Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Opi Since 82 – absolutna nowość na antenie Fightklubu!

Stale poszerzająca się oferta Fightklubu w weekend wzbogaci się o kolejną pozycję. Tym razem stacja po raz pierwszy transmitować będzie organizowaną przez Opi Since 82 galę Milano Boxing Night. Na żywo w piątek 24 marca o godz. 18.35.

 

Gala w mediolańskiej Allianz Cloud miała być świętem włoskiego boksu, a jej główną gwiazdą anonsowano Daniele Scardinę. Niestety, niecały miesiąc temu włoski idol po jednym z treningów źle się poczuł i stracił przytomność. Scardina był na etapie przygotowań do występu na piątkowej gali, na której miał zmierzyć się z Cedricem Spelą. Nic nie wskazywało na jego niedyspozycję zdrowotną, tymczasem dramatyczne wydarzenia z treningu sprawiły, że Włoch trafił do szpitala w trybie pilnym, przeszedł natychmiastową operację mózgu i długo walczył o życie, a do dziś o powrót do zdrowia.

Te dramatyczne okoliczności sprawiły, że organizatorzy zastanawiali się nawet nad odwołaniem całego mediolańskiego eventu, ostatecznie jednak zdecydowali się na jego realizację: – Uznaliśmy, że to właściwy sposób na oddanie hołdu Daniele i wsparcie go w ciężkiej walce o powrót do zdrowia. Cieszymy się, że jego stan poprawia się z dnia na dzień i wierzymy, że nasza gala będzie na tak wysokim poziomie, jak walki, do których przyzwyczaił nas Scardina – mówi Alessandro Cherchi z Opi Since 82.

W związku z olbrzymimi problemami zdrowotnymi Scardiny, zmienił się nieco układ karty walk gali w Mediolanie. W jego miejsce na ringu zaprezentuje się obiecujący, pochodzący z Rzymu, Giovanni Sarchioto (6-0, 6KO), który w ośmiorundowym pojedynku w wadze średniej zmierzy z solidnym Francuzem Houcinem Moulahim (4-13-2, 2KO).

Także Maxim Prodan (20-2-1, 15 KO) rywalizował będzie z nowym przeciwnikiem. Pierwotnie miał nim być Holender Steve Suppan, ostatecznie jednak między linami zamelduje się Włoch Mirko Marchetti (8-4). Kone Yaya miał zmierzyć się z Simone Pippii, w Mediolanie sprawdzi jednak formę włosko-brazylijskiego fightera, Ricardo Pompeo Mellone (3-28-1), a debiutujący w ringu Morgan Moricci w czterorundowym pojedynku w wadze półśredniej skrzyżuje rękawice z Mario Giovannim Zollim (1-2-1, 1KO).

Pozostałe walki w karcie głównej pozostają bez zmian: niepokonany na zawodowym ringu Ivan Zucco (16-0, 14 KO) zmierzy się z Germainem Brownem (12-1, 3 KO) w zakontraktowanym na 10 rund starciu o międzynarodowy pas WBC w wadze superśredniej, Francesco Russo (12-2, 10 KO) rywalizował będzie z Christianem Mazzonem (9-4-1, 3KO) także na dystansie 10 rund o tytułu mistrza Włoch wagi superpółśredniej, a w pojedynku debiutantów Gloria Peritore powalczy w kategorii koguciej z Chiarą Insarrualde.

Milano Boxing Night w piątek 24 marca o godz. 18.35 na żywo w Fightklubie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *