Internet & Gry - Reklama

Onet Rano i Fundacja Anji Rubik SEXEDpl ruszają ze wspólną akcją „Na co Cię stać?”

W poniedziałkowym wydaniu Onet Rano ruszyła inicjatywa „Na co Cię stać?” Fundacji Anji Rubik oraz Onet Rano. Celem akcji jest wsparcie finansowe projektów z zakresu szerzenia edukacji seksualnej. Znane osobowości, zaproszone do akcji, zadeklarowały wykonanie określonego zadania-wyzwania po uzbieraniu ustalonej kwoty na cele statutowe SEXEDpl.

 

Do pierwszego wyzwania Onet Rano i SEXEDpl został zaproszony Robert Biedroń, polityk i działacz na rzecz osób LGBT+. W rozmowie w Onet Rano zadeklarował, że w ramach wyzwania, po zebraniu kwoty 10 000 pln ufarbuje włosy na czerwony kolor.

– Wiele osób pyta się nas, jak mogą nam pomóc. Dzięki akcji „Na co Cię stać” dajemy wszystkim fantastyczną możliwość realnego wsparcia działań fundacji, poprzez zebranie na jej rzecz funduszy. Na początku do projektu angażujemy znanych ludzi, którzy dedykują nam swój challenge. Realizują go na oczach widzów programu Onet Rano, po uzbieraniu konkretnej sumy. Zapraszamy jednak wszystkich którzy wierzą w misję SEXEDpl, chcą nam pomóc szerzyć rzetelną edukację seksualną i nie boją się realizacji szalonych pomysłówmówi Anja Rubik, założycielka SEXEDpl.

– Mocno wierzę w to, że nie jesteśmy w stanie zbudować bezpiecznego i zdrowego społeczeństwa bez dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej. A tym właśnie zajmuje się SEXEDpl. Naszą misją jest edukowanie społeczeństwa, wspieranie i pomoc w różnych kwestiach związanych z seksualnością, bezpiecznym seksem, antykoncepcją, tolerancją, świadomą zgodą, przemocą seksualną i samoakceptacją. Dzięki wsparciu najlepszych ekspertów i ekspertek z zakresu seksuologii i psychologii, #SEXEDpl jest bezpieczną przestrzenią dla młodych ludzi i ich rodziców. Za pośrednictwem naszych platform, warsztatów i konsultacji online, pomagamy na co dzień setkom ludzi, którzy zwracają się do nas po pomocdodaje Anja Rubik.

– Od lat przyglądam się i kibicuję temu, co dla edukacji seksualnej w Polsce robi wraz ze swoją fundacją Anja Rubik. Jestem szczęśliwy, że jako Onet możemy wspierać jej inicjatywę. Jestem podekscytowany też samą akcją „Na co Cię stać?”. Proszę mi wierzyć: w najbliższych miesiącach będzie o nas bardzo głośnomówi Janusz Schwertner, prowadzący Onet Rano, współorganizator akcji „Na co Cię stać?”

– Myślę, że nasz wspólny projekt to okazja, by także na wielu innych poziomach informować o znaczeniu edukacji seksualnej. Zgadzam się z Anją, że dostęp do rzetelnej wiedzy to niezbędny element dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Niestety w naszym kraju wciąż nie wszyscy to rozumieją. Dlatego w Onecie przy okazji akcji z SEXEDpl opublikujemy wiele tekstów, które będą zwracać uwagę na ten problemdodaje dziennikarz Onet.pl.

Akcja „Na co Cię stać?” będzie pojawiać się w Onet Rano co dwa tygodnie w każdy poniedziałek.

Więcej o „Na co Cię stać?”: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/na-co-cie-stac-pomoz-nam-upomniec-sie-o-rzetelna-edukacje-seksualna-w-polsce/tclxppz,79cfc278

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *