Prasa - Ksiązka

Paweł Wilkowicz z Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego, nagrody Grand Press 2017 dla dziennikarek "Gazety Wyborczej"

Wczoraj – we wtorek, 12 grudnia br. po raz 21. wręczono Grand Press, najbardziej prestiżowe polskie nagrody dziennikarskie. Dwie z nich otrzymały dziennikarki “Gazety Wyborczej” – Katarzyna Włodkowska za najlepszy reportaż prasowy i Magdalena Kicińska za najlepszy wywiad. Nagrodę specjalną im. Bohdana Tomaszewskiego dla dziennikarza sportowego odebrał Paweł Wilkowicz ze Sport.pl.
 

Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego przyznawana jest dziennikarzom sportowym, którzy wyróżniają się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą. W tym roku laureatem tej nagrody został Paweł Wilkowicz ze Sport.pl, który został doceniony m.in. za „najwyższej jakości wywiady wideo w polskim internecie” – cykl „Sam na sam”, w którym rozmawia ze sportowcami i trenerami.

Nagroda Grand Press za najlepszy reportaż prasowy trafiła do Katarzyny Włodkowskiej za artykuł „Dom zły” opublikowany w „Dużym Formacie”. To opis tragicznej historii Ewy, którą mąż przez dwa lata więził w piwnicy, głodził, bił i gwałcił, lecz żadne urzędy i organy ścigania jej nie uwierzyły i nie pomogły.

Najlepszym wywiadem okazał się materiał „Bił mnie tylko w nocy” – opublikowana w „Wysokich Obcasach” rozmowa Magdaleny Kicińskiej z Karoliną Piasecką, której mąż – polityk, zdeklarowany katolik, latami znęcał się nad żoną i terroryzował córki.

Głosami 72 polskich redakcji Dziennikarzem Roku 2017 został Wojciech Bojanowski („Superwizjer” TVN 24), autor materiału „Śmierć w komisariacie”, w którym ujawnione zostały okoliczności śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka. W gronie finalistów nagrody znalazła się m.in. Justyna Kopińska, dziennikarka „Dużego Formatu” „Gazety Wyborczej”.

Grand Press to nagrody dziennikarskie przyznawane za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku. Największy prestiżowy konkurs dziennikarski organizuje od 1997 roku magazyn „Press”. W tegorocznej edycji zgłoszono 800 prac, a do finału nominowane były 54 materiały. Nagrody zostały wręczone na gali, która odbyła się 12 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *