"Pamięć Stephena Hawkinga" na kanale Discovery Science

W środę, w wieku 76 lat zmarł znany na całym świecie astrofizyk, Stephen Hawking. Twórca przełomowych koncepcji i hipotez naukowych w dziedzinie fizyki, autor bestsellera „Krótka historia czasu”.
 
Poszukując granicy ludzkiego poznania sam stał się przykładem bezkresu możliwości człowieka. Jego wątłe ciało nie przeszkodziło mu w wykreowaniu teorii, które znacząco wpłynęły na świat. – „Miałem pełne i satysfakcjonujące życie” – napisał w pamiętnikach – „Wierzę, że niepełnosprawni powinni koncentrować się na rzeczach, których nie ogranicza ich upośledzenie”. Gdzie istnieje początek i koniec Wszechświata? Jaki był legendarny naukowiec? Już od piątku Discovery Science wyemituje programy, którymi współtwórcą był sam Hawking.

 
„Stephen Hawking był jednym z największych umysłów naszych czasów. Uosabiał misję Discovery Channel i Discovery Science. Nasze kanały telewizyjne także nie były mu obce – stał się współtwórcą licznych projektów, m. in. uczestniczył przy tworzeniu serialu Wszechświat wg Stephena Hawkinga, który dostał nominację do nagrody Emmy w dwóch kategoriach. Po tak wielkich osiągnięciach z dumą przyłączamy się do uczczenia jego niezwykłego życia”, mówi Nancy Daniels, Chief Brand Officer Discovery & Factual. 
DISCOVERY SCIENCE: 
Wszechświat wg Stephena Hawkinga (ang. Stephen Hawking’s Universe): Program z udziałem naukowca realizowany w słynnych, historycznych miejscach Europy, Ameryki i Australii, w niezwykły sposób wyjaśnia odkrycia jakich przez stulecia dokonali naukowcy z dziedziny astrofizyki. W prosty, zrozumiały dla każdego sposób odsłania tajemnice, jakie kryją w sobie gwiazdy, planety, galaktyki, wszechświat oraz czas… Serial nominowany do nagrody Emmy.
Świat oczami Stephena Hawkinga (ang. Stephen Hawking’s Grand Design): Hawking mierzy się z trzema najbardziej spornymi kwestiami pojawiającymi się wokół nauki. Czy Bóg stworzył wszechświat? Jaki jest sens życia? Oraz to, co uważa za klucz do kosmosu: Teoria Wszystkiego, czy nauka jest niezgodna z religią?
Hawking – życie geniusza (ang. Hawking: Stephen Hawking’s Biography): Sylwetka Stephena Hawkinga. Wybitnego naukowca, fizyka teoretycznego, dyrektora Centrum Kosmologii Teoretycznej Uniwersytetu Cambridge.

„Jestem szczęśliwy, jeśli udało mi się dodać coś do naszego zrozumienia Wszechświata” – powiedział Hawking. Poznaj teorie, które znacząco wpłynęły na naukowy świat. Od piątku do niedzieli specjalny program telewizyjny tylko na Discovery Science.

 

Piątek 16.03

Sobota 17.03

Niedziela 18.03

09:00

Hawking – życie geniusza

Wszechświat wg Stephena Hawkinga: Odcinek 1

10:00

Wszechświat wg Stephena Hawkinga: Odcinek 2

20:00

Wszechświat wg Stephena Hawkinga: Odcinek 1

Wszechświat wg Stephena Hawkinga: Podróże w czasie

Hawking – życie geniusza

21:00

Wszechświat wg Stephena Hawkinga: Odcinek 2

22:00

Świat oczami Stephena Hawkinga: Odcinek 1

Świat oczami Stephena Hawkinga: Odcinek 2

Świat oczami Stephena Hawkinga: Odcinek 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *