Ostrowiec Świętokrzyski: Towarzyski turniej siatkarek w Polsacie Sport

Polskie siatkarki przygotowują się do startu w najważniejszych imprezach tego sezonu – kwalifikacjach olimpijskich i mistrzostwach Europy. Jednym z etapów tych przygotowań będzie turniej towarzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zostanie rozegrany w dniach 19–21 lipca.

 

 

Podopieczne Jacka Nawrockiego pierwszą część sezonu mają już za sobą. Minione tygodnie były niezwykle pracowitym okresem, który przyniósł sporo sukcesów. Polki wygrały prestiżowy turniej towarzyski Montreux Volley Masters, a w Lidze Narodów sprawiły miłą niespodziankę, awansując do Final Six.
Teraz czas na przygotowania do najważniejszych imprez sezonu, którymi będą:
 turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (Wrocław, 2–4 sierpnia), w którym biało-czerwone rywalizować będą z Serbią, Portoryko i Tajlandią;
– mistrzostwa Europy (23 sierpnia – 8 września); Polki w fazie grupowej zagrają w Łodzi, a rywalkami będą reprezentantki Włoch, Belgii, Ukrainy, Portugalii oraz Słowenii.
Polki rozpoczęły przygotowania od zgrupowania w Spale. Kolejnym etapem będzie turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Siatkarki trenera Nawrockiego rozegrają tam dwa mecze, przeciwko reprezentacji Czech (w piątek 19 lipca) oraz Białorusi (w niedzielę 21 lipca).
Po tej imprezie Polki mają zaplanowany start w turnieju o Puchar Gubernatora okręgu kaliningradzkiego, z udziałem reprezentacji Belgii, Niemiec i Rosji (24–26 lipca).
Terminarz i plan transmisji towarzyskiego turnieju siatkarek (Ostrowiec Świętokrzyski, 19–21 lipca):
2019-07-19: Polska – Czechy piątek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport 
2019-07-20: Czechy – Białoruś sobota, godzina 17.00
2019-07-21: Polska – Białoruś niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *