Onet buduje specjalne studio podczas 42. FPFF w Gdyni

Rusza 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie promująca rodzimą kinematografię. Onet – patron medialny wydarzenia – podczas festiwalu uruchamia własne studio, gdzie przez sześć dni, w programie Katarzyny Janowskiej emitowanym na Onet.pl, będzie można na bieżąco śledzić wydarzenia festiwalowe.

Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w dn. 18-23 września o statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg nagród indywidualnych, rywalizują najciekawsze polskie produkcje, premiery, debiuty i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych. Od poniedziałku do soboty o godz. 20.00, w programie Katarzyny Janowskiej, nadawanym ze studia Onetu w Teatrze Muzycznym w Gdyni, pojawią się ekskluzywne wywiady oraz relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Podczas festiwalu Onet wręczy także nagrodę „Odkrycie festiwalu” – wyróżnienie dla wyjątkowej i zaskakującej produkcji filmowej lub kreacji aktorskiej.

 Co roku z niecierpliwością i napięciem czekam na Festiwal Filmowy w Gdyni. To przede wszystkim szansa na obejrzenie najciekawszych polskich produkcji ostatniego roku. Nie wszystkie z nich bowiem trafią później do szerokiej dystrybucji kinowej, dlatego warto przyjechać do Gdyni i zobaczyć interesujące obrazy na dużym ekranie – mówi Katarzyna Janowska, szefowa działu kultura, autorka programu „Siła kobiet” oraz „Rezerwacja” w Onecie. – Niektóre z nowości już miałam okazję widzieć i muszę powiedzieć, że to będzie mocny i ekscytujący festiwal i ostra rywalizacja o gdyńskie Lwy. Jak co roku Onet przyzna też swoją nagrodę „Odkrycie festiwalu”. W jury między innymi Grażyna Torbicka, Tomasz Raczek i Łukasz Maciejewski. Tak więc czeka nas tydzień spotkań z twórcami, z gwiazdami, a przede wszystkim tydzień w kinie – mówi Katarzyna Janowska.

W każdym wydaniu programu, obok części reporterskiej na temat projekcji filmowych, konferencji prasowych i wieści z czerwonego dywanu, pojawią się rozmowy z najważniejszymi przedstawicielami polskiej kinematografii. Przez 6 dni, w spotkaniach w studiu Onetu, będą brać udział aktorzy, reżyserzy i producenci oraz dziennikarze i krytycy filmowi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Agnieszka Holland, Maria Sadowska, Dorota Segda, Andrzej Chyra, Jakub Gierszał i Łukasz Palkowski.

Gdyński Festiwal jest również okazją do spotkań branży filmowej, wymiany doświadczeń oraz poruszenia ważnych tematów związanych z polskim kinem. W czasie Festiwalu, Onet oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, zorganizują panel dyskusyjny: Wielkość ekranu w czasach dystrybucji on-line, który odbędzie się w czwartek 21 września w godzinach 11:30-13:00 w Teatrze Muzycznym w Sali Kameralnej. Dyskusja, którą poprowadzi Katarzyna Janowska, będzie dotyczyła szans i zagrożeń dystrybucji internetowej. Eksperci biorący udział w spotkaniu to osoby na co dzień zajmujące się dystrybucją filmów oraz rynkiem VoD w Polsce i na świecie. Goście odpowiedzą na pytania o kino na żądanie i VoD jako alternatywę dla klasycznej dystrybucji filmów artystycznych i mainstreamowych w mediach cyfrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *