaythaigym (Tajlandia) vs Kenta Yamada (Japonia)

Thanh Le (Wietnam) vs Kotetsu Boku (Japonia)

Trzymające w napięciu show One FC: Dreams of Gold już w piątek 16 sierpnia od godz. 14.00 na żywo w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *