Październik 2017 na kanałach BBC Worldwide

Październikowe propozycje programowe kanałów BBC HD, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

Wolf Hall
Seria 1 (6 odcinków)
Od niedzieli 1 października, godz. 21:00
Wielka Brytania, 1529 rok. To przełomowa epoka w dziejach Anglii. Tomasz Cromwell staje się najbliższym doradcą i jedną z najbardziej wpływowych postaci na dworze króla Henryka VIII.
Po 20 latach małżeństwa Henryk VIII postanawia rozwieść się z Katarzyną Aragońską, która nie zapewniła mu męskiego potomka. Pragnie także związać się z młodą
i urodziwą Anną Boleyn. Skierowana do papieża prośba o anulowanie związku z żoną spotyka się z odmową, a konsekwencje ponosi kardynał Wosley – brutalnie odsunięty ze stanowiska. Na jego miejsce trafia Tomasz Cromwell – pragmatyczny i utalentowany negocjator. W serialu śledzimy losy jego zawrotnej kariery. Szybko staje się jednym z głównych strategów wielkiej intrygi rozgrywającej się na królewskim dworze. Doprowadza do przewrotu religijnego, czyli uniezależnienia króla od papiestwa
i mianowania go głową Kościoła anglikańskiego, oraz upragnionego ślubu z Anną Boleyn.
Serial oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Hilary Mentel.
Happy Valley
(Happy Valley)
Seria 2 (6 odcinków)
Od czwartku 5 października, godz. 22:00
Drugi sezon obsypanego nagrodami (m.in. BAFTA) serialu o losach nieustępliwej sierżant Catherine Cawood, kierującej zespołem oddanych policjantów z małego miasteczka
w dolinie Calder w Wielkiej Brytanii.
Podczas śledztwa Sarah przypadkowo znajduje w garażu zwłoki prostytutki. Obrażenia ofiary wykazują uderzające podobieństwo do innych ciał znalezionych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co sugeruje, że po okolicy grasuje seryjny morderca. Gdy okazuje się, że Catherine zna ofiarę, sprawy zaczynają obracać się przeciw niej.
Świeża krew
(New Blood)
Seria 1 (7 odcinków)
Od środy 11 października, godz. 22:00
Rash Sayyd i Stefan Kowolski są dwudziestoparolatkami u początków kariery zawodowej. Rash to świeżo upieczony agent policji, Stefan jest młodszym śledczym agencji rządowej. Rodzice Rasha pochodzą z Iranu, Stefana – z Polski. Obaj urodzili się w Wielkiej Brytanii, choć czują się outsiderami.
Okazuje się, że obaj pracują nad dwoma, wydawałoby się, niepowiązanymi ze sobą sprawami. Z czasem dociera do nich, że trafili w sam środek ogólnoświatowego spisku i są na tropie ciemnych interesów na styku wielkiego biznesu i polityki. Muszą połączyć siły, by rozwiązać tę niebezpieczną zagadkę. Są jak ogień i woda, ale z czasem rozwoju ich przyjaźni uświadamiają sobie, że mogą dopaść najpotężniejszych tego świata. Jeśli sami wcześniej nie dadzą się złapać.
Rodzina Durrellów
(The Durrells)
Seria 1 (6 odcinków)
Od piątku 20 października, godz. 20:15
Ciepła i zabawna opowieść o losach angielskiej rodziny na greckiej wyspie Korfu.
Rok 1936. Owdowiała przed kilku laty, uboga i zmęczona życiem Louisa Durrell, matka czworga dzieci w wieku od 11 do 21 lat, postanawia zacząć od nowa. W ojczyźnie nie ma wielu możliwości wyboru – mogłaby nadal zmagać się z losem lub zdecydować na małżeństwo z bogatym, lecz ponurym starszym mężczyzną. Zauważywszy, że życie niesfornych dzieci zmierza w złym kierunku, i w obawie o ich przyszłość podejmuje zwariowaną decyzję o przeprowadzce do zniszczonego domu na słonecznej greckiej wyspie.
Śledzimy, jak członkowie rodziny Durrellów przystosowują się do nowego życia i stawiają czoła trudnym wyzwaniom, nawiązują pierwsze przyjaźnie oraz miłości.
Serial na podstawie powieści Geralda Durrella.
Muszkieterowie
(The Musketeers)
Seria 1 (10 odcinków)
Od niedzieli 8 października, godz. 16:50
Nowoczesna wersja opowieści o przygodach uwielbianych przez pokolenia bohaterów powieści Aleksandra Dumasa. D’Artagnan, Athos, Portos i Aramis walczą w imię sprawiedliwości, honoru oraz miłości.
XVII wiek. Na ulicach Paryża niełatwo o prawo i porządek. Muszkieterowie Athos, Portos i Aramis, żołnierze Gwardii Królewskiej, to nie tylko ochroniarze Ludwika XIII. To nierozłączni, lojalni wobec siebie nawzajem stróże sprawiedliwości. Poznajemy ich w momencie, gdy do stolicy Francji przyjeżdża młody d’Artagnan, by pomścić śmierć ojca. Imponuje trzem muszkieterom swoją odwagą oraz umiejętnościami. Szybko zjednuje sobie przyjaźń zgranej trójki i zasila ich szeregi.
Pasja, lojalność, odwaga i braterstwo – to wartości przyświecające czwórce elitarnych królewskich żołnierzy, którzy nieustannie chronią pary królewskiej, walczą o utrzymanie porządku we Francji, tropią dworskie spiski i utrudniają intrygi żądnego władzy kardynała Richelieu oraz jego, równie pięknej jak niebezpiecznej, agentki Milady de Winter.
Wyprodukowany z kinowym rozmachem i starannie oddający klimat epoki serial kostiumowy, który zachwyci nie tylko wielbicieli prozy płaszcza i szpady.
Hotel Babylon
(Hotel Babylon)
Seria 3 (8 odcinków)
Od poniedziałku 30 października, godz. 20:15
Oparty na książce autorstwa Imogen Edwards-Jones serial przedstawia kulisy działania luksusowego hotelu w Londynie. Za fasadą lśniących żyrandoli i uprzejmych uśmiechów kryje się prawdziwe życie obsługi Hotelu Babylon.
W trzeciej serii Charlie wreszcie zostaje menedżerem hotelu. Zorganizowanie pokazu mody, aukcji diamentów, przesłuchań do nowego musicalu i bieżące zarządzanie bazą noclegową okazuje się sporym wyzwaniem. Czy on i Anna zbliżą się do siebie?
Do zespołu dołącza piękna Emily – nowa ekspertka do spraw public relations. Czy wszyscy przywitają ja z otwartymi ramionami? Szczególnie, gdy dowiedzą się, że potajemnie poznawała ich metody pracy? Może organizowane przez nią towarzyskie wydarzenie roku okaże się ratunkiem dla słabnącej reputacji hotelu?

Kto chce zostać astronautą?
(Astronauts: Toughest Job in the Universe)
Seria 1 (6 odcinków)
Od niedzieli 8 października, godz. 23:00
Życie w przestrzeni kosmicznej to ekstremalne wyzwanie – wymaga doskonałej kondycji fizycznej, ale i psychicznej. Oto wyjątkowy program, w którym dwanaścioro śmiałków poddaje się reżimowi treningowemu astronautów.
Kandydaci przechodzą wyczerpujące szkolenia, podczas których przekraczają granice wytrzymałości własnych organizmów. Poddawani są m.in. symulacji startu kosmicznego w wirówce, morderczemu treningowi rotacji i przeciążeń, ćwiczeniom w stanie nieważkości. Wszystko pod baczną obserwacją ekspertów: lekarza, psychologa oraz doświadczonego astronauty Chrisa Hadfielda. Kto ze śmiałków podoła ekstremalnym wyzwaniom i okaże się najlepszym kandydatem na astronautę?
Top Tens
(Weather Top Tens)
Seria 2 (6 odcinków)
Piątek 27 października, godz. 19:55
Żywioły natury to najpotężniejsze siły na Ziemi. W programie prezentujemy, jak bardzo wpływają na nasze życie, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. W kolejnych odcinkach zestawienia najciekawszych zagadnień związanych z klimatem, m.in. zadziwiające fenomeny pogodowe czy najgroźniejsze burze.
Z miłości do mięsa
(For the Love of Meat)
Seria 1 (3 odcinki)
Poniedziałek 2 października, godz. 23:00
Australijczycy bardzo chętnie jedzą mięso. Są jedną z dwóch nacji, które spożywają go najwięcej na świecie. Matthew Evans, popularny australijski szef kuchni a obecnie rolnik i hodowca, sprawdza, skąd pochodzą duże ilości mięsa i czy konsumenci wiedzą, w jakich warunkach żyją zwierzęta hodowlane.
Mieszkańcy Australii jedzą obecnie dziesięć razy więcej drobiu niż pięćdziesiąt lat temu – to rocznie aż 42 kg na osobę. W odcinku pierwszym Matthew Evans odwiedza przemysłowe fermy kurze. Przekonuje się, że kurczęta rosną w ogromnym ścisku, w warunkach, które bez wątpliwości można nazwać skandalicznymi.
90% australijskiej wieprzowiny pochodzi z intensywnych hodowli. Matthew sam jest hodowcą, choć jego świń jest niewiele i biegają wolno. Gdy na jednej z przemysłowych farm widzi ciasne klatki, w których przetrzymywane są lochy z małymi prosiętami, zastanawia się, czy opinia publiczna gotowa jest na tak brutalny obraz.
W odcinku trzecim Matthew przedstawia widzom proces powstawania steków – zaczyna od sprawdzenia, w jakich warunkach hodowane jest bydło. Dowiaduje się także, jak niszczący wpływ przemysłowe hodowle mają na nasze środowisko.
Kosmiczne podróże
(The 21st Century Race for Space)
Czwartek 12 października, godz. 19:55
Od pierwszego lotu załogowego do turystycznych lotów w kosmos minęło 100 lat.
W jakim stopniu umożliwił to niesamowity rozwój technologii? Czy prywatne podróże kosmiczne są niezbędne dla przyszłości naszego gatunku?
Profesor Brian Cox rozmawia z ekspertami o historii oraz przyszłości kosmicznej turystyki. Spotyka się z najważniejszymi działaczami NASA oraz przedstawicielami firm planujących niebawem oferować komercyjne loty w kosmos: Virgin Galacic oraz Space X. Cox zasiada za sterami galaktycznego symulatora lotu, odwiedza pierwszy komercyjny port kosmiczny w New Mexico, obserwuje testy statku kosmicznego na pustyni Mojave
i zadaje sobie pytanie – co wciąż napędza nasze marzenia o podróży na Księżyc?
Sygnały z kosmosu
(Strange Signals from Space)
Czwartek 19 października, godz. 19:55
Od wieków zastanawiamy się, czy jesteśmy jedyną cywilizacją we wszechświecie. Wysłaliśmy w kosmos setki sygnałów, ale nigdy nie dostaliśmy odpowiedzi. Aż do dziś.
W ostatnich latach środowisko astronomów poruszyło pewne zjawisko – tajemnicze sygnały z kosmosu, których pochodzenie i znaczenie ciężko wyjaśnić. Twórcy dokumentu przedstawiają ludzkie dążenia do znalezienia innych form życia we Wszechświecie. To ciekawa opowieść o tajemniczych obiektach w przestrzeni, emisjach sygnałów z odległych galaktyk oraz dziwnych i niewyjaśnionych zjawiskach, w której swoje miejsce znajdą także rosyjscy miliarderzy oraz sam sir Paul McCartney.

Cuda inżynierii
(Impossible Engineering)
Seria 3 (12 odcinków)
Niedziela 1 października, godz. 22:00
Seria dokumentalna przedstawiająca różnorodne pionierskie osiągnięcia nowoczesnej inżynierii, m.in.: budowle, okręty, tunele oraz statki kosmiczne. Realizacja tych przedsięwzięć możliwa jest dzięki niesamowitej pomysłowości ich konstruktorów.
Od spektakularnej przebudowy Kanału Panamskiego po Tokyo Skytree, najwyższą telewizyjną wieżę na świecie o wysokości 634m – omawiamy, jak nowoczesne osiągnięcia naukowe inspirowane genialnymi projektami z przeszłości umożliwiły konstruowanie tych cudów inżynierii.
W programie także m.in. Pioneering Spirit – największy na świecie statek przeznaczony do instalacji i demontażu platform wydobywczych oraz układania rurociągów podmorskich, którego konstrukcja inspirowana jest technikami stoczniowymi z lat 40. XX wieku, oraz londyńska sieć średnicowa Crossrail, czyli największa kolejowa inwestycja w Europie ostatnich lat.
Simon Reeve w Turcji
(Turkey with Simon Reeve)
Seria 1 (2 odcinki)
Od poniedziałku 2 października, godz. 23:00
W ciągu ostatnich dwudziestu lat Turcja stała się lubianym przez turystów kierunkiem wakacyjnego wypoczynku. Kusi pięknym słońcem, niskimi cenami i przyjazną atmosferą. Choć teraz znalazła się w epicentrum kryzysu, który ogarnął Bliski Wschód i Europę.
Położona między pogrążoną w wojnie Syrią a Unią Europejską Turcja cierpi z powodu terroryzmu, masowej migracji i niepokojów politycznych, które zagrażają jedności narodu. Jej bezsprzeczne wartości to m.in. ogromne dziedzictwo kulturowe, zapierające dech
w piersiach krajobrazy i bogaty folklor. Jaka przyszłość czeka to historyczne centrum Eurazji?
Szef jak szpieg USA
(Undercover Boss USA)
Seria 7 (12 odcinków)
Od piątku 6 października, godz. 00:00
Amerykańska wersja popular¬nego programu, w którym dyrektorzy i mena¬dżerowie podejmują nietypo¬we działa¬nia, aby przekonać się, czy ich firmy działają właściwie. Na kilka dni zmieniają tożsamość i podają się za swoich szeregowych pracowników.
Często pracują na najniższych stanowiskach. Dzięki temu dowiadują się, co pracownicy naprawdę o nich myślą. Mogą też na własne oczy zobaczyć, jak przebiega praca w pro¬wadzonych przez nich firmach, przekonać się, jakie skutki mają ich decyzje oraz jakie jest morale zespołu.
W serii siódmej współwłaściciele sieci barów Hamburger Mary’s udają się incognito do swoich restauracji, by zbadać sytuację w firmie przed zrealizowaniem wymarzonego planu ekspansji – chcieliby otworzyć placówkę w każdym większym mieście w Ameryce. Z kolei Shawnon Bellah, szefowa sieci kawiarni Nestle Tollhouse Café by Chip, podejmuje pracę na niskim stanowisku, by upewnić się, czy firma nadal utrzymuje standardy, które przed laty zdecydowały o jej sukcesie. Tim Betts, prezes sieci restauracji Muscle Maker Grill, chce sprawdzić, czy jego przedsiębiorstwo działa jak sprawnie naoliwiony mechanizm.
Simon Reeve w Kolumbii
(Colombia with Simon Reeve)
Poniedziałek 16 października, godz. 23:00
Dziennikarz i podróżnik Simon Reeve udaje się do jednego z najbardziej intrygujących krajów świata – Kolumbii. Przez 50 lat kraj ten był pogrążony w brutalnej wojnie domowej, która pochłonęła ponad 200 tysięcy ofiar, a siedem milionów ludzi musiało opuścić swoje domy. Szczęśliwie w 2016 roku podpisano porozumienia, które mają na celu zakończenie konfliktu.
Simon przemierza Kolumbię w kluczowym dla tego kraju momencie w historii. Udaje się do dżungli, by stanąć oko w oko z partyzantami z FARC, którzy zobowiązali się zaprzestać działań zbrojnych.
W mieście Buenaventura u wybrzeży Pacyfiku puste miejsce po wycofującej się do dżungli partyzantce FARC zapełniają ultraprawicowe paramilitarne gangi, które przejmują handel kokainą. Pozbawione kontroli, rosną w siłę. Simon rozmawia z uprawiającymi kokę rolnikami, którzy apelują do rządu o pomoc – chcą wreszcie przestać wspierać kryminalistów.
Problemy z własnością ziemi, nierówności społeczne i kokaina to główne problemy Kolumbii. Właśnie na wsiach, nękanych przez gangi i biedę, rozegra się walka o przyszłość kraju.
Dokument powstał w ramach wielokrotnie nagradzanej serii BBC2 „This World”.
Guy Martin w Chinach
(Our Guy in China)
Seria 1 (3 odcinki)
Od poniedziałku 23 października, godz. 23:00
Popularny motocyklista wyścigowy Guy Martin wyrusza na wyprawę do Chin, by przedstawić widzom okolice słynnej rzeki Jangcy, nieoczywiste oblicze Pekinu i porażające piękno tamtejszych pustyń.
W pierwszym odcinku Guy jedzie do Chongqing, najszybciej rozwijającego się miasta na świecie. W jednej z tamtejszych fabryk chce zbudować własny motocykl elektryczny. Na miejscu zaskakuje go brak automatyzacji – wszystko jest montowane przez wykwalifikowanych pracowników. Czy tak działa cała chińska gospodarka?
W drugim odcinku Guy odkrywa chińską stolicę. Ignoruje popularne trasy dla zwiedzających i podąża własnymi, dosyć nieoczywistymi, ścieżkami, by odkryć prawdziwy Pekin. Kluczy po uliczkach miasta w poszukiwaniu sklepu rowerowego, w którym mógłby kupić jedyny środek transportu zatwierdzony za czasów przewodniczącego Mao.
Martin nie byłby sobą, gdyby nie przyszedł mu do głowy ekstremalny wyczyn. Ostatni odcinek to więc nie lada wyzwanie – Guy chce pobić rekord w najszybszym przejechaniu na rowerze Takla Makan, „pustyni śmierci” w zachodnich Chinach. Ekstremalnie wysokie temperatury i burze piaskowe skutecznie utrudniają to zadanie. Miejscowa legenda mówi, że kto wejdzie na pustynię, nigdy nie wyjdzie z niej żywy.

Wstydliwe choroby
(Embarrassing Bodies)
Rozmaite odcinki
Od poniedziałku 2 października, godz. 22:55
Program, w którym zespół lekarzy analizuje drażliwe i nietypowe problemy zdrowotne. Dla zdesperowanych uczestników wizyta w klinice doktora Jessena często jest ostatnią deską ratunku.
Lekarze pomagają m.in. mężczyźnie cierpiącemu na ginekomastię, czyli przerost sutka, oraz kobiecie z poważnym problemem intymnym. Ponadto zespół specjalistów założył tymczasową klinikę na lotnisku w Birmingham i udziela porad na temat niechcianych intymnych pamiątek z wakacji.
Będziemy emitować także programy Wstydliwe choroby: dzieci oraz Wstydliwe choroby: nastolatki.
W zdrowym ciele zdrowy duch
(Make My Body Better)
Seria 1 (4 odcinki)
Środa 18 października, godz. 21:55
Brytyjska prezenterka Davina McCall za pomocą niestandardowych terapii pomaga cierpiącym na zdrowotne dolegliwości.
25-letnia Kirsty od siedmiu lat miewa przerażające koszmary, przez które śpi średnio tylko jedną godzinę na dobę. Davina ma dla niej terapię szokową – wspinaczkę po klifie na urwisko i nocleg w hamaku zawieszonym nad szalejącymi falami Oceanu Atlantyckiego. Czy to pomoże przegonić upiory?
Z kolei Rebecca cierpi z powodu ciężkich reakcji alergicznych wywoływanych na co dzień przez dziesiątki czynników. Od lat usiłuje poradzić sobie z tymi dolegliwościami, jej płuca są kondycji stulatka. Trudność sprawia jej nawet wejście po schodach. Davina zdecydowana jest jej pomóc i przedstawia zaskakujący plan działania.
Program to opowieści o niezwykłej sile determinacji, pokonywaniu własnych słabości, stawianiu czoła eksperymentalnym wyzwaniom i chwilach zasłużonego triumfu.
Jak mądrze schudnąć?
(How to Lose Weight Well)
Seria 2 (6 odcinków)
Piątek 20 października, godz. 21:55
Doktor Xand van Tulleken oraz słynna dietetyczka Hala El-Shafie pomagają sześciu ochotnikom dobrać odpowiednią dla nich dietę. Omawiają najpopularniejsze obecnie trendy w odchudzaniu.
Doktor Xand sprawdza ponadto, czy ekstremalne temperatury mogą przyspieszać utratę wagi i analizuje działanie suplementów witaminowych.
W tej serii po poradę do ekspertów przychodzą m,in. przyszłe druhny Emma i Elisa, przygotowujące się do wyczerpującego biegu Vicki i Kerry oraz przyjaciółki, które mają dwa tygodnie, by schudnąć przez sesją zdjęciową.
Architektura otwarta
(Inside Out Homes)
Seria 1 (7 odcinków)
Od wtorku 3 października, godz.16:55
We współczesnej architekturze granice między domem a ogrodem zacierają się. Coraz chętniej otwieramy cztery ściany na otaczającą nas przestrzeń. Aranżujemy przestronne tarasy, oranżerie, kina plenerowe, ogrodowe kuchnie. A wszystko dzięki wykorzystaniu osiągnięć współczesnej architektury: dużych przeszkleń, konstrukcji stalowych, tafli szkła, przesuwnych ścian i dachów.
Architekt Zac Monro, inżynier Monty Ravenscroft oraz ogrodniczka Rosie Bines z rozmachem przebudowują 12 leciwych domów, wykorzystując wyobraźnię, pomysłowość oraz najnowsze technologie budowlane. Doświetlenie i otwarcie domu na otoczenie oraz odpowiednie zaaranżowanie ogrodu zdecydowanie podnosi komfort życia – mogą to potwierdzić uczestnicy programu.
Kreatywni cukiernicy
(Extreme Cake Makers)
Seria 1 (16 odcinków)
Od piątku 13 października, godz. 17:55
Na nowo pokochaliśmy piękne wypieki. Żadna impreza nie jest kompletna bez smakowitego ciasta. Szałowe torty ślubne oraz arcydzieła urodzinowe to odrębna kategoria. Potrafią je przygotować tylko specjaliści. Przekształcenie zwykłego tortu w prawdziwe dzieło sztuki wymaga ogromu pracy, cierpliwości, pomysłowości oraz umiejętności. To właśnie będziemy śledzić w programie. Oto prezentacja niezwykle kreatywnych i często szalonych popisów cukierniczych. Zdarzą się też spektakularne porażki.
Zdumiewające wypieki prezentowane w programie to m.in. zawieszony do góry nogami tort przeczący prawom grawitacji, cacko z Wallacem i Gromitem, którego wykonanie zajęło 400 godzin, oraz tort ślubny zdobiony ręcznie malowanymi scenami ze wspólnego życia państwa młodych.
Zapraszam do stołu: Wielka porcja
(Come Dine With Me: Supersized)
Seria 10 (10 odcinków)
Od poniedziałku 2 października, godz.19:55
Dziesiąta seria popularnego show. Pięcioro kucharzy-amatorów stara się zaimponować sobie nawzajem – każdy z nich przygotowuje wystawne przyjęcie. Goście oceniają gospodarza, a najlepszy z nich pod koniec tygodnia wygrywa tysiąc funtów.
W tej serii będziemy gościć w domu miłośniczki psów Julie-Ann Rayner, która chce zachwycić gości smakami morza, zakładając, że wszyscy oczywiście lubią ryby. Trener personalny Jamie Tulloch stara się zaimponować krytycznemu konkurentowi Davidowi Edesowi niesamowitym deserem z jagód w kremie. Tymczasem ku zaskoczeniu gości spodziewających się raczej dań typu fast food niż wyśmienitych potraw Steve Carvil, podaje domowej roboty makaron i panna cottę z białej czekolady. Czyje przyjęcie zostanie najlepiej ocenione?

Listonosz Pat – Przesyłki Specjalne
(Postman Pat: Special Delivery Service)
Seria 2 (26 odcinków)
Od poniedziałku 2 października, godz. 16:45
Misja: dostarczyć! Każdą przesyłkę, pod każdy adres, o każdej porze!
Oto nowa seria przygód zaradnego i pomysłowego listonosza Pata – ulubieńca dzieci. Pat awansował i kieruje teraz Biurem Przesyłek Specjalnych w miasteczku Pencaster. Ma jeszcze więcej pracy, ale bardzo ją lubi. Na co dzień towarzyszy mu wierny przyjaciel kot Jess. Akcja nowej serii rozgrywa się w nowym miejscu, występuje w niej więcej bohaterów i jest też więcej pojazdów. Jednak to cały czas ten sam listonosz Pat.
Hau hau, Ćwirka i Panda Dave
(Ruff-Ruff, Tweet and Dave)
Seria 2
Od poniedziałku 9 października, godz.18:10
Radosny i kolorowy edukacyjny serial animowany dla dzieci, którego głównym bohaterem jest elegancki chomik Hatty. W podróżach po nieznanych krainach na pokładzie wirującego bączka towarzyszą mu przyjaciele: Hau Hau – bardzo aktywny szczeniaczek rasy beagle, Ćwirka – puszyste kurczątko uwielbiające śpiewać oraz pomysłowa niebieska panda o imieniu Dave. W nowych, ciekawych miejscach kompani dobrze się bawią, śpiewają i odkrywają świat.
W każdym odcinku Hatty zadaje swoim przyjaciołom pytania. Pada kilka odpowiedzi, ale tylko jedna jest właściwa. Wtedy Hatty prosi widzów o podpowiedź. Dzieci mogą wykazać się wiedzą i spostrzegawczością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *