Ostatni test przed TCS. Mistrzostwa Polski w TVP1 i TVP Sport

Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku, ale nie dla skoczków narciarskich. Już 26 grudnia będą rywalizować w mistrzostwach Polski w Wiśle. Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
 
Przed rokiem o medale w krajowym czempionacie rywalizowano w Zakopanem. Pod nieobecność Kamila Stocha, złoty medal wywalczył Piotr Żyła, który wyprzedził Dawida Kubackiego i Macieja Kota.
Tym razem Stocha na liście startowej nie zabraknie. – Z jednej strony chciałoby się jeszcze ten dzień spędzić w domu, z drugiej jesteśmy już w takim rytmie startowym, że wstanie od świątecznego stołu nie sprawia mi specjalnej trudności – stwierdził dwukrotny mistrz olimpijski.
Skoczek z Zębu bardzo dobrze spisał się podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu, zajmując kolejno trzecie i drugie miejsce. W Szwajcarii w czołowej „10” plasowali się także Piotr Żyła i Dawid Kubacki, dlatego w Wiśle można spodziewać się dużych emocji.
Bardzo ciekawe jest także to, jak na tle skoczków z kadry A spisze się Tomasz Pilch. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza w tym sezonie wygrał już dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego i jest liderem klasyfikacji generalnej tego cyklu.
Mistrzostwa Polski będą dla kadrowiczów ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 30 grudnia Turniejem Czterech Skoczni. Rok temu najlepszy w tych prestiżowych zawodach był Stoch.
Plan transmisji mistrzostw Polski (26 grudnia):
13:20 studio w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej
13:30 studio w TVP1
14:00 początek 1. serii w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *