Technologia - Promocje

OPPO, przy współpracy z globalnymi partnerami, nawiązuje pierwszy tzw. data call w technologii DSS

Firma OPPO ogłosiła nawiązanie pierwszego w branży połączenia opartego o transmisję danych w technologii DSS (Dynamic Spectrum Sharing), we współpracy z firmami Ericsson, Qualcomm Technologies (spółki zależnej Qualcomm Incorporated), Swisscom i Telstra przy użyciu pierwszego na świecie smartfonu 5G obsługującego DSS. Tym samym firma stała się pierwszą na świecie marką smartfonów, która umożliwia korzystanie z DSS, a osiągnięcie to stanowi ważny krok na drodze do komercyjnego wdrożenia tej technologii. DSS umożliwia operatorom wykorzystywanie dostępnych już pasm częstotliwości i sieci 4G oraz 5G do szybszego globalnego wdrażania usług 5G i udostępniania niesionego przez nią potencjału na szerszą skalę.

 

 

 

 

  • OPPO jest pierwszą na świecie marką smartfonów, która umożliwia korzystanie z połączeń DSS i planuje wdrożyć smartfon 5G z DSS już w przyszłym roku
  • Współpraca z firmami Ericsson, Qualcomm, Swisscom i Telestra umożliwiła nawiązanie pierwszego w branży połączenia opartego o transmisję danych (data call) z użyciem technologii DSS (Dynamic Spectrum Sharing) wykorzystującego do tego komercyjne sieci 5

Połączenie nawiązano 29 listopada przy użyciu smartfona OPPO 5G z modemem Qualcomm® Snapdragon™ X55 5G między szwajcarskim Bernem a Gold Coast w Australii za pośrednictwem komercyjnych sieci 5G Swisscom i Telestra wykorzystujących technologię Ericsson Spectrum Sharing (ESS). Transmisję przeprowadzono przy użyciu współdzielenia widma radiowego w trybie 3GPP Frequency Division Duplex (FDD). Jest to też pierwsze osiągnięcie wspólnego laboratorium 5G OPPO Ericsson. Sieć 5G różni się od 4G większą szybkością transmisji i mniejszym poziomem opóźnień. Dzięki temu znacznie poprawia jakość strumieniowego wideo i zapewnia użytkownikom wyjątkowo komfortowe doznania.

Andy Wu, Vice President and President of Software Engineering Business Unit w OPPO powiedział: „Jako globalna, czołowa firma technologiczna, OPPO aktywnie działa na rzecz przyspieszenia komercjalizacji łączności 5G na dużą skalę. Nasz projekt sprzyjający komercyjnemu zastosowaniu technologii Dynamic Spectrum Sharing (DSS) i prowadzony z firmami Ericsson, Qualcomm, Swisscom oraz Telstra to przykład naszego zaangażowania we współpracę na rzecz epoki 5G. OPPO planuje wprowadzenie na rynek smartfonów 5G z DSS w przyszłym roku. Będą one zapewniać stabilniejsze, płynniejsze i szybsze połączenia 5G, a tym samym oferować lepsze wrażenia użytkownikom.

Fredrik Jejdling, Executive Vice President and Head of Networks w Ericsson, powiedział: „To pionierskie w skali branży osiągnięcie dowodzi wartości technologii Ericsson Spectrum Sharing dla operatorów wdrażających łączność 5G. Dzięki temu przełomowemu osiągnięciu we współpracy z naszymi partnerami z ekosystemu 5G: OPPO i Qualcomm Technologies oraz klientami: Swisscom i Telstrą wykazaliśmy, że nasze unikatowe rozwiązanie umożliwi operatorom nie tylko wykorzystanie zasobów sieci 4G do łączności 5G, ale też obsługę wszystkich urządzeń 5G. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób na wdrożenie 5G w istniejących już pasmach, udostępniając zasięg 5G na terytorium całego kraju oraz ułatwiając dostęp do tej łączności na całym świecie”.

Enrico Salvatori, Senior Vice President and President w Qualcomm EMEA, powiedział: „Zasięg to kolejny argument stanowiący o atrakcyjności łączności 5G, a to osiągnięcie stanowi ważny krok ku jej wszechobecności. DSS zapewni znaczące korzyści operatorom oraz konsumentom na całym świecie, a system radiowy oparty na modemie Snapdragon X55 5G to wszechstronne rozwiązanie umożliwiające producentom OEM szybkie rozwijanie urządzeń działających w różnych trybach z myślą o nowej epoce usług cyfrowych”.

Christoph Aeschlimann, Member of the Executive Board and Head of IT, Network & Infrastructure w Swisscom, powiedział: „Bardzo się cieszymy z uzyskania kolejnego kamienia milowego w dziedzinie łączności 5G, który osiągnęliśmy wspólnie z partnerami. Pierwsze międzynarodowe połączenie wykorzystujące kompleksowo technologię Ericsson DSS wyznacza kolejny etap w naszej podróży do 5G. Było to możliwe tylko dzięki współpracy doświadczonych partnerów z osiągnięciami w dziedzinie 5G: operatora, dostawcy infrastruktury, producenta chipsetu oraz producenta telefonu.

Channa Seneviratne, Network and Engineering Infrastructure Executive w Telstra, powiedział: „Ten najnowszy przykład współpracy branżowych partnerów umożliwi szybsze wdrażanie łączności 5G przy użyciu posiadanych już częstotliwości oraz zaspokajanie potrzeb klientów korzystających z 4G oraz 5G w tym samym miejscu i czasie. Wspólne wdrożenie jest kolejnym innowacyjnym przykładem szybkiego rozwoju nowoczesnej technologii 5G. Cieszymy się, że Telstra jako pierwsza udostępnia ją Australijczykom”.

Wdrażanie 5G komplikuje kwestie przydziału operatorom zasobów widma łączności bezprzewodowej na świecie. Wdrożenie technologii DSS umożliwia dynamiczne współdzielenie widma dzięki aktualizacjom oprogramowania oraz świadczenie usług 5G za pośrednictwem istniejących już sieci 4G. Korzystając z DSS, operatorzy mogą szybciej wdrażać sieci 5G na szerszą skalę i po niższych kosztach. Do korzystania z usług 5G w sieciach z DSS potrzebne są smartfony obsługujące tę technologię.

Firma OPPO od zawsze działała na rzecz globalnej komercjalizacji łączności 5G i może się poszczycić wieloma przewagami pod względem standardów, patentów, produktów i technologii związanych z 5G, a także przykładów zastosowań. OPPO ściśle współpracuje też z partnerami branżowymi na całym świecie. Udane połączenie transmisji danych wskazuje na pogłębienie tej współpracy. Firma OPPO wprowadziła już we współpracy z siecią Swisscom pierwszy komercyjny telefon 5G w Europie – Reno 5G. Z firmą Ericsson ustanowiła wspólne laboratorium 5G. OPPO będzie kontynuować współpracę z kluczowymi partnerami z branży nad przyspieszeniem wdrażania 5G na świecie i udostępnianiem usług 5G większemu gronu użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *