Otwarte okno Eurosport 1 i Eurostport 2 w

W dniach 28 sierpnia – 10 września abonenci Multimedia Polska będą mogli oglądać w oknie otwartym, bez dodatkowych opłat, dwa kanały Eurosportu: Eurosport 1 i Eurostport 2. Oba kanały w wersji HD.

Przez najbliższe 2 tygodnie abonenci Multimediów będą mogli oglądać zmagania tenisistów podczas turnieju wielkoszlemowego US Open. W tym roku kanały Eurosportu przygotowały aż 250 godzin relacji na żywo, które zostaną wzbogacone o liczne analizy i komentarze ekspertów. Na antenę wraca program „The Coach”, prowadzony przez znanego trenera Patricka Mouratoglou.
US Open to czwarty i ostatni w kalendarzu tenisowym turniej zaliczany do Wielkiego Szlema – najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów białego sportu. Występuje w nim cała światowa czołówka. Wśród mężczyzn faworytami są: Roger Federer i Rafael Nadal. U kobiet grono kandydatek do zwycięstwa jest zdecydowanie większe, można wymienić co najmniej 15 nazwisk, w tym niespodziewaną triumfatorkę French Open 19-letnią Jelenę Ostapenko czy zwyciężczynię Wimbledonu Garbine Muguruzę.

Kortem głównym w Nowym Jorku jest Arthur Ashe Stadium, największy obiekt tenisowy na świecie, który może pomieścić aż 22,5 tysiąca widzów. W 2016 roku na korcie centralnym zainstalowano dach, który zamyka się w 6,5 minuty. Koszt inwestycji wyniósł 150 mln dolarów. Tegoroczny turniej potrwa od 28 sierpnia do 10 września. W trakcie dwóch tygodni rywalizacji korty Flushing Meadows odwiedzi ponad 700 tysięcy widzów.

Pula nagród wyniesie aż 50 mln dolarów, to aż 10 procent więcej niż przed rokiem, co będzie stanowić rekord w Wielkim Szlemie. Polscy kibice liczą na dobre występy polskich singlistów: Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette, oraz mistrzom Wimbledonu w deblu – Łukaszowi Kubotowi i Brazylijczykowi Marcelo Melo.

Codzienne transmisje w obu kanałach Eurosportu zaczynać się będą o godz. 17.00, a kończyć w późnych godzinach nocnych. Relacje wzbogacone zostaną również o liczne analizy i komentarze ekspertów – Matsa Wilandera, Barbary Schett i Johna McEnroe. W trakcie każdego dnia turnieju na antenie pojawi się znany kibicom program „Gem, Schett i Mats”, w którym eksperci Eurosportu wraz z zaproszonymi tenisistami będą na bieżąco analizowali wydarzenia w Nowym Jorku. Na antenę wraca program „The Coach”, prowadzony przez Patricka Mouratoglou, w którym znany trener będzie zapowiadał lub oceniał mecze z wykorzystaniem nowych technologii 3D. W poprzednich turniejach fani dowiedzieli się np. jak funkcjonuje beckhand Stana Wawrinki czy ile obrotów ma piłka po uderzeniach Rafaela Nadala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *