Internet & Gry - Reklama

„Oskarżam” – nowy cykl kryminalny od Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl nieustanie rozwija swoją ofertę contentowąWe wtorek, 23 maja br. ruszył nowy cykl kryminalny – „Oskarżam. Cykl kryminalny Gazeta.pl”, w którym prezentowane będą reportaże dotyczące m.in. mafii czy zbrodni z lat 90-tych. Teksty będą przygotowywać m.in. legendarna dziennikarka kryminalna Helena Kowalik, autorka książek Hanna Dobrowolskaa także Marcin Kozłowski oraz inni czołowi dziennikarze i dziennikarki Gazeta.pl. 

 

Historie kryminalne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie tematem portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl kryminalny – „Oskarżam”. W dzień premiery, 23 maja br. na stronie głównej Gazeta.pl opublikowane zostały teksty Heleny Kowalik i Marcina Kozłowskiego, poświęcone losom polskiej mafii oraz wideo-rozmowa z jedną z najpopularniejszych polskich podcasterek – Justyną Mazur-Kudelską znaną z podcastu „Piąte nie zabijaj”. 

– To ekscytujące, że mamy na pokładzie dwa duże nazwiska dziennikarstwa sądowo-kryminalnego w Polsce – legendarną reporterkę sądową Helenę Kowalik, a od czerwca będziemy współpracować ze świetną dziennikarką Hanną Dobrowolską – opowiada Kamil Siałkowski, szef contentu kreatywnego na stronie głównej Gazeta.pl i redaktor prowadzący cyklu „Oskarżam”. – Jednym z wiodących autorów naszego nowego cyklu redakcyjnego jest Marcin Kozłowski, który na co dzień zajmuje się w Gazeta.pl tematyką kryminalną. Opublikujemy także reportaże innych autorów i autorek piszących dla Gazeta.pl dodaje. 

W ramach cyklu „Oskarżam” na Gazeta.pl pojawią się m.in. sądowe reportaże cenionych autorek zewnętrznychHelena Kowalik to uznana reporterka sądowa, autorka kilkunastu książek kryminalnych i reportaży sądowych, m.in. cyklu Warszawa Kryminalna czy takich publikacji jak Hipokrates przed sądem: pacjent kontra lekarz czy Przed sądem II RP: przebiegłe kochanki, pospolite zbiry, zazdrośni mężowieHanna Dobrowolska jest autorką książki Wnuczkowa mafia o Hossie, twórcy metody tzw. oszustwa na wnuczka. W przeszłości pisała dla Super Expressu i Polskiej Agencji Prasowej. Współpracę z Gazeta.pl rozpocznie w czerwcu br. 

Teksty tworzone w ramach cyklu „Oskarżam” będą publikowane co 23 tygodnie na stronie głównej Gazeta.plArtykułom towarzyszyć będą materiały multimedialne, takie jak podcasty dostępne m.in. na platformach Spotify Apple Podcasts oraz wideo na platformach YouTube czy TikTok. 

Gazeta.pl  stawia na najlepsze i najnowocześniejsze treści wśród polskich portali. Dziennikarki i dziennikarze portalu nie boją się poruszać ważnych społecznie tematów i uważnie śledzą trendy, dzięki czemu tworzą angażujące i inkluzywne medium. Ich treści pojawiają się nie tylko na łamach portalu, ale także w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie i TikToku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *